izmir barosu Urla Villaları için devrede

izmir barosu Urla Villaları için devrede

Urla Belediyesi’nin Hacılar Koyu’ndaki kaçak villaları yıkmaması üzerine İzmir Barosu harekete geçti. İzmir Barosu Çevre Komisyonu Başkanı Enis Dinçeroğlu, yargı kararları uygulanmaz ise savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

İzmir Urla'da 30.5 milyon TL'ye satılık 2 gayrimenkul!

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Daire Başkanlığı, İzmir Urla'da yer alan 2 adet gayrimenkulü 30 milyon 469 bin TL bedelle satışa çıkardı.

İzmir Urla'da 28.7 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, İzmir Urla Bademler Köyü'nde yer alan gayrimenkulü 28 milyon 705 bin TL bedelle satışa çıkardı.

İzmir Milli Emlak'tan Urla'da 30.5 milyon TL'ye satılık 2 gayrimenkul!

Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Urla'nın Bademler Köyü ve Denizli mahallelerinde yer alan 2 gayrimenkulü satıyor...

İzmir Urla'da 8.7 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Urla Satış Memurluğu, İzmir Urla Kalabak Mahallesi'nde yer alan gayrimenkulü 8 milyon 736 bin 837 TL bedelle satışa çıkardı.

İzmir Urla'da denize sıfır Hazine arazisi kooperatife satıldı iddiası!

İzmir'in Urla İlçesi'nde 5 ay önce yanan 111 dönümlük denize sıfır Hazine arazisinin bir kooperatife satıldığı ileri sürüldü. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, arazinin satıldığı iddiasını yalanladı ve "Bu iddialarla ilgili hemen suç duyurusunda bulunuyorum" dedi.

İzmir Urla'da 11.8 milyon TL'ye icradan satılık 10 tarla!

T.C. Urla İcra Dairesi, İzmir İli, Urla İlçesi, Özbek Mahallesi'nde yer alan tarlaları 11 milyon 814 bin 652,6 TL'ye satıyor.

İzmir Urla'da 14 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

İzmir İli Urla İlçesi, Bademler Köyü, Yıkıkhan mevkiinde yer alan 2 adet bodrumlu betonarme dubleks gayrimenkul 14 milyon TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.

İzmir Urla Sıra Mahallesi imar değişikliği onaylandı!

İzmir İli Urla İlçesi Sıra Mahallesi 389 ada 1, 2 ve 4 parseller ile 391 ada 1 ve 2 parsellere ilişkin İmar Planı Değişikliği onaylandı..

İzmir Urla'da 17.2 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

İzmir İli, Urla İlçesi, Bademler Köyü'nde yer alan 2 adet gayrimenkul toplamda 17 milyon 260 bin 647 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

İzmir Urla'ya 9.4 milyonluk yatırım!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden İZSU Genel Müdürlüğü Urla'nın Atatürk, Kabalak ve Zeytinalanı mahallelerinde 14 kilometrelik yağmur suyu hattı döşeyecek

Türk Kızılayı İzmir Urla'daki 3 arsayı satıyor!

Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü Genel Müdürlüğü, İzmir ili Urla ilçesindeki 3 arsayı satışa çıkarıyor. İhale 4 Mayıs 2017 günü saat 11:00'da gerçekleşecek.

İzmir Urla'daki tarihi 2 köprü restore edilecek!

İzmir Urla'da yer alan iki taş köprü yenilenecek. Özbek 1 ve Özbek 2 taş köprünün ihalesi gerçekleşti.

İzmir Büyükşehir'den Urla'ya çevreye uyumlu iskele!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Foça ve Mordoğan’dan sonra Urla ve Güzelbahçe’ye de gemi seferleri başlatabilmek için çalışmalarını hızlandırdı. Doğal sit alanı olan Urla’ya çevreyle uyumlu yüzer bir iskele kuran Büyükşehir, Bakanlık izinlerinden sonra bu ilçeye sefer başlatacak.

izmir barosu Urla Villaları için devrede Haberi

izmir barosu Urla Villaları için devrede

İzmir Barosu Çevre Komisyonu Başkanı Avukat Enis Dinçeroğlu, Baro adına Urla Belediyesi’ne dilekçe vererek, yargı hükümleri de bulunan yıkım kararlarının niçin uygulanmadığını sordu.


Enis Dinçeroğlu, önce cevabı bekleyeceklerini, ancak yıkım görevinin kesinlikle belediyede olduğunu, eğer bu görev ve yargı kararları uygulanmaz ise savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar makamında olmadığı için görüşme fırsatı bulamadığını belirten Dinçeroğlu, dilekçeyi belediye yazı işlerine resmen iletti.


Dinçeroğlu, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın, Hacılar Koyu ile ilgili yetkinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait olduğu iddiasına ise “Diğer düzenleme ve davalar, Danıştay’ın yıkım hakkında almış olduğu kararı değiştirmez. Yıkım yetkisi ve görevi belediyeye aittir” yanıtını verdi.


Sibel Uyar'a Urla Hacılar Koyu'ndaki villalar için soruşturma mı başlatılacak?


Sözcü/ Gökmen...