inşaat sektörü koronavirüs önlemi

inşaat sektörü koronavirüs önlemi

Salgınla mücadele devam ederken ihalelerin gerçekleşmesi, projelerin devam etmesi tepkileri çekiyor. 159 milyon 738 bin TL'lik kaynak ayrılan Levent Camii inşaatı için "Evde kal deniyor. Ama gece ve hafta sonu da devam eden inşaat nedeniyle kimse evinde duramıyor" diye tepkiler gelmeye başladı.

İnşaat sendikalarından 'şantiyeler 3 hafta durdurulsun' çağrısı!

Dev Yapı-İş, İnşaat-İş ve İyi-Sen sendikaları ortak açıklama yaparak koronavirüs salgınına karşı şantiyelerde çalışmalara 3 haftalığına ara verilmesi için çağrı yaptı.

İnşaat sektörü yeni inşaat projelerine temkinli yaklaşıyor!

Koronavirüs sonrası inşaat sektörü de iş yapma prensibini değiştirdi. Yeni inşaat yapma eğilimini ortaya koyan yapı ruhsatları bu yıl da düşük seyrediyor. Koronalı günlerin gerçekleşmesiyle sektör yeni inşaat projelerine temkinli yaklaşıyor.

İngiltere'de inşaat sektörü iş başı yaptı!

İngiltere'de yeni tip koronavirüs sebebiyle 23 Mart'ta kısıtlamalar başlatılmıştı. 13 Mayıs'ta kısıtlamalar kısmi olarak gevşetildi, bazı sektörler ve inşaat sektörü 13 Mayıs'ta işbaşı yaptı...

İtalya'da inşaat sektörü yarın faaliyete geçiyor!

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle en çok etkilenen ülkelerden olan İtalya'da yarın "virüsle yaşayacağı dönem" olarak tanımladığı 2. aşamaya geçiliyor. Ülkede yarın inşaat sektörü iş başı yapacak...

Tunus'ta inşaat sektörü yarı zamanlı çalışmaya başlayacak! 

Tunus'ta koronavirüs vakası az olmasına rağmen, sıkı tedbirler uygulandı. Şimdi normalleşme sürecine girilen ülkede, inşaat sektörü yarı zamanlı olarak faaliyetlerine başlayacak...

Koronavirüs inşaat sektörünü orta seviyede etkileyecek!

ILO'nun Kovid-19 ve İş Dünyası raporunda, koronavirüs sebebiyle işletmelerin kapatılmasının, 2,7 milyar çalışanı etkilediği açıklandı. Rapora göre , inşaat sektörü koronavirüs salgınından orta seviyede etkilenecek...

İnşaat sektörü vergi indiriminden yararlanacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs tedbirleri kapsamında vergi süreçlerinde mücbir sebep halinden yararlanacak sektörler ve mükellef gruplarını açıkladı. Peki inşaat sektörü vergi indiriminden yararlanabilecek mi? İşte vergi indiriminden yararlanacak sektörler...

İnşaat sektörü tehlike sinyalleri mi veriyor?

2014'ün son çeyreğinde yüzde 2 daralan inşaat sektörü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İnşaat sektörünün olmadığı bir ülke bitmiş demektir" diyor. Peki daralmanın sebepleri ne?

Terme'de inşaat sektörü durma noktasına geldi!

Terme'de durma noktasına gelen inşaat sektörü, hareketlenmeyi beklerken, sektörde beklentiler boşa çıkacağa benziyor. Alim Kunt "İnşaat sektöründe sıkıntılı bir piyasa oluştu. " dedi.

İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 1.6 azaldı!

Ekonominin lokomotifi inşaat sektörüne duyulan güven düşüş gösterirken, sektör temsilcileri kullanılan malzeme kalitesinin alıcının güvenini kazanmakta önemli rol oynadığını kaydediyor. İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 1.6 azaldı.

Mahmut Hiçyılmaz: İnşaat sektörü ekonominin can damarıdır!

Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, inşaat sektörünü lokomotif sektör olarak niteleyip, " İnşaat sektörü kendisine bağlı olan birçok sektöre canlılık veren çok önemli bir sektördür." değerlendirmesinde bulundu...

İnşaat sektörü güven endeksi Mart'ta yüzde 1.6 azaldı!

Mart'ta mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi yüzde 0.7, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 0.4, inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 1.6 azaldı.

Malatya'da inşaat sektörü sorunları ele alındı!

MÜSİAD Malatya Şubesi İnşaat Sektör Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Malatya'daki İnşaat sektörü ile alakalı sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda Malatya'da son zamanlarda öne çıkan sorunlar değerlendirildi.

1989 yılında inşaat sektörü krizin eşiğindeymiş!

1989 yılında demir-çelik işçilerinin grevde olması yüzünden inşaat sektörü zor günler yaşamaya başlamış. Karaborsada demir bulamayan birçok küçük firma iflasın eşiğine gelmiş. Büyük firmalar ise ithal yoluna başvurmuşlar.

inşaat sektörü koronavirüs önlemi

inşaat sektörü koronavirüs önlemi inşaat sektörü koronavirüs önlemi

Bir yadan korona virüsüne karşı etkin önlem alınırken, bir yandan da inşaata yatırım devam ediyor. Kaynakların harcandığı projelerden bire de inşaatına şubat sonunda başlanan Levent Cami. Kanyon AVM’nin karşısında, Türkiye’nin en değerli alanlarından biri olan 18 bin 427 metrekarelik arazideki inşaat çalışması şubat ayında, yani salgının dünyada etkili olduğu dönemde başlandı. Mahalle muhtarı Atacan Türk, çalışmalara tepki gösterdi ve şu açıklamalarda bulundu: “İşçiler 24 saat boyunca çalışıyor. Mahalleli evde duramıyor.”

Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre; virüsle mücadelede ülkelerin vatandaşlarına kaynak aktarmak için art arda ekonomik paketler açıklanırken geçtiğimiz dönemde cami inşaatına 159 milyon 738 bin TL’lik kaynak ayrıldı. Cami ihalesini AK Parti’nin eski Rize milletvekili Abdullah Kart’ın sahibi olduğu ASL İnşaat kazandı.

Kapalı ve açık alanlarıyla birlikte toplam 20 bin kişi kapasiteli...