geri ödemesiz konut kredisi desteği

geri ödemesiz konut kredisi desteği

Ev sahibi olacak vatandaşlara devlet tarafından verilen hibe yeni yılla beraber artıyor. Buna göre; yeni tutar 42 bin 425 TL olacak. 

Konut hesabı açanlara 31 bin TL yardım!

Ev alacak vatandaşlara devlet tarafından 31 bin TL yardım yapılıyor. Peki söz konusu yardım için hangi koşullar isteniyor? İşte detaylar...

Devletten ilk kez ev alacaklara 82 bin TL yardım!

Devlet geri ödemesiz hibe yardımları ile ilk kez konut alacak vatandaşlar ve evlenecek olan vatandaşlar için 82 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destekler sunuyor. 

Ev sahibi olacak vatandaşlara 31 bin TL yardım! 

Ev alacak vatandaşlara devlet tarafından 31 bin TL yardım yapılıyor. Yeni Asır köşe yazarı Faruk Erdem bugünkü köşesinde söz konusu yardımın detaylarını kaleme aldı. 

Ev alacaklara geri ödemesiz 31 bin TL yardım! 

Kirada oturan vatandaşlara hükümetten müjde geldi. Devlet ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara geri ödemesiz 31 bin TL hibe verecek. 

Devletten ilk kez ev alacaklara 82 bin TL yardım!

Devlet geri ödemesiz hibe yardımları ile ilk kez konut alacak vatandaşlar ve evlenecek olan vatandaşlar için 82 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destekler sunuyor. 

Ev alacaklara geri ödemesiz 31 bin TL yardım! 

Kirada oturan vatandaşlara hükümetten müjde geldi. Devlet ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara geri ödemesiz 31 bin TL hibe verecek. 

Konut kredisi ekspertiz ücreti nasıl geri alınır?

Ev alacak vatandaşları yakından ilgilendiren ekspertiz ücretlerinin nasıl geri alınacağı merak konusu oldu. Peki, konut kredisi ekspertiz ücreti nasıl geri alınır? İşte detaylar...

İlk kez ev almak isteyenlere hükümetten büyük destek!

Hükümet ilk defa ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara destek vermeye devam ediyor. Verilen destekler dahilinde hükümet tarafından geri ödemesiz 31 bin 149 TL yardım yapılıyor. 

Devletten 30 bin TL geri ödemesiz konut hibe desteği!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar hükümet tarafından verilen konut hibe yardımlarını araştırmaya devam ediyor. Pandemi döneminde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 30 bin TL'ye kadar konut hibe desteği veriliyor. 

Ev sahibi olmak isteyenlere devletten müjde!

Ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Devlet, konut hesabı açanlara ve kendi evini inşa etmek isteyenlere geri ödemesiz destek sunacak...

Geri ödemesiz konut alım desteği nasıl alınır?

Devletten ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjde. Geri ödeme olmadan yardım alarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için 40 bin TL'ye varan destek ödemeleri yapılıyor. 

Yeni hibe desteği: Geri ödemesiz kredi imkanı sağlanacak!

Hayvancılık sektörünün gelişmesi için yeni bir hibe destek programı uygulamaya konuldu. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Kararı dün Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

Devletten kredi desteği: 6 ay geri ödemesiz 100 bin TL!

Yeni ekonomi paketi detayları belli oldu. Çalışan herkese 100 bin lira kredi fırsatı sunuluyor. Kredi desteğinde üst limit ise 500 bin lira olarak belirlendi...

Flaş düzenleme! 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatı!

Yeni ekonomi paketinin yolda olduğunun bilgisi paylaşıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, geçen ay açıklanan reform takvimi doğrultusunda çalışmalara başladı. Peki yeni torba teklifte neler var? İşte detaylar…

Konut kredisi zamanında ödenmezse ne olur? 

Günümüzde ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaş konut kredisi kullanarak hayalindeki eve sahip olabiliyor. Konut kredisi geri ödemelerini aksatan vatandaşlar zaman zaman bankalarla sıkıntı yaşayabiliyor. Peki, geri ödenmeyen konut kredisi ne olur? İşte detaylar...

Emlak Konut GYO'dan geri alım programı kararı!

Emlak Konut GYO, Geri Alım Programı'nın 25 Mart 2021 tarihinde süresinin sona erecek olması sebebiyle, gerekli görülen durumlarda uygulanmak üzere, şirketin geri alım programının, yapılacak ilk olağan genel kurulda tekrar ortaklarının onayına sunulmasına karar verildi. 

Emlak Konut GYO'dan 1 yıl ödemesiz dükkan kampanyası!

Emlak Konut GYO, İstanbul, Kocaeli, Niğde ve Nevşehir’deki dükkânlar için yeni bir kampanya başlattı. Vatandaşa 60 ay sıfır faiz ya da 10 yıl düşük faizli seçenek sunulurken, 1 yıla kadar ödemesiz dönem imkânı da tanınıyor.

geri ödemesiz konut kredisi desteği Haberi

geri ödemesiz konut kredisi desteği

Bankada hesap açıp 3-5 yıl düzenli birikim yapanlara, ilk kez ev aldıklarında devlet de maddi destek veriyor. Takvim'den Çığıl Ön Yeter'in haberine göre; bu desteğin yolu, 26 Ağustos 2016'dan itibaren devlet tarafından verilen konut desteği oldu.

Konut hesabında hem birikim hem de devlet katkısı tutarları her sene yeniden değerleme oranında yükseltiliyor.Bu kapsamda tutarlara yeni yılda da yüzde 36.2 artış uygulanacak. İşte konut desteğinde Ocak'ta yürürlüğe girecek yeni tutarlar şu şekilde:

Hesaba aylık ödemede alt sınır 519,16 liradan 707,09 liraya, üst sınır 5 bin 191 lira 53 kuruştan 7 bin 70 lira 86 kuruşa çıkacak.

Katılımcı hesabın açılış tarihinde azami 62 bin 298 lira 36 kuruş para yatırabiliyor. 2022'de hesap açanlar bir defada 84 bin 850 lira 36 kuruşa varan para...