istanbul yalı satışları

istanbul yalı satışları

Koronavirüs salgınında İstanbul'un sahilinde yer alan yalılar ilgi odağı olmaya devam etti. Pandeminin başından itibaren 35'in üzerinde yalı satıldı. 

Boğazdaki yalılar yeni sahiplerini bekliyor!

Boğazın incileri olan milyonlarca lira değerindeki yalılar yeni sahiplerini bekliyor. İstanbul Boğazı'nda yaklaşık 20 yalı satışta...

Pandemide yalı satışları rekor kırdı!

Koronavirüs salgınında İstanbul'un sahilinde yer alan yalılar ilgi odağı olmaya devam etti. Pandeminin başından itibaren 35'in üzerinde yalı satıldı. 

Yalı satışlarında patlama!

Gayrimenkul gelirlerinde yaşanan TL'ye dönme şartı ve bu sene başında yürürlüğe alınan değerli konut vergisi, yalılarda kiralama ve satın almaları artırdı. Peki yalı fiyatları ne kadar?

İstanbul'da konut satışları yüzde 11,5’lik artışla 265 bine çıktı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, Ocak 2021 konut piyasası verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, İstanbul'da 2020'de konut satışları bir önceki seneye göre yüzde 11,5 arttı ve 265 bine ulaştı. İstanbul harici illerde toplam konut satışları da 1 milyon 234 bine ulaştı.

Boğazda 60 yalı satışa çıkarıldı!

Türkiye'nin en prestijli ve pahalı bölgesi olarak da bilinen Boğaz hattında, 60 yalı satış masasında yeni sahibini bekliyor. 13 ile 440 milyon TL arasında değişen fiyatlarda satışa sunulan bu yalıların 37'si Anadolu, 23'ü Avrupa yakasında.

İstanbul'da ikinci el konut satışları yüzde 2.6 arttı!

İstanbul'da Ekim ayında ikinci el konut satışlarında yüzde 2.6 artış yaşandı.  Ay genelinde 22 bin 270 konut satışı gerçekleşti.

Konut satışlarında en büyük pay İstanbul'un!

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,9 azaldı ve 136 bin 744 olarak kaydedildi. Ocak-Eylül döneminde ise satılan konutlar 1.2 milyona yaklaştı.

İstanbul Boğazı'ndaki 71 yalı satışa çıktı!

İstanbul Boğazı'nda bulunan tarihi 71 yalı satılmayı bekliyor. Boğaz'ın en pahalı yalısı 19 odalı 530 milyon TL ile Bebek'tekş yalı oldu.

Boğaz'daki 60 yalı satılmayı bekliyor!

İstanbul'un en değerli bölgesi olan Boğaz hattında 60'a yakın yalı satılmayı bekliyor. Satışa çıkarılan yalıların fiyatları ise 4,5 milyon dolar ile 95 milyon dolar arasında değişiyor.

İstanbul Boğazı'nda 60 yalı satılmayı bekliyor!

İstanbul Boğazı'ndaki 60 yalı satılmayı bekliyor, yalılardan fiyatları 4,5 milyon dolar ile 95 milyon dolar arasında farklılık gösteriyor.

İzmir, konut satışlarında İstanbul'u 10'a katladı!

İzmir, en çok göç alan 3. şehir olmasına rağmen, son 5 yılda konut satışlarında yüzde 16 büyümeye ulaşarak, İstanbul ve Ankara’yı geride bıraktı...

Barbaros Valley'de satışlar başladı! Mayıs 2020'de teslim!

Peska Turizm Yatırım A.Ş., Bodrum Yalıçiftlik’te Barbaros Koyu'nda hayata geçirdiği Barbaros Valley'de satışlar başladı..

İstanbul’da konut satışları yeni yaşam alanlarında yoğunlaştı!

Türkiye İMSAD, Ekim 2017 sektör raporunu yayınlandı. Rapora göre Sancaktepe, Beylikdüzü ve Pendik’te de konut satışları arttı.

İstanbul'da konut satışları yüzde 100 arttı!

Bu yıl 1,5 milyon konut satılacağını belirten İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, İstanbul'da son bir ayda konut satışlarında yüzde 100 artış olduğunu söyledi.

istanbul yalı satışları Haberi

istanbul yalı satışları

İstanbul'un incisi olan boğazın her iki yanında 600 yalı yer alıyor. Sözcü'de yer alan habere göre; her yıl en fazla 2-3 yalı satılırken pandemiden bu yana 30'dan fazla yalı satıldı. Bu satış rakamının yıl sonuna kadar 40'a ulaşması öngörülüyor. Sadece pandemi döneminde yapılan satışlar son 20 yılın rakamından fazla

Güneş açışına önem veriliyor

55 adet satılık yalı veya yalı dairesi bulunurken pandemi nedeniyle en çok, büyük ve fazla güneş alan yalılar tercih ediliyor. Avrupa Yakası'ndaki yalılar sabah, Anadolu Yakası'ndaki yalılar ise akşam güneşi çok iyi alıyor. Ayrıca güneş gören yalılar rutubeti önlemesi açışında daha çok tercih ediliyor. 

Kiralık yalı neredeyse yok

Pandemi döneminde manzaraları, bahçeleri, balkonları nedeniyle İstanbul Boğazı’nın incisi yalılar oldukça ön planda olmaya başladı.En çok geniş bahçeli ve rıhtımlı yalıların fiyatlarında...