06 / 12 / 2023

İZSU 2014 yatırımları

İZSU 2014 yatırımları

İZSU 5.5 milyon liralık yatırım yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Karşıyaka, Karabağlar, Buca, Menderes, Bornova ve Bergama ilçelerinde 5.5 milyon liralık yeni kanal ve yağmursuyu şebekesi yatırımına başladı.

İZSU 3.2 milyon liralık yatırım yaptı!

İZSU Genel Müdürlüğü, yaz aylarında su sıkıntısı çeken Aliağa Kalabak, Seferihisar Orhanlı, Bornova Karaçam ve Karabağlar Kavacık köylerinde gerçekleştirdiği 3.2 milyon liralık yatırımı tamamladı; yeni şebekeden su vermeye başladı.

İZSU yatırım atağını 2014'te sürdürecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, bütçesinin yüzde 43'ünü yatırıma ayırdı. 2014 yılında başta Körfez temizliği olmak üzere, içme suyu ve kanal alt yapısı yatırımları öne çıkacak...

Gayrimenkul yatırımları arttı mı?

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Orhan Bursalı, bugünkü köşesinde gayrimenkul alımlarının payının 2014’ten itibaren 4 milyar dolara çıktığını belirtti ve gayrimenkul yatırımlarını kaleme aldı. 

Özel sektör inşaat yatırımları arttı!

Özel sektör inşaat yatırımları 2014 yılında yüzde 9.4 artış gösterirken sektör, 2015 yılında da büyümeye devam ediyor.

Özel sektör inşaat yatırımları büyümeye devam ediyor!

Özel sektör inşaat yatırımları 2014 yılında yüzde 9.4 artış gösterirken sektör, 2015 yılında da büyümeye devam ediyor.

Türkiye rüzgar yatırımlarında Avrupa'da 5'inci oldu!

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliğinden, 2014 yılında rüzgar enerjisi yatırımlarında Türkiye 'nin, Avrupa 'da beşinci, dünyada onuncu sırada yer aldığı bildirildi.

Temiz enerji yatırımları arttı!

Yenilenebilir enerji yatırımları 2014’te yüzde 16 oranında artış göstererek 310 milyar dolara yükseldi. Yatırımlarını tetikleyen en önemli unsur ABD ve Çin’deki güneş enerjisi yatırımları oldu

Netsel Turizm Yatırımları değerleme raporu!

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Netsel Turizm Yatırımları A.Ş 2014 Yıl Sonu değerleme raporunu Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi. Açıklama ve değerleme raporu şöyle...

İZSU 2015'teki yatırımları için 593 milyon lira kaynak ayırdı!

2014 yılı boyunca kente 267 milyon liralık yatırım yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2015 bütçesinden de yatırımlar için 593 milyon lira kaynak ayırdı.

Deloitte yabancı yatırımları yüzde 54 arttı!

Deloitte yabancı yatırımları yüzde 54 arttı. DELOITTE Türkiye’ nin raporuna göre, iki seçime ve gelişmekte olan piyasalardaki likidite baskısına rağmen 2014 yılında yatırımcılar, Türkiye’den vazgeçmediler.

Doğu'da gayrimenkul yatırımları artacak!

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, konutta 2014'te ertelenen talebin yeni yılda sektörde büyümeye etki edeceği düşüncesinde. Tanes gelecek dönemde ise yatırımların Doğu'ya kayacağını söyledi.

2014'te hangi yatırımlar gerçekleşti?

2014 yılının ikinci üç aylık dönemi, 30 Mart yerel seçimlerinde çıkan sonuçlarının da etkisiyle Türkiye ekonomisinde yeni bir istikrar dönemini başlattı. 2014'te Türkiye'de yatırımlar arttı...

Seferihisar ve Kemalpaşa altyapı yatırımları toplam 4 milyon TL!

İZSU Genel Müdürlüğü, yılın son ayında Seferihisar’da yağmur suyu hattı, Kemalpaşa’da da kanal alt yapısı yatırımlarına başlıyor. İki çalışmanın toplam maliyeti 4 milyon liraya ulaşıyor.

Agena Endüstriyel Yatırımlar İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Agena Endüstriyel Yatırımlar İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Murat Şencan tarafından 20 bin TL'lik sermaye ile 16 Aralık 2014 tarihinde kuruldu.

Güç Birliği Güneş Enerjisi Yatırımları Elektrik Üretim Anonim Şirketi kuruldu!

Güç Birliği Güneş Enerjisi Yatırımları Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Arif Künar, Selami Horzum tarafından 80 bin TL'lik sermaye ile 12 Aralık 2014 tarihinde Maslak'ta kuruldu.

İZSU 2014 yatırımları Haberi

İZSU 2014 yatırımları


İzmir Büyükşehir Belediyesi Karşıyaka, Karabağlar, Buca, Menderes, Bornova ve Bergama ilçelerinde 5.5 milyon liralık yeni kanal ve yağmursuyu şebekesi yatırımına başladı. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve çevre yerleşimlerdeki alt yapı yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Yağışlarda sıkıntı yaşanan bölgeleri tek tek tespit eden İZSU, bir yandan yağmursuyu kanalları döşerken diğer yandan kanal ihtiyacı olan bölgelere kanal alt yapısı götürüyor. İZSU, son olarak Karşıyaka, Buca, Karabağlar, Menderes, Bornova, Bergama ve Karşıyaka’ya 5 milyon 583 bin liralık yatırım yapacak. 


Dört koldan çalışma

İZSU’nun bu son yatırım programı çerçevesinde yağışlarda sıkıntı yaşanan Buca Adatepe, Gaziler ve Yıldız mahallelerinin muhtelif sokaklarında 4.5 kilometrelik yağmur suyu, 500 metrelik atık su kanalı döşüyor. 2 milyon TL’ye mal olacak çalışmalar Mayıs 2015 tarihinde bitecek. 

Karabağlar bölgedeki taşkınları önlemek...