Hafriyatta çipli kamyon nedir

Hafriyatta çipli kamyon nedir

Ankara'da inşaatlardan çıkan hafriyatların dökülmesine ilişkin işlemler, Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla 29 yıllığına ANFA A.Ş'ye verildi. Meclisten geçen karara göre hafriyat kamyonlarına çip takılacak ve kaçak hafriyatın önüne geçilecek...

Meksika'da inşaat sektörünün yeniden açılmasına izin verecek talimatlar yayımlandı!

Meksika'da tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını konusunda başdanışma kurulu olan Genel Sağlık Kurulu, inşaat, madencilik, otomobil ve kamyon imalatı sektörünün yeniden açılmasına izin verecek talimatları yayımladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi 52 daireyi satışa çıkarıyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, TOKİ iş birliği ile Altınordu ilçesi eski kamyon garajında inşa ettiği  311 konutluk projeden faydalanmak  isteyen vatandaşlar için son bir fırsat daha sunuyor. 

Güvenli bina için 'çipli beton' şart!

Elazığ’daki depremden sonra yapı denetimi yapılan binaların yıkılmadığını açıklandı. 1 Ocak 2019’da başlayan binanın betonuna çip yerleştirilerek yapılan kontrol uygulamasına 5 ülkeden talep geldi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden yeni konut fırsatı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi kamyon garajında hayata geçirilen 311 dairelik projeden yararlanmak isteyen vatandaşlar için ikinci fırsat daha veriliyor.

Ekpet İnşaat 12 adet MAN kamyon daha aldı!

İnşaat, mühendislik, danışmanlık ve taahhüt alanlarında 30 yıldır güçlü projeler yürüten Ekpet İnşaat, filosunu 12 adet MAN kamyon daha kattı. Şirket, kısa süre önce filosuna kattığı 10 adet MAN TGS 41.420’den duyduğu memnuniyetle, 12 araçlık yeni yatırımında da MAN’ı tercih etti...

Trabzon'daki yıkım haberlerinin ardından inanılmaz olay!

Trabzon'da yaylada ev yapmak isteyen, yasak nedeniyle yapamayan Ömer Birinci yıkım endişesi yaşamamak için yaptırdığı 20 metrekarelik ahşap evi kamyon kasasına monte etti. Birinci'nin yöntemi, Kemal Sunal'ın 'Gülen Adam' filmini akıllara getirdi.

Kamu binalarına çipli takip sistemi!

Elektronik beton izleme sistemi yapı denetimlerinde kullanılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ile bağlı kuruluşların tüm yapı denetimini yürüttüğü tüm yapı işlerinde de artık beton izleme sistemi kullanılacak…

Rize-Artvin Havalimanı'nın yüzde 30'u tamam!

Rize-Artvin Havalimanı’nda çalışmalara aralıksız sürüyor. 120 kamyon ve 2 hafriyat gemisi ile gece-gündüz aralıksız malzeme taşınan projenin yüzde 30’u tamam...

Karmak İnşaat filosuna 20 adet araç ekledi!

Karmak inşaat Volvo Trucks Türkiye distribütörü olan Temsa Makinaları'ndan 20 adet kamyon satın aldı. Araç teslimat töreni 25 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi.

Evinizin kalitesini sorgulayın!

Çipli beton olarak bilinen e-beton sistemi ile oturduğunuz yada satın almayı düşündüğünüz binanın sağlam olup olmadığını e beton sorgulama sisteminden öğrenebiliyorsunuz.

Güvenli binada mı oturuyorsunuz?

Çipli beton olarak bilinen e-beton sistemi ile oturduğunuz yada satın almayı düşündüğünüz binanın sağlamlığını e beton sorgulama sisteminden öğrenebilirsiniz.

Ordu TOKİ Konutları satışa çıkıyor!

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iş birliği ile Altınordu ilçesi eski kamyon garajında inşa edilen konutlar satışa çıkıyor.

Çipli Beton uygulaması ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz!

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları” konulu seminerler düzenliyor. 

Hafriyatta çipli kamyon nedir

Hafriyatta çipli kamyon nedir Hafriyatta çipli kamyon nedir

Ankara'da inşaatlardan çıkan hafriyatların dökülmesine ilişkin işlemler, Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla 29 yıllığına ANFA A.Ş'ye verildi. Meclisten geçen karara göre hafriyat kamyonlarına çip takılacak ve kaçak hafriyatın önüne geçilecek. Başkent'te inşaat sektörü her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyürken, inşaatlardan çıkan hafriyat atıkları da sorun olmayı sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Meclisi, inşaatlardan çıkan hafriyatlara ilişkin tüm işlemlerinin ANFA A.Ş tarafından yapılmasına karar verdi. Karar Meclis'te oy çokluğuyla kabul edilirken, CHP grubu, kiralama süresinin 29 yıl olmasına tepki gösterdi. 


Meclisten geçen karara göre ANFA, hafriyatların her türlü işlemlerini yapabilecek. ANFA'ya verilen yetkiler arasında hafriyat alanlarının belirlenmesi, ağaçlandırılması ve her türlü bakım ve onarım işlemlerinin yapılması da var. 

Yapılacak çalışmayla kaçak hafriyat dökümünün önüne geçilebilmesi için hafriyat taşıyacak kamyonlara çip takılacak. Navigasyon çipi...