inşaat sektörü şubat ayı

inşaat sektörü şubat ayı

YP inşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, Şubat ayının inşaat sektörüne iyi geldiğini söyledi. Çankaya, ''2017'ye hızlı giren sektör 'pik' yaptı'' dedi.

İnşaat sektörü ciro endeksi, Şubat'ta 55,2 arttı!

Resmi olarak açıklanan verilere göre, inşaat sektöründe takvim etkisinden arındırılmış ciro endeksi, Şubat 2022'de yıllık bazda yüzde 55,2 artış gösterdi.

İnşaat sektöründe istihdam arttı! 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Şubat ayı istihdam rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre; inşaat sektöründe 37 bin kişi artış yaşandı. 

İngiltere'de inşaat sektörü Mart'ta hareketlendi!

İngiltere'de inşaat PMI Mart ayında 8,4 puan yükselişle 61,7 puana ulaştı. inşaat sektörü satın alma yöneticileri endeksine göre; endeks, Mart'ta, Şubat'taki 53,3 puandan, 54,6 puanlık beklentiyi geride bırakarak, 61,7 puana çıktı.

İnşaat sektöründe istihdam Şubat'ta 93 bin kişi azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre, istihdam edilenlerin sayısı inşaat sektöründe 93 bin azaldı.

İnşaat sektörü güven endeksi Şubat'ta yüzde 5,7 azaldı!

TUİK şubat ayı ekonomik güven endeksi verilerine göre, inşaat sektörü güven endeksi aynı dönemde yüzde 5,7 düşüş gösterdi.

İnşaat sektörü güven endeksi 74,5 değerine geriledi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayı reel sektör güven endeksini açıkladı. Mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi şubat ayında bir önceki aya göre inşaat sektöründe yüzde 5,7 azaldı...

Almanya ekonomisini inşaat sektörünün sağlam duruşu ile sürdürecek!

Almanya Merkez Bankası Bundesbank, ekonomiye yönelik şubat ayı raporunu yayımladı. Raporda güçlü iş gücü piyasası ve inşaat sektörünün etkisiyle sağlam duruşunu sürdüreceği kaydedildi...

Türk inşaat sektörü Güney Kore’de buluşuyor!

Güney Kore’de düzenlenecek olan fuarlardan yapı ve inşaat sektörünün en büyük fuarı Korea Build, 26 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında başkent Seul’da gerçekleşecek.

Almanya'da iflaslardan en çok inşaat sektörü etkilendi!

Almanya'da Şubat'ta iflas eden şirket sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,8 arttı. İflaslardan en çok inşaat sektörü etkilendi...

İnşaat sektörü güven endeksi Şubat'ta yüzde 2,1 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından yayınlanan şubat ayı sektörel güven endekslerine göre, inşaat sektörü ve perakende ticaret sektörü güven endeksleri yüzde 2,1 artış gösterdi.

Şubat ayı inşaat sektörüne bereketli geldi!

YP inşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, Şubat ayının inşaat sektörüne iyi geldiğini söyledi. Çankaya, ''2017'ye hızlı giren sektör 'pik' yaptı'' dedi.

İngiltere'de inşaat sektörü 10 ayın en düşük seviyesine geriledi!

İngiltere’de şubat ayı hizmet sektörü Satın Alım Yöneticileri endeksi 52,7 ile yaklaşık son üç yılın en düşük seviyesine geriledi. Dün açıklanan şubat ayı inşaat sektörü PMI verisi ise 54,2 ile son 10 ayın en düşük seviyesine gerilemişti.

Şubat'ta inşaat sektörüyle ilgili 8 bine yakın haber yapıldı!

Türkiye'de Şubat ayı boyunca ekonomi gündeminde en çok konuşulan konuların turizm ve ihracat sektörleri olduğu belirlendi. Interpress'inyapmış olduğu araştırmaya göre, inşaat sektöründe yazılı basma 8 bine yakın haber yansıdığı belirlendi.

inşaat sektörü şubat ayı Haberi

inşaat sektörü şubat ayı

Geçen yılı satış rekoruyla kapatan konut sektörü, yeni yılı da aynı heyecan ve umutlarla karşıladı. YP inşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, yıla hızlı giren sektörün Şubat ayıyla 'pik' yaptığını söyledi. Çankaya, "Emlak Konut GYO öncülüğünde başlatılan 'Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti' kampanyası da sektördeki bu hareketin devamı için çok önemli. Başlayalı henüz 15 gün olmasına karşın konut alıcısı kampanyaya çok büyük ilgi gösterdi. Şubat ayı inşaat sektörüne bereketiyle geldi" diye konuştu.Sabah...