01 / 07 / 2022

istanbul konut fiyatları 2017 istanbul anadolu yakası ev fiyatları

istanbul konut fiyatları 2017 istanbul anadolu yakası ev fiyatları

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda hayata geçirilen ulaşım ve kentsel dönüşüm projeleriyle, konut fiyatları Avrupa Yakası'yla yarışır hale geldi...

Konut fiyatlarındaki artış tam gaz! İstanbul'da fiyatlar 1 milyon 400 bin TL'yi geçti!

Konut fiyatlarındaki artış tam gaz devam ediyor. İstanbul'da fiyatlar 1 milyon 400 bin TL'yi geçti. 

İstanbul, Ankara ve İzmir'de sıfır konut fiyatları ne kadar?

Son dönemlerde artan ev fiyatları sebebiyle vatandaşlar konut almakta zorluk yaşıyor. Peki ev fiyatları neden artıyor? Üç büyük şehirde konut fiyatları kaç TL'den başlıyor? Uzmanlar konut fiyatlarına ilişkin hangi açıklamaları yapıyor? İşte ayrıntılar...

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 arttı?

Konut yatırımcılarının gözdesi olan İstanbul'un Pendik ilçesinde konut fiyatları yüzde 133 artış gösterdi.

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları katlandı? Yatırımcılar akın ediyor!

Zeytinburnu, ulaşım ağının çeşitlilik kazanmasıyla geliri yüksek yatırımcılar tarafından da tercih edilir oldu. Özellikle sahil bölgesinde yer alan projeler gün geçtikçe katlanıyor. Peki Zeytinburnu'nda konut fiyatlarında son durum ne?

İstanbul'da konut fiyatları Avrupa şehirlerine yaklaşacak! 

İstanbul'daki konut fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalar yapan Golden Sign Kurucu Ortağı Gül Gül, “İstanbul’daki konut fiyatları daha da artarak Avrupa şehirlerinin değerine yaklaşacak” dedi.

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 26 arttı! 

MINTLAB tarafından hazırlanan İstanbul Konut Piyasası Raporu'nda sektörle ilgili önemli bilgiler yer aldı. Buna göre İstanbul'da konut fiyatları yüzde 26 arttı. 

İstanbul'da konut fiyatları ve yüksek kiralar gündemden düşmüyor!

İstanbul'da konut fiyatları ve yüksek kiralar gündemden düşmüyor. İPA tarafından yapılan bir ankette katılımcıların yüzde 35,5’i “Gündemimizde konut ve kira fiyatlarındaki artış var” dedi.

İstanbul'daki konut fiyatlarında son durum ne?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını indirmesiyle vatandaşlar konut arayışlarını artırdı. 1 milyon TL'den ucuz konutlara odaklanan vatandaşlar, İstanbul'daki konut fiyatlarını araştırıyor. Peki İstanbul'daki konut fiyatlarında son durum ne?

İstanbul'da satılık konut fiyatları fırladı!

Son günlerde artan konut fiyatları gündemden düşmüyor. İstanbul'da merkezi bile olmayan semtlerde 2+1 konutların fiyatları 300 bin TL ile 500 bin TL arasında değişiyor. Beşiktaş ve Kadıköy gibi yerlerde ise eski binalardaki 2+1'ler 700-750 bin TL arasında satılıyor.

İstanbul'un hangi ilçesinde konut fiyatları arttı?

İstanbul Beykoz'da imar planlarının çözüme kavuşmasının ardında ilçe içerisinde konut fiyatları artış yaşadı.

İstanbul'da konut fiyatlarında son durum ne?

Konut sektörü Kovid-19 salgınından etkilenen sektörlerden biri. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'daki konut fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 18.73 arttı!

İstanbul'da son bir yıl içerisinde konut fiyatları yüzde 18.73 artarken kira fiyatları da yüzde 10.69 yükseldi. 

İstanbul'da konut fiyatları yeniden hareketlendi!

İstanbul'daki konut fiyatları yeniden hareketlendi. Pandemi ile büyük talep gören kıyı semtlerdeki bahçeli, teraslı, balkonlu evlerin fiyatları yüzde 9-11 arasında yükseldi. Merkezden uzak, daha geniş ve ferah evlere talep artarak devam ediyor...

istanbul konut fiyatları 2017 istanbul anadolu yakası ev fiyatları Haberi

istanbul konut fiyatları 2017 istanbul anadolu yakası ev fiyatları

İstanbul'un hem Avrupa Yakası'nda hem de Anadolu Yakası'nda mega projeler hayata geçiriliyor. Hayata geçirilen her proje, inşa edildiği bölgedeki gayrimenkul fiyatlarına doping etkisi yaratıyor. Özellikle ulaşım projelerinin revaçta olduğu bu dönemde Anadolu Yakası'nda ulaşım atağı başladı. Anadolu Yakası'nda ulaşım ağının gelişmesiyle birlikte fiyatlar, Avrupa Yakası'yla yarışır duruma geldi..


Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; Kadıköy, hem Avrupa Yakası'na yakınlığı ile, hem de gayrimenkul yatırımı açısından Acıbadem, Bağdat Caddesi gibi bölgerele yakın olması nedeniyle Anadolu Yakası'nın gözde bölgelerinden biri haline geldi. 


Bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle son zamnlarda markalı konut projeleri öne çıkmaya başladı.. Konutların ortalam metrekare birim fiyatı 7 bin 500 liradan başlıyor. Kadıköy, Beşiktaş-Sarıyer-Bakırköy'den sonra konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilçe. 


Çekmeköy'e otoyol dopingi

Çekmeköy'de konut metrekare satış fiyatının...