imkon çimento zammı

imkon çimento zammı

Konut inşaatının maliyetleri son zamanlarda büyük önem taşıyor. Çimento sektörü temsilcileri ise konut maliyetinin yüzde 3'nün çimento olduğunu dile getiriyor.

İnşaatçılar ve çimentocuların tartışmasında sular durulmuyor!

TürkÇimento Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, İMKON tarafından çimento fiyatlarındaki yükseliş neden gösterilerek başlatılan iş durdurma eyleminde çimento sektörüne haksızlık edildiğine dikkat çekti. 

Müteahhitler ve çimentocuların tartışması kızışıyor!

Ağırlıkla konut müteahhitlerinden oluşan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) üyesi şirketler daha önce açıkladıkları iş durdurma kararını hayata geçirdi. Peki sektör temsilcileri konuya ilişkin ne diyor?

60 bin şantiyede inşaatlar durdu!

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), önceki gün çimento faaliyetlerine karşı iş bırakma eylemine başladı. 24 Eylül'e kadar devam edecek olan boykotta 60 bin şantiyede inşaat durdu. 

İMKON'dan inşaat grevi açıklaması!

Müteahhitler, çimento fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle verdikleri boykot kararını uygulamaya başladı. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’ndan konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Fahiş fiyat artışlarına sessiz kalmayarak inşaatlarımızı 24 Eylül tarihine kadar durduruyoruz" denildi.

İnşaatçılar ve çimentocular karşı karşıya!

Son zamanların gündem konuları arasında bulunan çimento fiyatları inşaatçılar ve çimentocuları karşı karşıya getirdi.

Fatih Yücelik'ten çimento zammı açıklaması!

İnşaat sektörü bugün itibaren inşaat maliyetlerini boykot etmek için iş bırakıyor. TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik maliyetlerinin düşürülmesi için çağrıda bulundu. 

İnşaat sektöründen KDV indirimi talebi!

Demirin ton fiyatı yüzde 40 artışla 4 bin 250, çimento fiyatı da yüzde 15 artışla 380 TL oldu. Düşük faiz oranlarıyla canlanan sektör, demir ve çimento zammıyla yeniden zor bir sürece girdi. Sektör temsilcileri, KDV indirimi bekliyor.

Müteahhitlerden çimento zammına tepki!

Çimento şirketleri ani bir kararla çimentoya yüzde 50 zam yaptı. Yüzde 40 zamın geçtiğimiz Ocak ayında yapılacağı açıklanmıştı.

İMKON, çimento zammına rekabetle dur diyecek!

İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, yeni yılda çimentoya zammı kabul edemeyeceklerini, böyle bir zammın izahının olmayacağını söyledi....

TÇMB’den çimento zammı açıklaması!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, basında son günlerde çıkan yüzde 40 oranında zam yapılacağı iddialarının aksine; 2018 yılının başından bu yana artan girdi maliyetlerinin çimento sektörüne olumsuz etkileri olduğunu belirtti.

MÜSİAD'dan çimento zammına tepki!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Reha Yeltekin, “Çimentoya 2018 yılında yüzde 40’a yakın zam yapılmışken ve gevşeyen kurlarla beraber indirim beklerken, yapılan bu zamma anlam veremedik. “dedi.

İnşaat sektörüne çimento zammı darbesi!

Çimento sektörü 2019 yılına yüzde 40’a varan fiyat artışıyla girdi. Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, zamlı tarifenin 1 Ocak’tan sonra geçerli olacağını söyledi.

Torbalı'da müteahhitlerden çimento zammına karşı uyarı!

Beton fiyatlarının yapılan zammı protesto eden müteahhitler güç birliğine devam ediyor. Özçelik Yönetim İnşaat Kurulu Başkanı Fehmi Özçelik ve Dilsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Dilmaç da “Sonuna kadar gideceğiz” dedi.

Çimento zammıyla kentsel dönüşümün geleceği boğazlanıyor!

Rekabet Kurumu'nun İzmir'de 6 çimento fabrikasına ceza kesmesi, sektörde tartışmaları da beraberinde getirdi. Cezaların yeterli olmadığını savunan inşaatçılar, fiyat artışlarının geri alınmasını istiyor. İşte ayrıntılar...

Abdulvahap Olgun'dan çimento zammına tepki!

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, zamda çimento fabrikalarını suçladı: Fiyat artışına bir anlam veremedim. Kararımız da kesin kararlıyız. Çimento kamyonlarını kesinlikle ilçeye sokmayız" dedi.

Konuta çimento zammı geliyor!

Türkiye'de 49 şirketin üretim yaptığı çimento sektöründe fiyatlardaki yükseliş sürüyor. Rekabet Kurulu'nun 'rekabeti ihlal' gerekçeleri ile açtığı 26 soruşturmada, toplam 88 milyon TL ceza kestiği sektörde, fiyat artışlarını durdurmaya yetmedi.

Beton ve çimento zammı ev fiyatlarına yansıyacak!

Beton ve çimentonun artan fiyatlarına karşılık ev fiyatlarının da paralel olarak yükselmesi bekleniyor...

Akçansa çimento üretim tesislerinin bulunduğu adresleri açıkladı

Akçansa çimento Sanayi ve Ticaret A.şž, üretim tesislerinin bulunduğu adresleri açıkladı

imkon çimento zammı Haberi

imkon çimento zammı

Çimento sektörünün yüzde 94'ünü temsil eden TÜRKÇİMENTO'nun geleneksel hale getiren Anadolu Buluşmaları'nda çimento maliyetleri konuşuldu. Dünya'da yer alan habere göre; Buluşmada konut sektörü maliyetleri tartışıldı.

Adil Sani Konukoğlu/Türk Çimento YKB Vekili: 

Gaziantep her zaman Türkiye'nin büyümesine büyük katkı veren bir şehir. Gaziantep'in sanayisi mutfağı kadar büyük ve zengin dünyanın hertarafına ünsalmışve180 ülkeye ihracat yapan birşehir. Son 12 aylık döneme baktığımız zaman 9,5 milyar dolar  ihracatı aşan bir şehirdesiniz. Aldığınız her nefeste üzerinizde bulunan, hayatınızda kullandığınız her şeyde mutlaka bir Gaziantep imzası vardır. Örneğin kullandığımız maskelerin kumaşının yüzde 100 u Gaziantep'te üretilmekte. Pandemi başladığı andan itibaren dünyanın her tarafında maske krizleri yaşanırken Gaziantep'teki sanayiciler üretmiş oldukları maske kumaşı sayesinde bütün Türkiye'nin rahat nefes almasını sağlamıştır. Bu gurur kaynaklarımızdan Bir tanesidir. Şu anda...