engelli parası ne zaman yatıyor

engelli parası ne zaman yatıyor

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için 968 milyon TL Evde Bakım Yardımı Ödemelerine bugün başlıyoruz” dedi.

Kurban Bayramı pandemi parası ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla vatandaşlar gözünü 1100 TL pandemi sosyal yardım ödemelerinin verileceği güne çevirdi. İhtiyaç sahipleri için verilen pandemi destek ödemelerinin bayramdan önce yapılıp yapılmayacağı merak ediyor.

Kamulaştırma parası ne zaman ödenir?

Kamulaştırma işlemi ile, özel mülkiyette bulunan gayrimenkuller, kamu yararı için devlet veya bir kamu tüzel kişisinin mülkiyetine geçiyor. Peki kamulaştırma parası ne zaman ödenir? Kamulaştırma parası ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Kirasını ödeyemeyene kaymakamlıklardan destek!

Parasal olarak zor şartlarda yaşayan ailelere, kiralarının ödeyebilmeleri kastıyla çok rakamda müessese ve kuruluş tarafından kira desteği veriliyor. Peki kira yardımı parası ne kadar? Kira yardımı nasıl alınır? İşte tüm merak edilenler...

Mirasta usulsüzlük yaşanması durumda ne yapılabilir? 

Posta yazarı Tamer Heper, 'Miras olarak miras bırakanın bankadaki parasının bir kısmı vekaletname ile başkası tarafından çekilmesi ve miras sahibine paranın verilmemesi durumunda ne yapılabilir?' sorusunu cevapladı.

TOKİ'den engelli vatandaşlara ayrıcalık!

TOKİ’den ev almak isteyen engelli vatandaşlar Engelli vatandaşlar için konut satışlarında ayrıcalık tanınıyor mu? Engelliler TOKİ kuralarına ne kadar katılabilir? sorularını araştırıyor.

Alexandria Ocasio-Cortez meclise girdi ama kira parası yok!

ABD’de yapılan ara seçimlerde Temsilciler Meclisi’ne seçilen en genç kadın olmayı başaran 29 yaşındaki Demokrat Alexandria Ocasio-Cortez’in başkent Washington DC’de ev kiralamaya parasının olmadığı öğrenildi. 

Döviz cinsinden kira kontratları ne olacak?

Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile gayrimenkul satışına döviz yasağı getirildi. Peki, döviz cinsinden kira kontratları ne olacak?

Dövizli kira sözleşmeleri ne zaman TL'ye dönecek?

Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda yapılan düzenlemeye göre dövizli kira sözleşmeleri ne zaman TL'ye dönecek?

Dövizli kira sözleşmelerine ne olacak?

Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda yapılan değişiklik ile dövizli kira sözleşmelerine yeni düzenleme geldi. Peki, dövizli kira sözleşmelerine ne olacak?

Güner Özkul: Babam o evi kendi parasıyla aldı!

Son günlerde Ferhan Şensoy'un Münir Özkul'a Cihangir’den ev aldığı öne sürüldü. Münir Özkul’un kızı Güner Özkul "Babam o evi kendi parasıyla aldı." dedi.

İnşaat firmasında Almanya Büyükelçiliği'ne icra davası!

Almanya Büyükelçiliği'nin binasında tadilat yapan inşaat firması parasını alamadığı gerekçesiyle Ankara 7. İcra Müdürlüğüne başvurarak icra takibi başlattı.

TOKİ Şehitkamil 1. ve 2. Etap kurası ne zaman?

Gaziantep Şehitkamil Beykent Mahallesi 1.ve 2. Etap Toplu Konut Uygulaması projesindeki 28 adet konut En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlara satılıyor. Peki, TOKİ Şehitkamil 1. ve 2. Etap kurası ne zaman?

Mimar adaylarından İzmir Engelli Farkındalık Merkezi'ne ziyaret!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Türkiye'nin ilk Engelli Farkındalık Merkezi, Mimarlık Fakültesi öğrencilerini ağırladı.

engelli parası ne zaman yatıyor Haberi

engelli parası ne zaman yatıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli vatandaşlara ve bakıma muhtaç ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardım ödemelerinin bugün itibarıyla hesaplarına yatırılmaya başlandığını belirtti.

A Haber'de yer alan habere göre; Bakan Yanık,Bakıma muhtaç engellilerin aileleri ile birlikte desteklenmesinin öncelikli hedeflerinden biri olduğunu vurgulayarak "Engelli vatandaşlarımıza yönelik politikalarımızı aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz" dedi.

Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 1797 lira 97 kuruş ödeme yapıldığını hatırlatan Bakan Yanık, "Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için toplam 968 milyon TL Evde Bakım Yardımı Ödemelerine bugün başlıyoruz. Ödemeler 20 Eylül'e kadar tamamlanacak. Ödemelerin tüm...