28 / 06 / 2022

Gümüşhane tesis

Gümüşhane tesis

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, 2 milyon liraya mal olacak ve 2017'de hizmete açılacak Keklik Üretim İstasyonu'nda ilk etapta 10 bin keklik üretimi yapmayı planladıklarını söyledi.

Orman Bakanlığı'ndan Gümüşhane'ye 13 milyon liralık yatırım!

Orman ve Su İşleri Bakanlığından Gümüşhane'ye 13 milyon liralık yatırım. Tamamlanan 2 tesis, Başbakan Davutoğlu'nun 23 Aralık'ta Ankara'da katılacağı törenle hizmete alınacak.

Gümüşhane'de 4 milyon 711 bin TL'ye satılık arsa!

Mülkiyeti Hazineye ait olan Gümüşhane Merkez Akçakale Köyü'nde yer alan arsa vasıflı taşınmaz 4 milyon 777 bin TL rayiç bedeli ile 49 yıl süreli bağımsız ve sürekli nitelikte irtifak hakkı tesis edilecek.

Gümüşhane Devlet Hastanesi inşaatına ilişkin 6 sorun mecliste!

Gümüşhane Devlet Hastanesi inşaatının ihale süreci ve bitim tarihi meclis gündemine taşındı. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, konuya ilişkin sorularını Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a sordu..

Gümüşhane-Bayburt-Salyazı Havaalanı'nın inşaatı başlıyor!

Gümüşhane-Bayburt-Salyazı Havaalanı'nın inşaatı başlıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Cumhurbaşkanının, Başbakanın ve kendisinin bu havalimanı projesiyle yakından ilgilendiğini belirtti.

Gümüşhane Torul'a erkek öğrenci yurdu müjdesi!

Gümüşhane'ye gelen Başbakan Binali Yıldırım, Torul'a yapılması planlanan öğrenci yurduna onay verdi. Yurt inşaatı Cengiz İnşaat tarafından hayata geçecek.

Gümüşhane'de otogar ve stadyum nereye yapılmalı?

Gümüşhane Olay Gazetesi köşe yazarı olan Hasan Pir, bugünkü yazısında Gümüşhane'deki otogar ve stadyum projesinin nereye yapılması gerektiğini söyledi.

TOKİ Gümüşhane'de 528 konutun yapımına başladı!

Gümüşhane Hasanbey mahallesinde inşaatı başlayan 528 konut alanında incelemelerde bulunuldu. Trabzon Belediye Başkanı Ercan Çimen, ''Kısa bir sürede yüklenici firma konutları hazır hale getirecek'' diye konuştu.

Gümüşhane'de AVM ihalesi yapıldı!

Gümüşhane’de otogar ve Daldaban Sanayi sitesinin bulunduğu alanda yapılacak AVM'nin ihalesi yapıldı. İhalesini Kundur İnşaat firmasının kazandığı AVM'nin inşaatı 16 ay sonra tamamlanacak.

Gümüşhane, yatırımcılarını bekliyor!

DOKA Yönetim Kurulu üyesi Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane’nin üretim ve ihracatı artırmak için oluşturulan cazibe merkezleri programın da yer almasının tarihi bir fırsat olduğunu söyledi.

Gümüşhane'ye 8.6 milyon TL'ye AVM yapılacak!

Gümüşhane Belediye Başkanlığı, Gümüşhane'ye AVM yaptırılmasını ve 30 yıl süre ile işletmesini ihale edecektir. İhale bedeli 8 milyon 640 bin TL olarak belirlendi.

Gümüşhane Süleymaniye Kayak Merkezi ilçeyi değiştirecek!

Gümüşhane Valisi Memiş, tarihi Süleymaniye Mahallesi'nde 20 milyon liraya mal olması planlanan kayak merkezinin faaliyete geçmesi ile ilçede önemli bir değişim yaşanacağını söyledi.

Gümüşhane konut yatırımlarıyla kabuk değiştiriyor!

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane'nin yapılan yatırımlarla kabuk değiştirdiğini belirtti. Çimen, bunun en son örneğinin Çamlıca Mahallesi'nde yapımına başlanılan 528 konut olduğunu söyledi.

Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne 1 ayda taşınacağız!

Gümüşhane Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Özgür Çelebi, Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili soruları yanıtladı. Çelebi, hastaneye 1 ayda taşınılacağını söyledi.

Gümüşhane'de 1 yılda 698 milyon TL'lik kamu yatırımı yapıldı!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü nedeniyle düzenlediği toplantıda Gümüşhane’ye 2016 yılında 698 milyon TL tutarında kamu yatırımı yapıldığını söyledi.

Gümüşhane tesis Haberi

Gümüşhane tesis

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, 2 milyon liraya mal olacak ve 2017'de hizmete açılacak Keklik Üretim İstasyonu'nda ilk etapta 10 bin keklik üretimi yapmayı planladıklarını söyledi.


Kelkit ilçesine bağlı Karşıyaka köyünde inşaatı devam eden Keklik Üretim İstasyonu'nda incelemelerde bulunan Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanlığınca tabiatın desteklenmesi, biyolojik çeşitliliğin korunması amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.


Bulut, bu kapsamda Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin kesişim noktası konumundaki Kelkit Vadisi'nde Keklik Üretim İstasyonu'nun hayata geçirileceğini ifade ederek, "2 milyon liraya mal olacak ve 2017'de hizmete açılacak Keklik Üretim İstasyonu'nda ilk etapta 10 bin keklik üretimi yapılabilecek." dedi.


İstasyonun kaba inşaatının devam ettiğini vurgulayan Bulut, yıl içinde makine teçhizatı ve su ikmalinin de gerçekleştirileceğini aktardı.


Bulut,...