İpek Yürekli özgeçmiş

İpek Yürekli özgeçmiş

TRafo-mimarlar ekibinde yer alan Mimar İpek Yürekli kimdir? İpek Yürekli hangi ödüllere sahip? Mimar İpek Yürekli'nin imzasının yer aldığı projeler nelerdir? İşte Mimar İpek Yürekli...

Türkiye'deki esnaf iflaslarının sebebi yüksek faiz mi?

İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'de esnafın kredilere yönlendirildiğini fakat kısıtlamalar ve yüksek faiz sebebiyle bu kesimin iflasa sürüklendiğini yazdı.

Yapı kayıt belgesi iptal olan bina yıkılabilir mi?

İmar barışından yararlanmak isteyen yüz binlerce kişinin yapı kayıt belgeleri mevzuata aykırı olduğu nedeniyle iptal edildi. Peki yapı kayıt belgesi iptal olan bina yıkılabilir mi? İşte tüm merak edilenler...

Kat malikleri kurulu konferans yöntemiyle toplanabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper 'Birkaç yıldır binamızın yöneticiliğini yapıyorum. Bu yıl pandemi nedeniyle toplanamadık ancak ben video konferans yoluyla toplantı yapmayı teklif ettim. Bu dönemde video konferans yöntemiyle kat malikleri kurulu toplanabilir mi?' sorusunu cevapladı.

Elinde doları olanlar dikkat! Dolar yükselişe mi geçiyor?

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından 7,8330 seviyesinde işlem görüyor.

Kat maliki dışındaki kimseler, yönetici olabilir mi?

Kat malikleri dışından seçilen yöneticinin dava ve icra takip işlemi yapabilmesi için kat malikleri tarafından kendisine bu konuda yetki verilmiş olması gerekiyor. Dışardan seçilen yönetici kat malikleri toplantısında oylamaya katılabiliyor.

Dairedeki tadilat işleriyle yönetici ilgilenir mi?

Posta yazarı Tamer Heper '4 katlı 8 daireli apartmanın 1’inci katında oturuyorum. Banyo ve tuvalet tavanının bazı kısımlarından su akıyor. Nereden geldiği bulunamadı. Üst komşum konuyla ilgilendi ama ondan kaynaklı olmadığını söyledi. Yöneticinin mi ilgilenmesi gerekiyor?' sorusunu yanıtladı.

Sitelerde devlet memurları yöneticilik yapabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Sitelerde veya apartmanlarda devlet memuru, öğretmen, doktor ve üniversite hocası gibi meslek sahipleri yöneticilikten çekiniyor. Bu kişiler, ihtilaf durumunda, mesleklerinin olumsuz etkileneceğini düşünüyor. Bu doğru mu?' sorusunu yanıtladı.

Konut kredisi faizlerinde son durum ne?

Bankaların kredi faz oranları yaklaşık 10 aydır düşüş yönlü hareket ediyordu. Coronavirüsün oluşturduğu ekonomik olumsuzluklar sonrası konut kredisi faizleri yenden yükselişe mi geçti?

Özge Kuzu kadınların iş dünyasındaki önemini anlattı!

Kuzu Effect AVM'nin yöneticisi Özge Kuzu, MAG Mart sayısına özel verdiği röportajında, kadınların iş dünyasındaki önemi hakkındaki düşüncelerini paylaştı...

Yeni imar kanunu ile camilerde yükseklik serbest mi olacak?

Yeni imar kanunu önerisinde yüksekliğin serbest olabileceği alanlara camiler dahil edildi. Öneride ‘ibadethaneler ve tarımsal amaçlı silo yapılarının kendine özgü yapıları gereği yüksek yapılar olabileceği” ifadesi kullanıldı...

Yüzen evler mi yüzen hayaller mi?

Yüzen evlerin bulunduğu, insanların timsahları evlreinde beslediği, dünyanın en büyük taşkın su yatağı olan Kamboçya Tonle Sap Gölü'nün hayran bırakan hikayesini biliyor musunuz?

AVM’ler markaların lojistik merkezi oluyor!

AVM'lerde ziyaretçi sayılarının internet alışverişleri nedeni ile düşmesi, markaları yeni işbirliklerine yöneltti. Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, bu duruma çözüm olarak, "Merkezi lokasyonlarda işleri düşen AVM'leri lojistik merkezi yapalım." önerisinde bulundu...

Konut kredisi faiz oranları yeniden yükselişe mi geçiyor?

Bankaların konut kredisi faiz oranları yaklaşık dört aylık indirim döneminin ardından yeniden yükselişe mi geçiyor. Kredi faizleri tekrar artış trendine mi girecek?

İpek Yürekli özgeçmiş Haberi

İpek Yürekli özgeçmiş

İpek Yürekli kimdir?

İpek Yürekli,  1967 yılı İstanbul doğumlu. İTÜ’deki lisans ve yüksek lisans eğitiminin ardından 1992’de İTÜ Mimarlık Bölümü’nde çalışmaya başladı. 


Mimari proje stüdyosu eğitimi üzerine kuramsal çalışmalar yürüten İpek Yürekli çeşitli ulusal yarışmalarda ödülleri bulunuyor. 2002 yılında ABS Genel Müdürlük binası ile Ulusal Mimarlık Ödülü'nü kazandı. Mimarlık pratiği çalışmalarını TRafo-mimarlar ile sürdürüyor.


İpek Yürekli’nin ödül aldığı yarışmalar:

Çankaya Belediyesi Başkanlık Hizmet Binası, Sanat Merkezi ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu Ulusal Mimari Proje Yarışması, 3. Mansiyon, 2010


Balıkesir Çamlık Kentsel ve Mimari Tasarım Ulusal Proje Yarışması, 1. Ödül, 2006


Bursa Santral Garaj Kent Meydanı Mimari ve Kentsel Planlama Proje Yarışması, 1. Mansiyon, 2005


Genç/iş/lik 1: 40 Yaş Altı Davetli 'Charrette', Ödül, 2004


Eski Başiskele Köprülü Kavşağı Ulaşım Sistemi ve Çevre Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması, 3....