ev sahibi kiracı pazarlığı

ev sahibi kiracı pazarlığı

Son yıllarda ekonomik iyileşmeye bağlı olarak enflasyonun düşmesi ev sahibi kiracı arasındaki zam pazarlığını da kızıştırdı. Daha önce yüksek enflasyon nedeniyle yıllık yüzde 20'lerin üzerinde zammı göze alan kiracılar şimdi yüzde 10'un üzerinde fark verm

Kiracısının kilidini değiştiren ev sahibi mahkemelik oldu!

Kiracısı tatildeyken evin kilidini değiştirerek evi başkasına kiralayan ev sahibi avukat mahkemelik oldu. Kiracı tarafından ihbar edilen avukatın İstanbul Barosu'nda çalıştığı öğrenildi.

Gaziantep'te kiracı, tartıştığı ev sahibi ve oğlunu silahla yaraladı!

Gaziantep'te bir apartmanda oturan kiracı Erkan Ö, ev sahibi Orcay Ö. ve oğlu Mehmet Ö'yü silahla yaraladı.

Yeni ev sahibi kiraya zam yapabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'İçinde kiracı olan daire satıldığında yeni ev sahibi kiraya yüzde kaç oranında zam yansıtabilir, istediği gibi belirleyebilir mi? 1075+180 aidat ödemekteyim. Ev sahibi 1800+180 aidat olarak kiraya zam yapmak istiyor. Bu yasal mıdır?' sorusunu yanıtladı.

Korona döneminde ev-sahibi kiracı ilişkileri nasıl olmalı?

Koronavirüs salgını, tüm dünyada ekonomiyi de olumsuz olarak etkiliyor. Peki korona döneminde ev-sahibi kiracı ilişkileri nasıl olmalı?

Kiracı evden çıkmazsa ev sahibi ne yapacak?

Borçlar Kanunu kapsamında kiracıların sorumlulukları yeniden belirlendi. Peki kiracının kirasını ödeyemediği durumlarda ev sahibi kiracısına kaç gün süre vermelidir?

Ev sahibi ve kiracılar dikkat! Haklarınızı öğrenin!

Ev veya iş yeri gibi bir mülk kiralanacağı zaman kiracı ile mülk sahibi arasında yapılan yazılı anlaşma ile her iki tarafın da hakları yasal olarak güvence altına alınıyor. Peki Borçlar Kanunu'na göre kiracı ve ev sahibi hakları nelerdir? İşte tüm merak edilenler...

Kapıcı tazminatını ev sahibi mi, kiracı mı öder?

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Kapıcı tazminatını ev sahibi mi, kiracı mı öder?'' sorusunu yanıtladı....

İzmir'de ev sahibi kiracı kavgası: 2 yaralı!

İzmir'in Konak ilçesinde ev sahibi ile kiracı arasında çıkan bıçaklı kavga sonucunda 2 kişi yaralandı.

Kirasını ödeyemeyen kiracıya ev sahibi kaç gün süre vermeli?

Kiracı ve ev sahiplerinin merak ettiği konular arasında yer alan kira ödenememesi halindeki durumlar internette cevap arayan sorular arasında yer alıyor. Peki kiracının kirasını ödeyemediği durumlarda ev sahibi kiracısına kaç gün süre vermelidir?

Borçlar Kanunu'na göre ev sahibi ve kiracı hakları!

Ev sahibi ve kiracının kanunen birbirlerine yükümlülükleri bulunuyor.  6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu'na göre, bu maddeleri sizler için sıraladık...

Türklerin yüzde 59,1'i ev sahibi!

TÜİK, “İstatistiklerle Aile 2018” bülteni yayımlandı. Verilere göre; Tükiye'de yaşayan bireylerin yüzde 59,1'inin oturduğu konutta ev sahibi, yüzde 24,7'sinin ise kiracı olduğu açıklandı.

Denizli'de ev sahibi kiracı kavgası kanlı bitti!

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde kiracı ve ev sahibi arasında tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen tartışmada, bacanağı da olan kiracısı tarafından tüfekle vurulan adam hayatını kaybetti.

Ev sahibi kiracı anlaşmazlıklarına dikkat!

Kiracı ile ev sahipleri arasında kimi zaman sorunlar yaşanabiliyor. Şu anda kiracıların gündeminde kira artışının TÜFE üzerinden yapılması var. Ev sahipleri de kiradaki evini satıp mevduata koymak istiyor.

ev sahibi kiracı pazarlığı

ev sahibi kiracı pazarlığı ev sahibi kiracı pazarlığı

Son aylarda kiracısının oturduğu evin elektriğini kestirmek için elektrik dağıtım şirketlerine başvuranların sayısında büyük artış yaşanıyor. Kaçak elektrikle ilgili kurulan hatlara gelen ihbarları değerlendiren TEDAŞ ekipleri, söz konusu adreslere gittiklerinde kiracılarını evden çıkartmak isteyen ev sahiplerinin yaptığı asılsız ihbarlarla karşılaşıyor. Üye sayısı 12 bine ulaşan Kiracılar Derneği'nin Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu en çok şikâyeti istediği zammı alamayan ev sahiplerinin `Evimden çık' tepkisiyle karşılaşan kiracılardan aldıklarını belirtiyor. Adalet Komisyonu'nda görüşülmeyi bekleyen Borçlar Kanunu'ndaki kiralarla ilgili maddelerin enflasyonun üzerindeki artışı engellediğini belirten Büyüknohutçu, "Kiracılar artık bilinçleniyor. `Oğlum yurtdışından gelecek, evimden çık' diyen ev sahibini bize şikayet ediyor. Eğer ev sahibinin söylediğinin doğru olmadığı ortaya çıkarsa kiracının o evi yeniden kiralama hakkı doğuyor, aynı zamanda nakliye gibi masrafları...