Evergrande borç ödemeleri

Evergrande borç ödemeleri

Çin'de gayrimenkul devi Evergrande şirketi alacaklılarına olan borçlarına nakit yerine park alanı tahsis ederek ödemeyi teklif etti. 

Evergrande üçüncü tur tahvil ödemesini zamanında yapamadı!

Ağır borç yükü altında olan Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande Group üç haftada üçüncü tur tahvil kupon ödemelerini zamanında gerçekleştiremedi.

Evergrande emlak yönetim biriminin çoğunluk hissesini satıyor!

Borç krizinde olan Evergrande emlak yönetim biriminin çoğunluk hissesini satma kararı aldı.

Evergrande'nin hisseleri Hong Kong borsasında işleme kapatıldı!

Çinli emlak şirketi Evergrande'nin borçlarının yeniden yapılandırılması çerçevesinde çalışmalar devam ederken şirketin hisseleri bugün Hong Kong borsasında işleme kapatıldı.

Çinli emlak şirketi Evergrande’nin borç krizi piyasalara yayılıyor!

Çinli emlak devi Evergrande’nin borç krizi piyasalarda tedirginlik yaratırken bütün borsalarda satış dalgasına neden oldu. Borsalarda satış dalgası yaşanırken; piyasalar şirketin içinde olduğu zor durumun diğer sektörlere yayılıp yayılmayacağını takip ediyor.

Çinli emlak devi Evergrande’nin alacaklıları ödeme sürelerini uzatacak!

Çinli emlak devi Evergrande’nin hisseleri şirketin borçlarında temerrüte düşeceği endişeleriyle 11 senenin en düşük seviyesine düşerken ana alacaklılarından biri krediler için zarar karşılığı ayırdı. Bazı alacaklılarsa şirkete borçları geri ödemesi için ek zaman tanımayı planlıyor. 

Çinli emlak devi Evergrande iflas mı edecek?

Çin'in ikinci büyük inşaat şirketi Evergrande, tahvillerin işleme kapatılması amacıyla başvuru yaptı. Ağır borç yükü altında olan şirkette iflas tedirginliği başladı.

Çinli emlak devi Evergrande'dan alacaklılarına mülk teklifi!

Çin'de gayrimenkul devi Evergrande şirketi alacaklılarına olan borçlarına nakit yerine park alanı tahsis ederek ödemeyi teklif etti. 

Çinli emlak şirketi Evergrande’nin tahvilleri işleme kapatıldı!

Çin’de borç problemleriyle gündeme gelen gayrimenkul şirketi Evergrande’nin bazı tahvillerinin işleme kapatıldığı belirtildi.

Değerli konut vergisinde taksit ödemeleri yarın başlıyor!

Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması uygulamasında ilk taksitlerin yarına kadar ödenmesi gerekirken, bu yıl uygulanmasına başlanan değerli konut vergisinin ilk taksit ödemeleri yarın başlıyor...

Vakıf kiracılarına borçlarını ödemeleri için 3 ay süre tanınması teklifi TBMM'ye sunuldu!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, teklifin, gazilere ikinci maaş bağlanmasını, doğal afetlerde doğal gaz ve elektrik borçlarının ertelenmesini, Vakıflar Genel Müdürlüğü taşınmazlarında kira borcu olanlara 3 ay süre tanınmasını

Vergi yapılandırma ödemeleri için yarın son gün!

Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçların ilk taksit ödemeleri için tanınan süre 1 Ekim Pazartesi günü sona eriyor. 

Antalya OSB'de sabit kur uygulamasına geçildi!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti, sanayicilere ekonomik açıdan büyük destek sağlayacak bir adım attı. OSB katılımcılarının arsa taksit ve borç ödemeleri sabit kur üzerinden yapılacak.

Kira gelir vergisi ödemeleri bugün başlıyor!

Taşınmaz malı olup da 2015 yılı içerisinde kiraya veren kimseler, 2016 yılında kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Kira gelir vergisi ödemeleri bugün başlıyor. İlk taksit borçları 31 Mart'a kadar ödenebilecek..

Evergrande borç ödemeleri Haberi

Evergrande borç ödemeleri

Çin’in ikinci büyük gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketi Evergrande Group'a yönelik süreç ülke ve Asya piyasalarının gündeminde yer almaya devam ediyor. 

Sputniknews'te yer alan habere göre; firma, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde direnim korkusunu büyütürken emlak alıcıları, tahvil sahipleri ve müteahhitler arasında da paniğe neden oldu. Evergrande, 20 Eylül’de vadesi gelecek 300 milyar dolarlık kredi faiz ödemesini gerçekleştiremeyeceğini bankalara iletti. Şirket, birçok kesim tarafından 3 gündür protesto ediliyor.

Son olarak, yatırımcılara borçlarını da nakit para yerine mülk ve park yeri vererek ödeme yapma teklifinde bulunan Evergrande Group yine vatandaşların tepkisiyle karşılaştı. Şirketin merkez binası önünde bir araya gelen kalabalık, "Paramızı geri ver" sloganları attı.

Protestolara katılan bir kadın, "Bize dükkanlar, kreşler ve araziler teklif ettiler ama onları kullanamıyoruz. Hiçbirimiz bunu istemiyoruz" dedi.