istihdam seferberliği

istihdam seferberliği

Başbakan Binali Yıldırım, istihdam seferberliğiyle işsizliğin azaldığı açıkladı. Yıldırım, ''İşsizliği mutlaka tek haneli rakamlara indirmeliyiz. Bunun çözümü de daha fazla işyeri daha fazla yatırım'' diye konuştu.

İnşaat sektörü 2 milyondan fazla kişiye iş sağladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu eylül ayı sonu itibariyle ‘istihdam seferberliği’nin verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre inşaat sektörü 2 milyondan fazla kişiye iş imkanı sağlamış oldu.

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 160 artacak!

İstihdam seferberliği kapsamında sektörel hamle için adım atıldı. Birçok alanda 3 milyon kişi iş sahibi olacak.

İnşaat sektöründe istihdam rekoru!

Hükümet tarafından başlatılan istihdam seferberliği tarihi zirvesine ulaştı. Yılın ilk dört ayında 1 milyon 488 bin kişi iş sahibi oldu. Ekonominin lokomotif sektörlerinden inşaatta toplamda 2.1 milyon kişiye istihdam sağlandı.

İnşaat sektöründe istihdam seferberliği!

İstihdam seferberliğinde ikinci dönem başlıyor. Bilişimden finansa, inşaattan, sağlık ve turizm sektörüne yönelik kararlar uygulamaya koyuluyor.

İstihdamda inşaat sektörü açık ara önde!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından istihdam seferberliği verileri paylaşıldı. Sektör bazında açık ara birinci olan inşaatın etkisiyle il 3 ayda artış 457 bine ulaştı. Sektörde 128 bin kişi iş buldu.

ASTOR'dan 150 milyon TL'lik fabrika yatırımı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı ‘istihdam seferberliği’ne ASTOR'dan büyük destek geldi. Firma, çağrıya 150 milyon liralık yeni fabrika yatırımıyla cevap verdi.

Acil 1.314 inşaat işçisi aranıyor!

Hükümetin başlattığı istihdam seferberliği, İŞKUR üzerinde yürütülüyor. İşverenlerden İŞKUR’a 90 bin talep geldi ve kurum, 90 bin iş için acil eleman arandığını açıkladı. İşçi arayan sektörler arasında inşaat sektörü de bulunuyor ve acil olarak 1.314 inşaat işçisi aranıyor.

Kantar İnşaat'tan ekonomiye ve istihdama destek!

Gaziantep'te 22 yıldan beri faaliyet gösteren Kantar İnşaat, ekonomiye destek ve istihdam seferberliği başlattı. Firma, yatırımlarına hız verecek.

Metal Yapı Konut'tan istihdam seferberliğine destek!

İstanbul’da birçok önemli projeye imza atan Metal Yapı Konut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, istihdam seferberliği çağrısına destek vereceği açıklaması yaptı.

İnşaat sektörü işçi almak için harekete geçti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, TOBB tüm üyeleri nezdinde önceki gün başlattığı istihdam seferberliği çağrısına iş adamlarından destek gelmeye devam ediyor.

Akfen'den istihdam seferberliği çağrısına destek!

Akfen ile Sanko'dan istihdam seferberliği çağrısına destek. Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın: "Cumhurbaşkanımızın bu çağrısını çok pozitif karşılıyoruz" dedi.

Kuzu Grup'tan konut seferberliğine destek!

‘Yabancı yatırımcıdan KDV alınmaması’ ve ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği’ çağrısıyla ilgili Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu’nun görüşlerini paylaştı.

İnşaat sektörü 2017'de 200 bin ek istihdam sağlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısına destek veren inşaat sektörünün temsilcileri, teşvik ve KDV indirimlerinin katkısıyla 2 milyonluk istihdamın en az yüzde 10 artacağı görüşünde.

istihdam seferberliği

istihdam seferberliği istihdam seferberliği

Başbakan Binali Yıldırım,  Çankaya Köşkü'nde işçi, işveren ve memur sendikası temsilcileri ile iftar yemeğinden buluştu. İstihdam seferberliğinin işsizlik oranlarını azalttığını belirten YIldırım, şu açıklamalarda bulundu:


TAVİZ VERMEDİK

Geçen 15 yıl içerisinde ekonomik istikrardan asla taviz vermedik. Kriz kaos beklentilerini, aldığımız tehditleri boşa çıkardık. Türkiye güven ve istikrar sayesinde dünya ekonomisinde 17, Avrupa'da 6. sıraya yükseldi. Aydınlık yarınlar için kararlılıkla çalışıyoruz.


KALKINMIŞLIK FARKI KAPANACAK

Terör örgütünün 2015'te başlattığı çukur ve hendek siyaseti sonrası bölgede yaşanan ciddi sorunları moral bozukluğunu gidermiş durumdayız. Bölgede 20 binin üzerinde yeni konut yapılıyor. 23 ili kapsayan cazibe merkezleri ile 100 milyarın üzerinde yatırım talebi oldu. Bölgede kalkınmışlık farkı tamamen kapatılacak.


İSTİHDAM ÇAĞRISI

2017 başında istihdam seferberliğine girdik. İşsizlikte trend aşağıya döndü. Çift haneli işsizliği mutlaka tek haneye düşürmeliyiz. Bunun yolu daha...