en zengin adamlar

en zengin adamlar

Dünyanın 255 trilyon dolarlık servetinin yarısı yüzde 1’lik kesimin elinde. Sürdürülebilir olmayan bu sisteme karşı radikal kararların önerildiği yeni modelin adı ise ‘yüzde 99’un ekonomisi’

ABD'nin en büyük arazi sahibi Bill Gates oldu! 

Dünyanın en zengin 4'üncüsü olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, ABD'deki en büyük tarım arazisine sahip kişi oldu. Gates 1 milyon dekarın üzerinde araziye sahip.

Dünyanın en zengin 20 milyarderinin serveti katlandı!

Koronavirüs salgını sırasında küresel ekonomi İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en derin resesyonunu yaşarken, dünyanın en zengin 20 milyarderi servetini yüzde 68 arttırdı.

Dünyanın ve Türkiye'nin en zenginleri o ilçeye akın etti!

Dünyanın ve Türkiye'nin en zengin isimleri Bodrum Yalıkavak'a akın etti. Birçok ünlü isim hem tatil yaptı, hem de Ege'nin kalbinde ev sahibi oldu...

Amazon için dünyanın en özel binası inşa edilecek!

Dünyanın en zengin adamı Jaff Bezos, şirketi Amazon için dünyanın en özel binasını yaptırıyor. 2.5 milyar dolara mal olan binada, çalışanların rahatı için her şey düşünüldü. Yetkililer, “Dünyanın en güvenlikli binası” yorumunu yaptı.

Dünyanın en zengin 500 insanı 2020'de servetlerine toplam 1,8 trilyon dolar kattı!

Dünyanın en zengin 500 kişisinin servetlerinin 2020'de yaklaşık olarak 1,8 trilyon dolar artışla toplam 7,6 trilyon dolara ulaştığı belirtildi.

Türkiye'nin en zengin 100 ailesi belli oldu!

Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan "En Zengin 100 Araştırması"nın sonuçları belli oldu. Bu yıl listenin ilk üçünde Koç Ailesi, Şevket Sabancı ve Ailesi ile Erol Sabancı ve Ailesi yer aldı.

İhya olan en zengin köye gelen herkese villa veriliyor!

Çin'in bir numaralı köyü olarak tanınan Ciangsu eyaletinde bulunan Huaxi köyü her geçen gün artan zenginliğiyle kendisine yeni kazanç kapıları açıyor.

ABD'nin en zengin 12 kişisinin serveti salgın döneminde 1 trilyon doları geçti!

ABD'nin en zengin 12 kişisinin serveti, koronavirüs salgını döneminde 1 trilyon doları aştı. Bu, yaklaşık yüzde 40'lık bir artışa tekabül ediyor.

Dünyanın en zengin 9'uncu kişisi Mukesh Ambani'nin 27 katlı 1 milyar dolarlık evi!

Dünyanın en zengin 9'uncu kişisi olan Hintli Mukesh Ambani, 1 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en pahalı evi olan 27 katlı binada yaşıyor.

Dünyanın en zenginleri yaklaşık 1 trilyon dolar kaybetti!

Dünyanın en zengin insanların servetlerinin, 2020 başından bu yana toplamda yaklaşık 1 trilyon dolar küçüldüğü belirtildi.

FORBES En Zengin 100 Türk 2020 listesi açıklandı!

FORBES Türkiye, 2020 yılı “En Zengin 100 Türk” listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında 4.9 milyar dolarlık serveti ile Murat Ülker yer aldı. Geçtiğimiz yılki listede ilk sırada bulunan Rönesans Holding Başkanı Erman Ilıcak ise ikinci sırada yer aldı...

En zengin 6 İngiliz'in serveti, 13 milyon fakirin varlığına eşit!

İngiltere’nin en zengin 6 iş insanının toplam varlığının, nüfusun en fakir 13,2 milyonluk kesiminin toplam varlığına eşit olduğu bildirildi.

FORBES En Zengin 100 Türk 2019 listesi açıklandı!

FORBES Türkiye, bu yıl 14’üncü kez hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesini açıkladı. Listenin ilk sırasında 3,8 milyar dolarlık servetiyle Erman Ilıcak yer aldı.

en zengin adamlar Haberi

en zengin adamlar

Geçtiğimiz gün İngiliz düşünce kuruluşu Oxfam'ın hazırladığı rapor, sekiz kişinin dünyada 3.6 milyara denk bir serveti olduğunu ortaya koydu. 255 trilyon dolar olarak hesaplanan küresel servetin yarısı yüzde 1'in diğer yarısı ise dünya nüfusunun yüzde 99'unun elinde. Oxfam raporunda "yüzde 99'ın ekonomisi" adını verilen bir sistem değişikliğinden bansedildi. Bu sistem değişikliği için hükümetlere 8 öneride bulunuldu. Oxfam'a göre, mevcut sistem sürdürülebilir değil. Şeffaf ve hesap verebilir hükümetlerin olması gerektiğini belirten kuruluş, sadece zenginler ve lobi şirketlerinin değil halkın da dinlenilmesi gerektiğine vurgu yapıyor. Ayrıca dünyada eşitsizliğin daha da derinleşmesini önlemek için hükümetlerin rekabet etmekten vazgeçip işbirliği yapması gerektiği vurgulanıyor. Tüm dünyada hükümetlerin vergi cennetlerini bitirip, küresel bir vergi konsensüsü içinde olması gerektiği belirtilirken, aynı zamanda zenginlerin ve yüksek gelirli...