istanbul yabancı yatırımları

istanbul yabancı yatırımları

Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2018 raporuna göre, Türkiye'de yabancı ilgisi, diğer büyükşehirlerden ve sahil kasabalarından tekrar İstanbul’a yöneldi..

Ömer Faruk Akbal: Uluslararası doğrudan yabancı yatırımları teşvik edilecek!

Yeni Ekonomi Programı, 2021 - 2023'ün uygulanabilir ve ulaşılabilir hedeflere odaklandığını anlatan GİGDER Başkanı Ömer Faruk Akbal, ''Türkiye'nin 2023 hedefleri gerçekçi ve sürdürülebilir ekonomimizin göstergesi'' dedi.

Trn Otel İşletmeciliği Ve Yatırımları Anonim Şirketi Mall Of İstanbul Hilton Şubesi açıldı!

Trn Otel İşletmeciliği Ve Yatırımları Anonim Şirketi Mall Of İstanbul Hilton Şubesi Başakşehir'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Erol Akkaya ve İlter Türkmenoğlu ortaklığında kuruldu.

Yabancı şirketler Kanal İstanbul’dan 791 bin metrekare yer aldı!

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul projesi çevresinde el değiştiren arazileri yazılı soru önergesi ile sordu. Verilen yanıtta yabancı şirketlerin Kanal İstanbul'dan 791 bin metrekare arsa aldığı ortaya çıktı.

İstanbul yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi olacak! 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'u yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirme misyonuyla yola çıkılan İstanbul Yatırım Ajansı hakkında konuştu. İmamoğlu, "Bizim ortaya koyduğumuz bu gelişim modelini yakalamak isteyenler aramıza katılsınlar, geç kalmasınlar" dedi...

Kanal İstanbul çevresinde yabancı hareketliliği!

Kanal İstanbul Projesi çevresinden hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketlilik yabancıların hareketliliği. Türkiye’ye uzaktan gelen yabancılar Kanal İstanbul yapılmasın diyor. Bölge halkından, yabancı ülkeden gelen kişilerin Kanal İstanbul Projesinin yapılacağı yerde gezdikleri öğrenildi.

Yabancı gemiler, Kanal İstanbul'a neden daha fazla ödesin?

Eski Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanı İbrahim Tez, Kanal İstanbul projesi hakkında "Montrö nedeniyle serbest geçiş hakkı olan yabancı gemiler neden ve nasıl daha fazla ücret ödeyecekleri kanala yönlendirilecekler?" dedi...

Anka İstanbul Teknoloji ve Ofis Yatırımları Limited Şirketi kuruldu!

Anka İstanbul Teknoloji ve Ofis Yatırımları Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Bekir Kekeç tarafından kuruldu.

Volkswagen'in yatırımı, diğer yabancı yatırımları da tetikleyecektir!

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Volkswagen'in (VW) Türkiye'ye yatırım yapacak olmasının çok önemli olduğunu söyleyerek, "Bu, diğer yabancı yatırımları da tetikleyecektir" dedi.

Ayder Organizasyon Hizmetleri ve Turizm Yatırımları Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Ayder Organizasyon Hizmetleri ve Turizm Yatırımları Anonim Şirketi İstanbul Şubesi bugün Arnavutköy'de 460 bin TL sermaye bedeli ile açıldı.

Yabancı yatırımcılar Kanal İstanbul ve 3 Katlı İstanbul Tüneli'ne talip!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı yatırımcılardan kendilerine Kanal İstanbul'a ilgili tekliflerin geldiğini, bunun dışında Boğazın altından geçecek 3 katlı tüp geçide şimdiden girmek isteyenlerin olduğunu ve bu konuda görüşmelere başladığını açıkladı...

Filiş Enerji Ve Turizm Yatırımları Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Filiş Enerji Ve Turizm Yatırımları Anonim Şirketi İstanbul Şubesi bugün Beykoz'da 2 milyon 50 bin TL sermaye bedeli ile açıldı. 

Odabaşı İnşaat Ve Gayrimenkul Yatırımları Sanayi Ticaret Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Odabaşı İnşaat Ve Gayrimenkul Yatırımları Sanayi Ticaret Anonim Şirketi İstanbul Şubesi bugün Ataşehir'de 20 milyon TL sermaye bedeli ile açıldı. 

İstanbul Havalimanı'nda 59 yabancı marka mağaza açacak!

Dünyanın en büyük aktarma merkezlerinden biri olacak İstanbul Havalimanı lüksün devlerini cezbediyor. 59 yabancı marka havalimanı içerisinde mağaza açacak.

istanbul yabancı yatırımları

istanbul yabancı yatırımları istanbul yabancı yatırımları

Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2018 raporuna göre, Türkiye'de yabancı ilgisi, diğer büyükşehirlerden ve sahil kasabalarından tekrar İstanbul'a yöneldi. Rapor, Urban Land Institute (ULI) ve PricewaterhouseCoopers (PwC) işbirliğiyle hazırlandı.

Raporda, İstanbul'un genç nüfusu, kaliteli konut ihtiyacı ve yenilenmesi gereken konut sayısıyla uluslararası yatırımcılara fırsatlar sunduğu yer aldı.

2012'de Avrupalı yatırımcıların gelişme öngörüleri bakımından ilk sırada gösterilen İstanbul'un, terör olayları sebebiyle 2018 yılında 32'nci sıraya gerilediği bilgisi de raporda belirtildi. Raporda, ayrıca 2016 yılında 7'nci sırada yer alan İstanbul'un 2017'de 29'uncu sıraya gerilediği belirtildi. 

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal, raporun İstanbul ile ilgili sonuçlarına göre, düşüş trendinin bu yıl da devam ettiğini ifade etti.

YATIRIM İSTEĞİ AŞINDI

Baysal, Uluslararası yatırımcıların iştahını artırmak için imar uygulamalarındaki müktesep hakların korunması gerektiğini ifade...