eylülde kapanma olacak mı

eylülde kapanma olacak mı

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, Markaların tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminin hasarını onarabilmeleri amacıyla mağazaların açık kalmasının hayati önem taşıdığını dile getirdi.

Yabancıya konut satışı Ocak-Eylül döneminde rekor kırdı!

Konut satışları, yükselen fiyatlara rağmen senenin en yüksek seviyesine ulaştı. Eylülde 147 binden fazla konut satışı gerçekleşti. Yabancıya konut satışı da aylık bazda 6 bin 630'a yükseldi. Yabancıya satışın 2019 yılında yakalanan 45 bin 483 adetlik zirveyi bu sene aşması öngörülüyor.

Tüketici güven endeksi eylülde 79,7 oldu!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından, eylül ayına ilişkin tüketici güven endeksi verileri açıklandı.

O iller için tam kapanma mı geliyor?

1 Mart tarihine kademe kademe normalleşmeye geçen Türkiye'de koronavirüs vakaları artış gösterdi Son 24 saatte koronavirüs vakaları 50 bin oldu. Koronavirüs nedeniyle Ramazan ayında tam kapanma olacak mı? İşte tüm merak edilenler...

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu eylülde azaldı!

Özel sektörün eylül ayı itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 8,9 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu ise 161 milyar dolar olarak gerçekleşti.

İnşaat maliyet endeksi Eylül'de yüzde 2,11 arttı!

TUİK verilerine göre; inşaat maliyet endeksi, eylülde aylık bazda yüzde 2,11, yıllık bazda yüzde 16,11 artış kaydetti.

Dış ticaret açığı eylülde yüzde 190 arttı!

İhracat eylül ayında yıllık bazda yüzde 4.8 artarken ithalat ise yüzde 23 yükseldi. Böylece dış ticaret açığındaki artış yüzde 189.6 oldu.

ABD'de yeni konut satışları Eylül'de yüzde 3,5 azaldı!

ABD'de yeni konut satışları, eylülde beklentilerin aksine düşüş göstererek aylık yüzde 3,5 azalışla 959 bine geriledi.

ABD'de ikinci el konut satışları eylülde yüzde 9,4 arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, eylülde aylık bazda yüzde 9,4 artarak 6,54 milyona ulaştı. Piyasa beklentisi, yüzde 5 artışla 6,3 milyon seviyesinde gerçekleşmesi yönündeydi.

Kartlı ödemeler eylülde yüzde 25 arttı!

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), eylül ayında kartlı ödeme tutarında geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 25 oranında artış görüldü.

ABD'de konut başlangıçları eylülde yüzde 1,9 arttı!

ABD'de konut başlangıçları, eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,9 yükselerek 1 milyon 415 bine, inşaat izinleri de yüzde 5,2 artış gösterek 1 milyon 553 bine ulaştı.

ABD'de konut başlangıçları Eylül ayında beklentiyi karşılayamadı!

ABD'de konut başlangıçları, eylülde bir önceki aya göre yüzde 1,9 artarak 1 milyon 415 bine çıktı fakat piyasa beklentilerinin altında bir seyir izledi

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi eylülde 3,08 arttı!

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), eylül ayında aylık bazda yüzde 3,08, yıllık bazda yüzde 33,15 artış gösterdi.

Bütçe eylülde 29.7 milyar lira açık verdi!

Bütçe gelirleri eylül ayında 78.9 milyar lira, giderleri 108.6 milyar lira olarak hesaplandı. Bütçe eylülde 29.7 milyar lira, ocak-eylül döneminde de 140.6 milyar lira açık verdi.

eylülde kapanma olacak mı Haberi

eylülde kapanma olacak mı

Perakende alışverişlerinde Temmuz 2021'de zirveye ulaşan canlılığın yaz aylarındaki turizmin de katkılarıyla Ağustos 2021'de de sürmesi yüzleri güldürürken, sektör ÜFE ile TÜFE arasındaki 26 puanlık farkı yönetmekte zorlandı. Yaşanan maliyet artışlarını fiyatlara yansıtmamak amacıyla her türlü fedakarlığı yapmış olan sektör, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle sonbaharda yaşanması muhtemel olası bir kapanmadan büyük kaygı duyuyor.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada alışverişte yaşanan canlılığın Temmuz 2021 kadar olmasa da Ağustos 2021'de de sürdüğünü belirtti. Sinan  Öncel, Ağustos ayı anketine göre BMD üyesi markaların Alışveriş merkezi ve cadde mağazalarındaki cirolarının ortalama olarak geçen seneye göre yüzde 50 arttığını kaydetti. Yine aynı dönemde e-ticaretin toplam ciroya katkısında kısmi bir gerileme gerçekleştiğini kaydeden Öncel, sözlerine...