26 / 06 / 2022

gaziantep nizip İçme Suyu Arıtma Tesisi

gaziantep nizip İçme Suyu Arıtma Tesisi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Nizip’e yaptırılan 7 bin 500 tonluk içme suyu deposu ve arıtma tesisinin inşaatı tamamlandı. Tesis Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katıldığı törenle açıldı.

Gaziantep Nizip TOKİ projesinin inşaatı başladı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Gaziantep Nizip projesinin inşaatına başladı.

Nizip Devlet Hastanesi'nin inşaatı tam gaz!

Gaziantep'in Nizip ilçesinde yapımı devam eden 400 yataklı Devlet Hastanesi'nin inşası aralıksız devam ediyor. Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, hastane inşaatında incelemelerde bulundu. 

Gaziantep Nizip ve Şehitkamil için acele kamulaştırma kararı!

Gaziantep ili Nizip ve Şehitkamil ilçeleri sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Gaziantep Nizip ve Şehitkamil için verilen acele kamulaştırma kararı bugünkü 31522 sayılı Resmi Gazete'

Gaziantep Nizip için acele kamulaştırma kararı!

Gaziantep ili Nizip ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Gaziantep Nizip için verilen acele kamulaştırma kararı bugünkü 31520 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

TOKİ Gaziantep Nizip 452 konut ihalesi bugün!

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin yeni konut üretmeyi hedefleyen TOKİ Gaziantep İli Nizip İlçesi Menderes Mahallesi projesinin ihalesini bugün gerçekleştirecek.

TOKİ'den Gaziantep Nizip'e yeni konut müjdesi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden TOKİ Gaziantep İli Nizip İlçesi Menderes Mahallesi 452 Konut, 1 Adet Taziye Evi İnşaatları, Yunusemre Mahallesi 47 Konut İnşaatları ve Şehitkamil ilçesi 1 Etap 2 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesini yarın gerçekleşti

TOKİ'den Gaziantep Nizip'e 452 yeni konut müjdesi!

Gaziantep İli Nizip İlçesi Menderes Mahallesi 452 Konut, 1 Adet Taziye Evi İnşaatları, Yunusemre Mahallesi 47 Konut İnşaatları ve Şehitkamil ilçesi 1 Etap 2 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İhale) ihalesi 6 Mayıs 2021 tarihinde saat 14:00'te yapılacak.

Gaziantep'te arazi kavgası: 8 yaralı! 

Gaziantep'in Nizip ilçesinde iki aile arasında çıkan arazi kavgasında 8 kişi yaralandı. Kavga sonrasında 7 kişi gözaltına alındı. 

Gaziantep Nizip Belediyesi'nden kiracılarına müjde!

Gaziantep Nizip Belediyesi, pandemi ile mücadele kapsamında mülkiyeti belediyeye ait olan iş yerlerindeki kira bedellerinde yüzde 50 indirim yapacak.

Gaziantep Nizip'te 8 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

T.C. Nizip İcra Dairesi, Gaziantep ili, Nizip ilçesi, Doğrular Mahallesi, 171 ada 1 parselde yer alan fabrikayı 7 milyon 977 bin 70 TL'ye satıyor...

Gaziantep Nizip'te 27.8 milyon TL'ye icradan satılık fabrika ve ek binaları!

T.C. Nizip İcra Dairesi, Gaziantep ili, Nizip ilçesi, İstasyon Mahallesi, 1056 ada 89 parselde yer alan fabrika ve ek binalarını 27 milyon 839 bin 476 TL'ye satıyor...

Nizip OSB'de 15.6 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Nizip İcra Dairesi, Gaziantep İl, Nizip İlçesi'nde bulunan Nizip OSB'de 44 bin 317 metrekare arsa üzerinde bulunan fabrika binası ve müştemilatını 15 milyon 615 bin 890 TL'ye satıyor.

TOKİ Gaziantep Nizip kura sonucu 2 Haziran 2020!

TOKİ Gaziantep Nizip kura sonucu 2 Haziran 2020 haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Gaziantep Nizip kura sonucu 2 Haziran 2020 ve TOKİ 100 bin konut Gaziantep Nizip kura sonuçları isim listesi...

gaziantep nizip İçme Suyu Arıtma Tesisi Haberi

gaziantep nizip İçme Suyu Arıtma Tesisi


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Nizip’e yaptırılan 7 bin 500 tonluk içme suyu deposu ve arıtma tesisi açılışı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapıldı.


Bakan Özhaseki, Gaziantep Büyükşehir Belediyesince Nizip ilçesinde yaptırılan içme suyu tesisinin açılışında yaptığı konuşmada, hayatın kaynağının su olduğunu, su olmadan hiçbir şey yapılamayacağını dile getirdi.


Kayseri'de belediye başkanlığı görev süresinin ilk yıllarında kentteki su kayıp kaçakların yüzde 70'ni kapsadığını belirten Özhaseki, AB destekli hayata geçirilen çalışmanın kente hayırlı olmasını diledi.


Dışarıya atılan suyun da kanallarla temizlenmesi gerektiğinine değinen Özhaseki, "Çevre bize emanet, tıpkı bedenimiz, toprağımız, vatanımız ve bayrağımız gibi. Dışarıya verdiğimiz kirli su yarın öbür gün içme suyumuza karışır. O yüzden kendi yaşantımızı korumamız lazım." diye konuştu.


Son 100 yıl içerisinde yeryüzü ısısının 1 derece, havadaki karbon miktarının...