kiracılara taşınma yardımı

kiracılara taşınma yardımı

Kentsel dönüşüm sürecinde anlaşma ile tahliye edilen kiracılara devlet bir takım finansal destek sağlıyor. İşte, kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı 2015!

İzmir depreminden sonra orta hasarlı denen binaya yeni rapor: Az hasarlı, oturulabilir!

İzmir depremi ardından Bayraklı ilçesinde 2 blok “orta hasarlı” olarak belirlendi. Depremzedelere taşınma yardımı yapıldı. 5 ay sonra verilen “Az hasarlı/oturulabilir” raporundan sonra ise AFAD, nakdi yardım ödenenlerden paraları iade etmesini istedi...

Kiracılara 755 TL kira yardımı müjdesi!

Hükümet koronavirüs yardımı kapsamında yardımlarına devam ediyor. Kira ödemelerinde zorluk çeken vatandaşlar için çalışmalarına devam eden hükümet ülke genelinde kiracılar için 595-755 TL arası yardım için başvuru sürecini başlattı.

Kiracılara 960 TL kira yardımı müjdesi!

Kirasını ödemeyen vatandaşlara müjde! Devlet kira ödemelerinde zorluk yaşayan vatandaşlara 960 TL kira yardımı yapıyor. Peki, kira yardımı nasıl alınıyor? İşte başvuru şartları...

Kentsel dönüşümde kira yardımı nasıl alınır?

Evi kentsel dönüşümde olan milyonlarca vatandaşa kira ve taşınma yardımı yapılıyor. Peki, söz konusu yardımdan nasıl faydalanılır? İşte detaylar...

İzmir'de ağır hasarlı binalar için 13 bin lira taşınma ve kira yardımı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Ağır hasarlı binalarda ev sahibi olanlara 13 bin lira taşınma ve kira yardımı, yine ağır hasarlı binalarda 5 bin lira kiracılarımıza taşınma ve kira yardımı, orta hasarlı binalarda 5 bin lira taşınma yardımı veriyoruz" dedi.

Devletten kiracılara 960 TL kira yardımı!

Devletten kirasını ödemeyen kiracılara müjde... Kirasını ödemeyen vatandaşlara 960 TL kira yardımı yapılıyor. Kira yardımından kimler yararlanabiliyor? Başvuru nereden yapılıyor? İşte detaylar...

İzmir'de taşınma ve kira yardımı ödemeleri başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ev sahiplerine 5 bin lira, kiracılara da 2 bin 500 lira taşınma ve kira yardımını bugün itibarıyla başlatmış durumdayız" dedi.

İzmir'de evleri hasar gören kiracılara 5 bin lira taşınma ve kira yardımı yapılacak!

İzmir'de eşyasını alamayan vatandaşlara hane başına 30 bin lira eşya yardımı, yıkılmış, acil yıkılacak ve ağır hasarlı evlerin sahiplerine 13 bin lira, evleri bu durumda olan kiracılara da 5 bin lira taşınma ve kira yardımı yapılacak.

Kira yardımı ve taşınma desteği yardımı nasıl alınır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ödemeleri arasında yer alan kentsel dönüşüm kira yardımı ödemeleri devam ediyor. Bakanlık düzenli olarak ödenen kira yardımlarına ek olarak bir defalığına taşınma desteği yardımı da yapıyor. Peki kiracılara verilen yardımdan kimler yararlanabiliyor? İşte koşullar...

Kiracılara devletten 960 TL kira yardımı fırsatı!

Evi kentsel dönüşümde olan vatandaşlar için devletten kira yardımı yapılıyor. Vatandaşlar kira yardımının nasıl alındığını araştırıyor. Kimler kira yardımı alabilir? Kira yardımı tutarları ne kadar? İşte ayrıntılar... 

Dereli'ye taşınma ve kira yardımı müjdesi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dereli'de, evlerin yıkılma işleminin sürdüğünü, bir taraftan Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bir taraftan da kendi bakanlıklarının hem taşınma hem kira yardımı yaptığını söyledi.

Kiracılara para yardımı ve kentsel dönüşüm desteği müjdesi!

Türkiye’de 20 yıl içerisinde 6.7 milyon evin dönüşmesi hedefleniyor. Bakanlık tarafından kiradan taşınmaya, faiz desteğinden krediye kadar birçok yardımı sunuluyor.

Kiracılara 960 TL kira yardımı fırsatı!

Evi kentsel dönüşümde olan vatandaşlar için devlet kentsel dönüşüm kira yardımı veriyor. Vatandaşlar kira yardımı şartlarını merak ediyor. Kimler kira yardımı alabilir? Kira yardımı tutarları ne kadar? İşte ayrıntılar... 

kiracılara taşınma yardımı Haberi

kiracılara taşınma yardımı

Kentsel dönüşüm kiracı taşınma yardımı 2015!

Bakanlık, kentsel dönüşümden faydalanan ve bağımsız bölümünü tahliye eden kişilere bazı finansal destekler sağlıyor. 6306 sayılı kanun esaslarına göre anlaşma ile tahliye edilen kiracılarında bu yardımlardan faydalanma hakkı bulunuyor. 


Anlaşma ile tahliye edilen veya yıktırılan binaların, malikleri ve kiracıları  sınırlı ayni hak sahibi olarak bu binaları kullananlar Kentsel Dönüşüm Kanunu kapsamında yapılan yardım ve desteklerden faydalanabiliyor.


Kanunda belirtilen yardım ve desteklerden faydalanabilmenin şartı riskli binanın anlaşma ile tahliye edilmesi olarak karşımıza çıkıyor.


Kiracılara taşınma masrafları dikkate alınarak bir defaya mahsus olmak üzere kira yardımı yapılabiliyor. Kiracıların konut satın almak istemeleri halinde Bakanlık ile protokol imzalayan bankalardan alınacak kredilere faiz desteği verilebiliyor. 


6306 sayılı kanun uygulama yönetmeliğinde belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde kiracılara, defaten 1470 TL taşınma yardımı yapılabiliyor. 


Kiracı...