İzmir Üçyol kat artışı

İzmir Üçyol kat artışı

İzmir'de konut yoğunluğu fazla olan bölgelerden Hatay Üçyol ve İnönü Caddesi'nde 8 ya da 10 kat imar olduğu için kentsel dönüşüm projeleri ilerlemiyor. Bölge sakinleri kat artışı istiyor.

Kurumların emlak vergisi alacakları, zam ve faizleri yapılandırılıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, diğer vergi ve harçlar, su, atık su, katı atık ücretleri, yol katılım payları, muhtelif ücretlerden kaynaklı kurum alacakları ve zam ve faizleri de yapılandırma kapsamına alınıyor" dedi.

İzmir 250 metrelik Zorlu Konak'ı tartışıyor!

Egenin incisi İzmir, 60 kat olarak tasarlanan  ve 250 metre yüksekliğe ulaşacağı iddia edilen gökdeleni tartışıyor. 

Gayrimenkul zengini Kasım Pırlant'a babalık davası!

ABD'nin Chicago kentinde doğup büyüyen Henry Kevin Jackson  ve Candice Jackson kardeşler, yaklaşık 9 bin kilometre yol kat ederek geldikleri İzmir'de, babaları olduğunu iddia ettikleri işadamı Kasım Pırlant'a babalık davası açmaya hazırlanıyorlar. 

Kat karşılığı inşaat yaptıracaklar için adım adım yol haritası!

Son dönemde popüler olan kentsel dönüşüm ile birlikte konutzederin yerini dönüşümzedeler aldı. Kentsel dönüşümde özellikle kat karşılığı inşaat modeli öne çıkıyor. Fakat bu modelde dikkat edilmesi gereken bir çok nokta var. İşte Kat karşılığı inşaat yaptıracaklar için adım adım yol haritası...

Yol genişliklerine göre bina kat adetleri!

Yol genişliklerine göre bina kat adetleri esasları Ekim 2017'de yürürlükte olacak Yeni İmar Yönetmeliği kapsamında düzenleniyor..

İzmir Güzelbahçe'lere yeni hastane müjdesi!

Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de katıldığı kentsel dönüşüm temel atma töreninde Güzelbahçe ilçesine hastane yapılacağını söylemesi heyecan yarattı.

Ragıp Buluç: Mimarlığa önem vermeyen toplum yok olur!

Dünya Mimarlık Kongresi tarafından iki kez brifinge davet edilen tek Türk Mimar olan Ragıp Buluç İzmir'de katıldığı toplantıda, mimarlığın temelinde yaratıcılığın olduğunu ifade etti. Buluç, "Yaratmaya önem vermeyen toplumlar yok olmaya mahkûmdur." dedi.

İzmir Üçyol kat artış desteği istiyor!

İzmir'de konut yoğunluğu fazla olan bölgelerden Hatay Üçyol ve İnönü Caddesi'nde 8 ya da 10 kat imar olduğu için kentsel dönüşüm projeleri ilerlemiyor. Bölge sakinleri kat artışı istiyor.

Ahmet Arslan: Manisa'da 375 kilometre yol yaptık!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Sadece Manisa’yı dikkate alırsanız 80 yılda 76 kilometre bölünmüş yol yapılmışken AK Parti döneminde 375 kilometre yapmış durumdayız. 70 kilometre sıcak asfaltı 350 kilometreye çıkartarak 5 kat artırmış durumdayız" dedi.

Kocasinan Belediyesi yol yatırımlarını iki katına çıkaracak!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Serçeönü Mahallesi’nde yapımı devam eden yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

İzmir Karabağlar'da yol çöktü: 3 bina boşaltıldı!

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nde, inşaat çalışmasının yapıldığı alanda, yağmur nedeniyle 1 ayda 2 kez yol çöktü. Belediyle ekipleri, yolun kanıranda yıkım tehlikesi bulunan 3 binayı önlem alınıncaya kadar mühürledi

İzmir Körfez Geçiş Projesi'nin yol haritası belirlendi!

İzmir Körfez Geçiş Projesi'nin yol haritası belirlendi. İzmir’in iki yakasını birleştirecek olan proje kapsamında İnciraltı’ndaki imar sorununun çözümü için izlenecek yol haritası da hazır.

İzmir Balçova'da kat karşılığı ototerminal ve otopark yaptırılacak!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı,Balçova İlçesi, İnciraltı Mahallesi'nde kat karşılığı ototerminal ve otopark binası yaptıracak. 10 yıl süreli sınırlı ayni hak (intifa hakkı) tesis edilecek işin bedeli 31 milyon 334 bin 310 TL olarak belirlendi.

İzmir Üçyol kat artışı Haberi

İzmir Üçyol kat artışı

İzmir'de konut yoğunluğunun en fazla olduğu bölgeler arasına yer alan Hatay Üçyol ve İnönü Caddesi bölgesinde 10 kat sınırlaması olduğu için bölgede kentsel dönüşüm projelerinin kaplumbağa hızıyla ilerlediği iddia edildi. 


Gayrimenkul Danışmanı Metin Uysal, "Bölgenin yapı stoğu çok eski. Burada müteahhitler kentsel dönüşüm çalışması yapmak istiyor ancak yerine göre 8 ya da 10 kat imar olduğu için ne ev sahibinin ne de müteahhidin işine geliyor. Belediye yetkililerimizden bölgenin kat imarını arttırmalarını bekliyoruz. Böylece yapı yoğunluğu azalacak hem de sosyal donatı alanlarıyla birlikte bölge yasanın amacına uygun bir şekilde dönüşecek" dedi.


Sorunlu bölge


Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Konak ve Karabağlar Belediyesi'nin acil bir durum tespiti yapmasını isteyen çevre sakinleri ise kat izninin arttırılması gerektiğini, böylece ada ve parsel bazında kentsel dönüşümün bölgede...