icralık ev satışı

icralık ev satışı

İstanbul’da 50 bin liraya da ev alınabiliyor. 39 ilçede icradan satışa çıkan 3 binden fazla konut yarı fiyatına alıcılarını bekliyor..

Koronavirüs Kıbrıs inşaat sektörünü nasıl etkileyecek?

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, koronavirüsün Kıbrıs inşaat sektöründe oluşturacağı etkileri açıkladı. Gürcafer, "Ev satışı ve yeni inşaatlar yapılamayacak" dedi...

Mart ayında 108 bin 670 kişi ev sahibi oldu!

Mart ayında ülke genelinde 108 bin 670 kişi ev sahibi oldu. Yılın ilk çeyreğinde ise 341 bin konut satışı gerçekleşti. Koronavirüs salgını 11 Mart’ta görüldüğü için geçen ay yapılan konut satışlarına etkisi sınırlı kaldı.

Defne Samyeli ev sahibi ile icralık oldu!

Kemerburgaz’da yaşayan Defne Samyeli'nin kirasını ödeyemediği iddia edildi. Samyeli’yi kira ödemediği için için mahkemeye veren ev sahibi Yusuf Aras,“ Defne Hanım bir buçuk yıldır kira vermiyor” dedi..

İhtilaflı ev için istimlak bedeli alınır mı?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Babam 1984’te Manisa’dan bir ev aldı. Evin satışı için bir işlem yapılmamış. Çünkü evin ihtilaflı olduğu söylenmiş. Bu yerde istimlaklar oldu ve istimlak bedelini eski malikler aldı. Buna karşı ne yapabiliriz?' sorusunu yanıtladı.

Eşin rızası yoksa ev satışı da yok!

Medeni Kanunu aile konutu olarak belirlenen evi özel koruma altına aldı. Aile konutu ise artık eşin rızası olmadan satılamıyor.

TOKİ'nin kurasız konut satışı hangi illerde var?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 10 ilde kurasız olarak konut satışı gerçekleştirecek. Peki 5 bin lira peşinat imkanı ve 344,45 lira taksitle ev sahibi olunabilen projeler hangi illerde? 

Londra'da 210 milyon sterlinlik rekor ev satışı!

Çinli bir emlak devi Londra'da Hyde Park manzaralı saray yavrusunu 210 milyon sterlin ile rekor fiyattan satın alıyor... 

Levent Akdoğan: Ev almak için acele edin!

Kayseri İmar ve İnşaat Müteahhitleri Dayanışma Derneği Başkanı Levent Akdoğan, faizlerin 0,79’a düşmesinin ardından 2020 yılında rekor seviyede konut satışı beklediklerini anlattı. Akdoğan, “Ev sahibi olmak isteyenlere de 2020 yılının ilk çeyreğine kadar almalarını öneriyorum'' dedi.

Maketzedelere tapuda otomatik şerh formülü!

TBMM Maketten Ev Satışını Araştırma Alt Komisyonu, Türkiye’de maketten ev satışı yapıp ön ödemesini aldıktan sonra buharlaşan şirketlere neşter vurdu. 

Eş rızası yoksa ev satışı da yok!

Başkasının borcu için eşinin rızası olmadan kefil olanlar, oturduğu evi satmaya çalışanlar dikkat! Tek başınıza verdiğiniz kararlar geçersiz sayılıyor. İşte yaşanan örnek olaylar ve Yargıtay’ın emsal kararları...

Bolu'da ev satışı kanlı bitti!

Bolu Gölyüzü Mahallesi’nde iki kişi arasında ev alım satım meselesi nedeniyle tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen tartışma kanlı bitti.

Aldığınız ev birden fazla kişiye satılmış olabilir!

Avukat Kadir Kurtuluş, ev almak isteyenleri kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmemesi konusunda uyarıyor. Kurtuluş, 'Taşınmaz satışı ve devir işlemleri mutlaka resmi şekilde yapılmalıdır', 'Sözleşme yaptığınız kişi, taşınmaz maliki veya malik tarafından vekil tayin edilmiş birisi olmalıdır'' diyor..

Yeni Zelanda'da yabancılara ev satışı yasaklandı!

Yeni Zelanda'da emlak fiyatlarının düşmesi için yeni bir karar alındı. Ülkedeki konut fiyatlarının düşmesi için yabancılara emlak satışı yasaklandı.

icralık ev satışı

icralık ev satışı icralık ev satışı

İstanbul'un 39 ilçesinde icradan yarı fiyatına satılık konut bulunuyor. Farklı özelliklere sahip toplam 410 konut, 50 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; Esenyurt'ta 70 metrekare 2+1 doğalgazlı daire 67 bin 500 liradan açık artırma ile satılırken, aynı özellikleri olan Kağıthane'deki 35 metrekare 1+1 daire 75 bin liradan, Bayrampaşa'da 55 metrekare 2+1 daire 90 bin liradan, Esenler'de 52 metrekare 2+1 daire 70 bin liradan, Beylikdüzü'nde 65 metrekare 3+1 daire 55 bin liradan satışa sunuluyor. Mecidiyeköy, Beşiktaş, Üsküdar, Sarıyer ve Beykoz gibi ilçelerdeki lüks ve farklı özellikleri olan konutların fiyatları ise milyon liralara ulaşıyor

3.200 KONUT SATIŞTA

İcraburadacom Genel Müdürü Caner Çakı, icradan çok uygun fiyata konut sahibi olunabileceğinin altını çizdi. Çakı, şu açıklamalarda bulundu: "Türkiye genelinde an...