japonya fuji dağı

japonya fuji dağı

Japonya'da Fuji Dağı'ndan esinlenilerek tasarlanan 800 katlı dört bin metrelik dünyanın en yüksek binasında, bir milyon kişinin yaşaması planlanıyor.

Japonya'da 91 santimetrelik ofis tasarlandı!

Salıon sürecinde oldukça küçük konutlarda yaşayan Japonlar da kendilerine alternatif ofis seçenekleri arayışına girdi. Önde gelen Japon bir müteahhit çalışanların yaşadıkları zorlukları dikkate alarak, 91 santimetre genişliğe ve 1.8 metre uzunluğa sahip bir ofis tasarladı.

Japonya'da son bir yılda 140 inşaat firması iflas etti!

Tüm dünyayı derinden etkileyen COVID-19 salgınıyla birlikte Japonya'da son bir senede toplam 140 inşaat firması iflas etti...

Japonya'da son bir yılda 104 inşaat firması battı!

Japonya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle son bir yılda 104 inşaat firması battı!

Japonya'da deprem ve tsunami sonrası imar faaliyetleri yetersiz mi?

Japonya'da, Mart 2011'de "Tohoku" bölgesini vuran deprem ve tsunami sonrasındaki imar faaliyetlerinin sorgulandığı ankete katılım gösterenlerin yarısı, bu konudaki çalışmaları yetersiz gördüğünü bildirdi.

Japonya'da arazi ve arsa düzenlemesi ile afetler azaltılıyor!

Tokyo Üniversitesi’nden Doçent Doktor SETA Fumihiko, Japonya’da gelişmiş “arazi ve arsa düzenlemesi (AAD)” yöntemleri ile, nispeten düşük maliyetler ile kentsel alanların ve altyapının bakımı sağlanarak afetin azaltılmasına katkıda bulunulmaktadır” dedi.

Japonya'da konut yatırımları yüzde 7,1 azaldı!

Japonya özel sermaye harcamaları yüzde 5,8, konut yatırımları yüzde 7,1 oranında azaldı...

Japonya'da konut yatırımları 7,1 azaldı!

Tarihin en büyük ikinci daralmasını yaşayan Japonya'da konut yatırımları yüzde 7.1 azaldı.

Japonya'da son bir yılda 85 inşaat firması iflas etti!

Koronavirüs nedeniyle ekonomide zor bir yıl geçiren Japonya'da son bir sene içerisinde 85 inşaat firması iflas etti.

Japonya'da konut başlangıçları yüzde 9 geriledi!

Japonya'da konut başlangıçları Ocak ayında önceki aya göre yüzde 9 azaldı. 

Şükrü Ersoy: Antalya depremi Japonya'daki depremlere benziyor!

Önceki gün Antalya'da meydana gelen deprem sonrasından uzmanlardan korkutan uyarılar gelmeye devam ediyor. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Antalya'da meydana gelen depremin Endonezya ve Japonya'daki depremlere benzediğini dile getirdi.

Deprem: Japonya'da bina projelerini kim hazırlıyor, yönetmelikler nasıl yenileniyor?

Japonya'da çalışan Türk inşaat mühendisi Seda Şendir Torisu, İzmir depreminde yıkılan binaların olası yıkılma nedenlerini ve Japonya'da depreme karşı geliştirilen uygulamaları açıkladı. 

Japonya'da iş bulma oranı son 7 yılın en düşük seviyesinde!

Japonya Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı verilerine göre, son 9 aydır sürekli düşüş eğilimi gösteren iş bulma oranı Aralık 2013’ten bu yana ilk kez 1,03’e geriledi. Bu oran, iş arayan her 100 kişiye 103 istihdam olacağı anlamına geliyor.

Japonya'daki küçük işletmeler kira desteği alabilecek!

Japonya'da nakit sıkıntısı çeken küçük işletmeler kira desteği kapsamında 6 milyon yene (55 bin dolar) kadar destek alabilecek

japonya fuji dağı Haberi

japonya fuji dağı


Japonya, topraklarında bulunan üç bin 700 metrelik Fuji Dağı'ndan esinlenerek dünyanın en yüksek kulesini yapmaya hazırlanıyor. Başkent Tokyo'nun limanına inşa edilmesi planlanan kulenin dört bin metre yüksekliğinde olması düşünülüyor. Taisei İnşaat Şirketi tarafından projesi geliştirilen "X-Seed 4000" adlı kule, altı kilometrekarelik bir alanı kaplayacak.


MALİYET 900 MİLYAR DOLAR


800 kata sahip olacak kulenin içinde de bir kent kurulacak. Görkemli yapıda 600 bin ila bir milyon kişinin yaşaması bekleniyor Akıllı bir bina olarak tasarlanan "X-Seed 4000" tüm enerjisini sadece güneşten alacak. Hatta insanların gerekli ihtiyaçlarını karşılamaları için sebze ve meyvelerin yetiştirileceği alanlar ile hayvanların yaşayabileceği barınaklar bile projeye eklenmiş durumda. Üstün teknolojiyle yapılan duvarları, dışardan gelen hava durumuna göre içerisinin ışık, sıcaklık ve hava basıncını ayarlıyor. Böylece içeride yaşayanlar, "dış...