Kiracıya ne kadar kira yardımı ödendi

Kiracıya ne kadar kira yardımı ödendi

İstanbul ve Türkiye'de ev sahiplerine ve kiracılara Aralık 2013 itibariyle kaç TL kira yardımı ödendi? İstanbul'da kaç ev sahibi ne kadar kira yardımı aldı? İşte Kira yardımı ev sahiplerine ve kiracılara ne kadar ödendi? sorusunun detaylı cevabı...

Yaşadığımız evde ne kadar güvendeyiz? Nasıl anlarız?

İzmir depreminin ardından yine akıllarda aynı soru geldi. ''Ne kadar güvendeyiz?'' Bunu öğrenmenin iki farklı yöntemi bulunuyor. Meslek odalarına bağlı mühendislik firmaları ya da Riskli Bina Tespit Büroları. İşte tüm merak edilenler...

Türkiye'deki AVM'lerin ne kadarı yabancıya ait?

AVM'lerde gerçekleşen ciro, metrekare verimliliği, ziyaret sayısı gibi verilerin yer aldığı AYD AVM Perakende Ciro endeksi yayınlandı. Peki Türkiye'deki AVM'lerin ne kadarı yabancıya ait?

2019'da kiraya ne kadar zam geldi?

Kiracılar ve mülk sahipleri her ay merakla TÜİK tarafından açıklanan TEFE TÜFE oranlarını bekliyor. Peki 2019'da kiraya ne kadar zam geldi? İşte 2019'da kiracıya yapılan zam oranları...

Haziran 2019'da kiracıya ne kadar zam yapılacak?

TÜİK, kira sözleşmesi bu ay yenilenen kiracılara yapılacak zam oranlarını açıklandı. Peki, Haziran 2019'da kiracıya ne kadar zam yapılacak?

Ödemesini yapmayan kiracıya en az kaç gün süre verilmeli?

Ev sahibinin ödemesini geciktiren kiracının kontratını feshetme hakkı bulunuyor. Ancak bunu yapmadan önce kiracıya belli bir süre tanınması gerekiyor. Peki kirasını ödemeyen kiracıya yasaya göre ne kadar süre tanınıyor?

Kiraların TÜFE'ye göre artması kiracıya ne kazandıracak?

Kira artışı artık eski yasada olduğu gibi TÜİK-ÜFE artış oranına göre değil TÜİK-TÜFE artış oranına göre belirlenecek. Peki bu değişiklik kiracılara ne yarar sağladı?

Kira artışında TÜFE kiracıya ne kazandıracak?

TBMM’de dün gece kabul edilen torba kanun Meclise sunulurken, Yİ-ÜFE yerine artışların TÜFE’ye göre yapılması da belirtildi. Peki, kira artışında TÜFE kiracıya ne kazandıracak?

2018'de kiraya ne kadar zam geldi?

2018 yılı içerisinde kira sözleşmesi yenilenen kiracılara ne kadar zam geldi? İşte ay ay kira artış oranları 2018...

İşyeri kira artış oranı Kasım 2018!

2018 Kasım'da işyeri kira sözleşmesi yenilenen kiracıya ne kadar zam yapılacak? İşte işyeri kira artış oranı Kasım 2018 hesaplama örneği...

2018 Kasım ayı kira artış oranları belli oldu!

2018 Kasım ayı kira artış oranları açıklandı. Peki, Kasım'da kiracıya ne kadar zam yapılacak? İşte TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranları...

2018 Ekim'de kiraya ne kadar zam yapılacak?

Kira sözleşmesi Ekim ayında yenilenen kiracıya yapılacak zam oranı belli oldu. 2018 Ekim'de kiraya ne kadar zam yapılacak? İşte 2018 Ekim kira artış oranları..

Ev kirası zam oranı Eylül 2018!

Kira sözleşmesi senelik olarak yenilenen kiracılara zam yapılıyor. Peki, sözleşmesi Eylül'de yenilenen kiracıya ne kadar zam gelecek?

Konut kira artış oranı Eylül 2018!

Konut kira sözleşmesi Eylül ayında yenilenen kiracıya ne kadar zam yapılacağı bugün belli oldu. İşte konut kira artış oranı Eylül 2018..

Kiracıya ne kadar kira yardımı ödendi Haberi

Kiracıya ne kadar kira yardımı ödendi

Kira yardımı ev sahiplerine ve kiracılara ne kadar ödendi?


Kira yardımı için İstanbul'da 13 Aralık 2013 itibariyle 3 bin 525 ev sahibi ve 315 kiracı, toplam 3 bin 840 kişi başvuruda bulundu.


Ev sahiplerine şimdiye kadar 6 milyon 955 bin 395,34 TL kira yardımı ödendi. Kiracılara ise toplamda 408 bin 850 TL kira yardımı yapıldı. İstanbul'da kira yardımı için ev sahibi ve kiracıya ödenen toplam paranın miktarı 7 milyon 364 bin 245,34 TL oldu. 


Türkiye genelinde ise 5 bin 58 ev sahibi kira yardımı için başvururken; kira yardımı isteyen kiracı sayısı ise 520'de kaldı. Toplam 5 bin 578 kira yardımı talep edildi. 


Ülke çapında 9 milyon 431 bin 295,62 TL kira yardımı ev sahiplerine ödenirken, kiracılara ödenen kira yardımı ise 667,25 TL. Toplamda...