İnşaat sektöründe istihdam arttı mı

İnşaat sektöründe istihdam arttı mı

2017 yılının üçüncü çeyreğinde inşaat sektöründe istihdam ve çalışılan saat azalırken, brüt ücret-maaş arttı.

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 2,5 azaldı!

TÜİK bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin inşaat iş gücü girdi endekslerini açıkladı. Buna göre inşaat istihdam endeksi, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,5 azaldı.

İnşaat sektörünün istihdam payı 0.5 puan arttı!

TÜİK verilerine göre istihdam edilenlerin yüzde 7.7’si inşaat sektöründe yer aldı. Geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında inşaat sektörünün payı 0.5 puan arttı.

İnşaat sektöründe istihdam 134 bin kişilik artış gösterdi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre istihdam artışında inşaat sektörü önemli bir etken oldu. Bir önceki yılın aynı dönemine göre inşaat sektöründeki istihdam 134 bin kişilik artış gösterdi.

Ekim 2015'te inşaat sektöründe istihdam arttı!

2015 yılı Ekim ayında Türkiye'de istihdam edilen kişi sayısı 26 milyon 856 bin kişiye ulaştı. Bu kapsamda tarımda çalışanlar yüzde 1,3 artışla 5 milyon 473 bine, inşaatta çalışanlar yüzde 2,1 artışla 2 milyon 49 bine kişiye çıktı.

İnşaat sektöründe istihdam azaldı mı?

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %1,8 oranında azaldı.

İnşaat sektöründeki hareketlilik istihdama da olumlu yansıdı!

İnşaat sektöründeki hareketlilik istihdama da olumlu yansıyor. Bu yıl yüzde 3.5 büyümesi beklenen inşaatta çalışan sayısı 1.95 milyon kişiye ulaştı. Böylelikle sektörde çalışan sayısı 111 bin kişi artış gösterdi.

İnşaat sektöründe istihdam edilenlerin sayısı azaldı!

Mayıs ayında Türkiye'de istihdam edilenlerin sayısı tarım sektöründe 308 bin, sanayide 274 bin, inşaatta 206 bin, hizmet sektöründe 1 milyon 622 bin kişi azaldı.

İnşaat sektöründe istihdam Mart'ta 248 bin kişi arttı!

TÜİK tarafından açıklanan Mart ayına ilişkin iş gücü istatistiklerine göre, İnşaat sektöründe istihdam Mart'ta 248 bin kişi artış gösterdi...

İnşaat sektöründe istihdam yılın ilk çeyreğinde yüzde 9,5 geriledi!

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış istihdam endeksi, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,8 artış kaydetti. İnşaat sektöründe ise istihdam yüzde 9,5 geriledi...

İnşaat sektöründe istihdam Şubat'ta 93 bin kişi azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre, istihdam edilenlerin sayısı inşaat sektöründe 93 bin azaldı.

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 7,9 azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin iş gücü girdi endekslerini yayımladı. İnşaat, sanayi ve ticaret hizmet sektörleri toplamında istihdam endeksi geçen yıla oranla 6,1 azaldı.

İnşaat sektöründe istihdam TBMM gündeminde!

2019 yılında inşaat sektöründe istihdam edilen kişi sayısı meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Ok, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İnşaat sektöründe dünyanın lider ülkelerindeniz!

İstihdam kapasitesi her geçen yıl artan inşaat sektöründe 2023’e kadar 114 bin yeni çalışanın işe alınması bekleniyor. BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci,"Biz sektörde dünyanın da lider ülkelerindeyiz." dedi.

İnşaat sektöründe brüt ücret-maaş arttı!

2017 yılının üçüncü çeyreğinde inşaat sektöründe istihdam ve çalışılan saat azalırken, brüt ücret-maaş arttı.

İnşaat sektöründe istihdam azaldı!

TÜİK, 2017 yılının ikinci çeyreğine ilişkin İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri'ni açıkladı.İnşaat istihdam endeksi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 2,1 azaldı.

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 3.3 geriledi!

Türkiye İstatistik Kurumu 2016 yılı son çeyrek inşaat iş gücü girdi endekslerini yayınladı. Rapora göre, sektörde istihdam geçen yılın son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,3 geriledi.

İnşaat sektöründe istihdam azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin İnşaat İşgücü Girdi Endekslerini açıkladı. İnşaat sektöründe istihdam azaldı.

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 15 artacak!

Manpower Türkiye Genel Müdürü Hatipoğlu, "Bu yılın son çeyreğinde en güçlü işe alım beklentisi yüzde 15 ile inşaat sektöründe" dedi.

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 2,5 azaldı!

TÜİK bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin inşaat iş gücü girdi endekslerini açıkladı. Buna göre inşaat istihdam endeksi, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,5 azaldı.

İnşaat sektöründe istihdam arttı mı

İnşaat sektöründe istihdam arttı mı İnşaat sektöründe istihdam arttı mı

Bankacılık sektörünün net karı 2017 yılının 10 aylık döneminde yüzde 28.3 artışla 41 milyar 159 milyon TL oldu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Kasım 2017 Finansal İstikrar Raporu’na göre, bankacılık sektöründeki karlılık gelişimi sektörün özkaynaklarmı ve sermaye yeterliliğim desteklerken, Türk bankacılık sektörü olası şoklara karşı güçlü likidite pozisyonunu korudu.

Para dergisinde yer alan habere göre, küresel ekonomideki toparlanmanın devam ettiğine dikkat çekilen rapora göre, 2017 yılında tedbir ve teşviklerin de etkisiyle iktisadi faaliyet güçlü seyrini sürdürdü. Son rapor döneminden bu yana kredi büyüme hızı geçmiş yıllar ortalamasına yakınsadı. Hane halkı finansal kaldıraç oranındaki olumlu görünüm korunurken, güçlü büyümenin etkisiyle yılın ikinci çeyreğinden itibaren firma karlılıkları arttı, likidite göstergeleri toparlandı. Reel sektörün toplam kredi borcunun GSYİH’ye oranı 2017’de yatay seyretti. İktisadi...