kentsel dönüşüm bakanlık bütçesi

kentsel dönüşüm bakanlık bütçesi

Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Gelir, Harcama, Kredi ve Kaynak Aktarımı Yönetmeliğine göre , Bakanlık bütçesinin ilgili özel ödenek tertiplerine afet riski altındaki alanların dönüştürülmesinde kullanılmak üzere ödenek kaydediliyor...

Sakarya'da kentsel dönüşüm işlemleri bakanlık onayıyla başlayacak!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yaptığı açıklamada, "Sakarya'da bakanlık onayıyla kentsel dönüşüm işlemleri başlayacak" dedi.

Konya'da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmiyor!

Konya'da restorasyon ve kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bakanlık olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

Murat Kurum'dan kentsel dönüşüm açıklaması!

Kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  "Bizim isteğimiz vatandaşlarımızın riskli binalarda oturmaması, biz riskli binaların tespiti noktasında bakanlık olarak tüm desteği vermeye hazırız" dedi.

Kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır?

Kentsel dönüşüm yasası kapsamında evleri yıkılanlara bakanlık tarafından 18 ay kira yardımı yapılıyor. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı şartları neler?

İstanbul'da kentsel dönüşüm hızlanıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "İstanbul'da ne kadar riskli alan varsa bakanlık olarak Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde hiçbir vatandaşımız deprem riski altında yaşamayana kadar bu kentsel dönüşüm sürecini hızlı bir şekilde götüreceğiz" dedi...

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2019'da ne kadar olacak?

Kentsel dönüşüm kapsamında anlaşma sağlanarak tahliye edilen yapıların maliklerine, kiracılarına veya işyeri sahiplerine Bakanlık tarafından çeşitli yardımlar yapılıyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımı 2019'da ne kadar olacak?

Manisa Yunusemre'ye kentsel dönüşüm müjdesi!

Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kentsel dönüşüm projesi ile ilgili bakanlık onayları alınan Mutlu ve Lalapaşa mahallesinde vatandaşlar ile buluşup projenin önemini anlattı. 

2018 kentsel dönüşüm kira yardımı ne zaman belli olacak?

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli binasını anlaşma yolu ile yıkan malikler, Bakanlık tarafından sağlanan kira yardımına başvurabiliyor. Peki 2018 kentsel dönüşüm kira yardımı ne zaman belli olacak? diye merak ediyorsanız işte yanıtı...

10 soruda kentsel dönüşüm faiz desteği!

Kentsel dönüşümde Bakanlık tarafından bazı finansal destekler sunuluyor. Faiz desteği de bu destekler arasında yer alıyor. Peki, kentsel dönüşüm faiz desteği nedir? Bu destek ile ilgili yapılan son çalışmalar nelerdir?

İzmir'de Bakanlık onaylı kentsel dönüşüm!

İş adamları Teoman Timincioğlu ile Ahmet Kıran, İzmir'in kentsel dönüşümünle yenilenmesine katkı koyabilmek için İzmir Kentsel Dönüşüm A.Ş'yi kurdu.

Kentsel dönüşüm 2017 kira bedeli!

Kentsel dönüşümde, riskli binasını anlaşma yolu ile yıkan malikler, Bakanlık tarafından sunulan kira yardımından yararlanabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm 2017 kira bedeli ne kadar?

2017 kentsel dönüşüm kira yardımı fiyatları ne kadar?

Kentsel dönüşümde Bakanlık tarafından başvurada bulunan hak sahiplerine kira yardımı veriliyor. Söz konusu kira yardımı bedeli her sene artıyor. Peki, 2017 kentsel dönüşüm kira yardımı fiyatları ne kadar oldu?

Kentsel dönüşüm kira yardım bedeli 2017!

Kentsel dönüşümde riskli binasını anlaşma yolu ile yıkan malikler, Bakanlık tarafından sağlanan kira yardımını alabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm kira yardım bedeli 2017 ne kadar?

kentsel dönüşüm bakanlık bütçesi

kentsel dönüşüm bakanlık bütçesi kentsel dönüşüm bakanlık bütçesi

Kentsel dönüşüm ödemeleri!

Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Gelir, Harcama, Kredi ve Kaynak Aktarımı Yönetmeliğine göre  aşağıda sayılan gelirler, Genel Bütçenin (B) işaretli cetveline Afet Riski Altındaki Alanların Dönüşüm Gelirleri adı altında ilgili muhasebe birimince özel gelir olarak kaydediliyor.


-9/8/1983 tarihli ve 2872 sayılı Çevre Kanunu gereğince, çevre katkı payı ve idarî para cezası olarak tahsil edilerek genel bütçeye gelir kaydedilecek tutarın yüzde ellisi.


-19/4/2012 tarihli ve 6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanunun 8 inci maddesinin dördüncü fıkrasına göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından proje alanı olarak belirlenen alanların değerlendirilmesinden elde edilen gelirler hariç olmak üzere, 31/8/1956 tarihli ve 6831 sayılı Orman Kanununun 2 nci maddesinin...