25 / 06 / 2022

KDVsiz konut alabilecek kimseler

KDVsiz konut alabilecek kimseler

Konutta KDV istisnasında detaylar belli oldu. Peki kimler KDV'siz konut alabilir? İşte KDV'siz konut alabilecek kişiler..

İstanbul'da 24 ay eşit taksit ve 300 bin TL peşinatla konut fırsatı! Resmen başladı! İsteyen herkes alabilecek!

Hava Kent Yapı Kooperatifi'nin İstanbul'da hayata geçirdiği yeni projesinden 300 bin TL peşinat ve 24 ay eşit taksitle konut sahibi olmak mümkün. İşte proje detayları...

TOKİ engelli başvuruları başladı! 180 ay vadeyle kira öder gibi 3+1 konut fırsatı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Bitlis projesi için başvurular bugün başladı. Projeden en az yüzde 40 engelli vatandaşlar konut alabilecek.

Konut hesabında devlet katkısı artıyor!

Konut hesabı uygulamasında hem aylık ödemeler hem devlet katkısı yeni yılda artıyor. 5 yıl birikim yapan ilk evini aldığında 31 bin 149 lira alabilecek.

Yapı Kredi konut kredisi faizini aylık yüzde 0,89'a çekti!

Yapı Kredi, konut kredisi faiz oranını aylık yüzde 0,89'a çekti. Yapı Kredi'nin sunduğu bu fırsattan yararlanmak isteyenler, kredi tutarı üst limiti olmadan, 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 0,89 faiz oranlı konut kredisi alabilecek.

Bankaya ve tapuya gitmeden konut alınabilecek!

Coronavrüs tedbirleri kapsamında bankalar ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışma ile tüketici evden çıkmadan online şekilde konut kredisi ve evinin tapusunu alabilecek...

Bir yılda 20 konut satan 1 ev parası kazanabiliyor!

Gayrimenkul sektörü imar barışı ve faiz indirimleriyle canlandı. Girişimci emlak danışmanları, yılda 20 konut satıp 1 daire alabilecek kazanca ulaşıyor...

Yapı Kredi konut kredisi faizini yüzde 0,99'a indirdi!

Yapı Kredi, konut kredisi faiz oranını aylık yüzde 0,99'a indirdi. Yapı Kredi’nin yeni kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar kredi tutarı üst limiti olmadan, 120 aya kadar tüm vadelerde yüzde 0,99 faiz oranlı konut kredisi alabilecek...

Konut hesabı ile evlenen çiftlere 50 bin TL destek!

'Konut Hesabı ve Devlet Katkısı' uygulaması, yapılan son düzenlemeyle daha da cazip hale geliyor. 5 yıl boyunca 80 bin lira biriktiren ev alırken, devlet de 25 bin lira karşılıksız para verecek. Çiftler bu uygulamadan ayrı ayrı faydalanarak, 25'er bin lira alabilecek....

Konut hesabına devlet katkısı artıyor!

Konut hesabı uygulamasına devlet katkısı bugünden itibaren artırılıyor. Devlet katkısı, 3 yıl birikim yapanlarda 20 bin lirayı aşacak. 5 yıl birikim yapan ise ilk evini aldığında 25 bin lira alabilecek.

Konut sektöründe BES sistemi!

Dar ve orta gelirli vatandaşlara yönelik ön ödemeli konut projesi başlıyor. TOKİ, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne benzer bir sistem kuracak. Bireysel konut projesiyle 10-15 yıl sonra teslim edilmek üzere ev alabilecek.

Konut hesabı açana 20 bin TL devlet katkısı!

Konut hesabı açan vatandaş 20 bin TL’ye kadar devlet katkısı alabilecek. Konut hesabının ayrıntılarını ve devlet katkısının şartlarını Kredi Pazarı araştırdı.

Faizsiz ev alma modellerin yaygınlaşması gerekiyor!

Konut satışını 2 milyon seviyesine çıkarmak için; orta ve alt gelir grubunda bulunan bireyleri konut alabilecek seviyeye getirmek ya da konut alabilmelerini sağlayacak yöntemler oluşturmak gerekiyor.

Yargıtay'dan konut kredisi borcunu yapılandıranlara müjde!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Yargıtay İlamı gereğince, konut kredisi borcunu yapılandıran tüketiciler, yapılandırma masrafını geri alabilecek..

KDVsiz konut alabilecek kimseler Haberi

KDVsiz konut alabilecek kimseler

Gayrimenkul sektörünü desteklemek amacıyla dövizli konut satışlarına bazı koşullarda KDV istisnası getirildi. İstisnanın detayları bugünkü Resmi Gazete'de yer alan tebliğ ile belli oldu.


İstisna;  Çalışma veya oturma izni alarak altı aydan daha fazla yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına (resmi daire ve müesseselere veya merkezi Türkiye’de bulunan teşekkül ve teşebbüslere bağlı olup adı geçen daire, müessese, teşekkül ve teşebbüslerin işleri dolayısıyla yabancı memleketlerde oturan Türk vatandaşları hariç), Türkiye’de yerleşmiş olmayan yabancı uyruklu gerçek kişilere,

- Kanuni ve iş merkezi Türkiye’de olmayan ve bir iş yeri ya da daimi temsilci vasıtasıyla Türkiye’de kazanç elde etmeyen kurumlara yapılan konut veya iş yeri teslimlerinde uygulanıyor.


Bu istisnadan yararlanma şartlarını taşıyan alıcıların, istisna kapsamında birden fazla konut veya iş yeri alması mümkündür. Peki kimler KDV'siz konut alabilir?...