Hatay Defne devlet hastanesi

Hatay Defne devlet hastanesi

Hatay'ın Defne ilçesinin devlet hastanesi ihtiyacı meclis gündemine taşındı. CHP'li Güzelmansur, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Hatay'ın kütüphane ihtiyacı meclis gündeminde!

Hatay'ın Defne, Arsuz ve Payas ilçelerinin kütüphane ihtiyacı meclis gündemine taşındı. CHP'li Güzelmansur, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Hatay Defne'nin devlet hastanesi ihtiyacı TBMM gündeminde!

Hatay'ın Defne ilçesinin devlet hastanesi ihtiyacı meclis gündemine taşındı. CHP'li Güzelmansur, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Hatay Teras Aqua Park Otel icradan 24.2 milyon TL'ye satılıyor!

Hatay İcra Dairesi, Defne'de bulunan Hatay Teras Aqua Park Otel'i icradan satışa çıkarıyor. Gayrimenkulün satış bedeli 24 milyon 296 bin 497 TL olarak belirlendi. 

Hatay Defne'de 9.5 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Hatay İcra Dairesi, Hatay ili, Defne ilçesi, Ballıöz mahallesi, 128 ada, 1,2,3 parselde bulunan arsa 9 milyon 463 bin 991,6 TL'ye icradan satılıyor.

Hatay'da 7.1 milyon TL'ye arsa karşılığı inşaat ihalesi!

Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından; Hatay ile Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi'nde yer alan arsa toplamda 7.1 milyon TL'ye özel eğitim tesisi yapılmak üzere 30 süreyle uzun süreli kiralama işlemine çıkarılmıştır.

Hatay Samandağ Devlet Hastanesi bu yıl açılacak!

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, yapımı devam eden Samandağ Devlet Hastanesi’nin 2019 yılı içerisinde tamamlanacağı müjdeledi.

Reyhanlı Devlet Hastanesi'nin yüzde 95'i tamamlandı!

Hatay'da yapımı devam eden Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde sona yaklaşılıyor. Kısa sürede açılması planlan Reyhanlı Devlet Hastanesi'nin yüzde 95'i tamamlandı.

Hatay'da inşaatın istinat duvarı çöktü! 1 ölü, 2 yaralı!

Hatay'ın Defne ilçesindeki kolej inşaatı sırasında istinat duvarı çöktü. Olay sonucunda 1 işçi hayatını kaybederken, 2 işçide yaralandı.

Belen Devlet Hastanesi'nin temeli Mayıs ayında atılacak!

Hatay’ın Belen ilçesine inşa edilecek olan devlet hastanesinin temeli Mayıs ayında atılacak.

Defne Çekmece'deki metruk bina yıkılmalı!

Hatay iline bağlı Defne Çekmece Mahallesi'nde bulunan Yılmaz Nurlu İlköğretim Okulu'nun kullanılmayan lojmanları, madde bağımlılarının uğrak noktası oldu ve bu nedenle mahalle sakinleri metruk binaların yıkımı için çağrıda bulundu.

Defne'de imar planı hassasiyet ve bilimsel temelle yapılmalı!

Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Başkanlığı, Hatay İli Planlama Çalışmaları kapsamında Defne Belediyesi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Hatay Reyhanlı'da Göçmen Sağlığı Merkezi açıldı!

Hatay Reyhanlı'da Suriyelilerin sağlık hizmeti alması için Göçmen Sağlığı Merkezi açıldı. Merkez devlet hastanesindeki hasta yoğunluğunu azaltacak.

Hatay Defne'de kentsel tasarım kurulu oluşturuldu!

Hatay Defne Belediyesi, kentin tasarım faaliyetleri konusunda hazırladığı çalışmalar ve planlamalar hakkında uzmanlarla görüş alışverişinde bulundu. Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, toplantıda “Kentsel Tasarım Danışma Kurulu” oluşturdu.

Hatay Defne devlet hastanesi Haberi

Hatay Defne devlet hastanesi

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay'ın Defne ilçesinin devlet hastanesi ihtiyacına ilişkin soru önergesi verdi. Güzelmansur, sorusunun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP'li Güzelmansur, ''Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 99 uncu maddeleri gereğince talep ederim'' diye konuştu. 

Güzelmansur, açıklamalarına şu şekilde devam etti: ''160 bini aşkın nüfusuyla Defne Türkiye'nin 154'üncü, Hatay’ın da 3'üncü büyük ilçesidir. Böylesine yoğun bir nüfusa sahip olmasına karşın Defne'de hâlâ bir devlet hastanesi bulunmamaktadır. Özellikle de küresel bir salgın döneminde mevcut hastanelerin pandemiyle mücadele etmesiyle nedeniyle Defne devlet hastanesi ihtiyacı had safhaya ulaşmıştır. Defne'de yaşayan vatandaşlarımız sağlık hizmeti alabilmek için 45-50 km yol gitmek zorunda kalmaktadırlar. Bu yolu gidene kadar yaralı insanlar, kronik hastalığı olan...