26 / 05 / 2022

kiracıyı çıkarma şartları

kiracıyı çıkarma şartları

Ev ya da işyerini kiraya veren ancak bazı nedenlerden dolayı kiracısını çıkarmak isteyen mal sahipleri tahliyeyi hukuka uygun olarak yapmak istiyor. Peki, kiracıyı evden çıkarma şartları 2022 neler?

Kiracıyı çıkarma şartları!

Kiracının evden veya işyerinden çıkarılabilmesi için kanunda belirtilen bildirim ve gerekçe hususlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Peki, kiracı taşınmaz maldan nasıl çıkarılır? Kiracıyı çıkarma şartları nelerdir?

Ev sahiplerinden kiracıyı evden çıkartmak için yeni taktik! Uzmanlar uyardı: İspatlaması gerekiyor

Türkiye'de yeni konut arzındaki düşüşe rağmen konuta olan talebin artması ev sahiplerinin mevcut kiracıyı evden çıkarmak için ilginç taktiklere başvurmasına neden oluyor. Uzmanlar ise kiracıları uyarıyor: Ev sahibi sizi evden çıkarmak isterse ispatlaması gerekiyor

Eski kiracıyız yırttık diye sevinmeyin! Kiralara inanılmaz zam geliyor

Yüksek enflasyon raflara zam olarak geri dönerken, TÜFE rakamları ise kiraların uçmasına neden olacak.

İzmir'de kiraya yüzde 100 zam yapan ev sahibi kiracıyı habersiz evden çıkardı! Eşyalarına el koydu

İzmir'de bir ev sahibi, kiracısına yüzde 100’e yakın zam yapmak istedi. Buna itiraz eden kiracı, haberi olmadan evden çıkartıldı. Ev sahibi iddiaya göre kiracının eşyalarına el koydu. Evden çıkarılan kiracı şimdi ne eşyalarını alabiliyor ne de sitenin kapısından içeri girebiliyor.

Ev sahibi kiraya en çok ne kadar zam isteyebilir? Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Sefer Levent, bugünkü köşesinde kiralık konut fiyatlarındaki artışı kaleme aldı. Sefer Levent, kiracının kirayı ödememesi durumunda neler yapılabileceğini de yazdı. İşte Sefer Levent'in o yazısı...

Kiracılar dikkat! Mahkemeden şok eden karar!

İstinaf Mahkemesi'nden milyonlarca kiracıyı ilgilendiren bir karar geldi. İşte o karar ile ilgili detaylar...

Kiracıyım evden çıkmak istemiyorum, ne yapabilirim?

Son zamanlarda oturdukları evden çıkmak istemeyen kiracılar "Kiracıyım evden çıkmak istemiyorum, ne yapabilirim?" sorusunun yanıtını araştırıyor. İşte tahliyesi istenilen kiracı hakları...

Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor! Ev sahibiniz...

Son zamanların gündemden düşmeyen konuları arasında yer alan kira bedelleri milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiriyor. Peki ev sahibi kirayı istediği gibi artırabilir mi? Kira artışı neye göre belirlenir? İşte detaylar...

Ev sahibinin kiracıyı evden çıkarma süresi 2022!

Kiracısını evden çıkarmak isteyen mal sahipleri kiracıyı çıkartma şartlarını ve süresini araştırıyor. İşte ev sahibinin kiracıyı evden çıkarma süresi 2022...

Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor! Rekor artış!

Son bir senede çok ciddi oranda yükselen kiralar, sebebiyle tahliye ve kira tespit davalarında artış yaşanıyor.

1 yıllık kira sözleşmesi bitince ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi?

Konut ve işyeri gibi gayrimenkul kiralayan kiracılar bazı haklarını merak ediyor. Peki, 1 yıllık kira sözleşmesi bitince ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi?

Kiracıyı evden çıkarma şartları 2022 neler?

Ev ya da işyerini kiraya veren ancak bazı nedenlerden dolayı kiracısını çıkarmak isteyen mal sahipleri tahliyeyi hukuka uygun olarak yapmak istiyor. Peki, kiracıyı evden çıkarma şartları 2022 neler?

Ev sahibi kiracısını istediği zaman çıkarabilir mi?

Yüksek bedeller ile mülklerini kiraya vermek isteyen ev sahiplerinin uyguladığı yeni yöntem pes dedirtti. 5 seneden az süre oturan kiracıyı çıkartmak isteyen konut sahipleri “hülle” yöntemine yöneliyor.

Fahiş kira talep eden ev sahibi kiracıyı evden çıkarabilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kira sözleşmelerindeki artışı ve tahliye şartlarını kaleme aldı.

kiracıyı çıkarma şartları Haberi

kiracıyı çıkarma şartları

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşme fesihleri bazı şartlarda yapılabiliyor. Evini kiraya veren ancak kiracının çıkmasını isteyen mal sahipleri, kiracıyı evden çıkarma şartlarını araştırıyor. Kiracı ancak kanunda belirtilen hallerin doğması halinde, belirtilen sürelerde çıkarılabiliyor. 

Kira sözleşmesi, sözleşme süresinin dolması, kiracının temerrüdü, mal sahibinin ihtiyacı, yeniden inşa ve imar, yeni malikin gereksinimi  ve kiracıdan kaynaklanan sebeplerle feshedilebiliyor. Peki, kiracıyı evden çıkarma şartları 2022 neler?
 

KİRACIYI ÇIKARMA ŞARTLARI NELERDİR?
1- BELİRSİZ SÜRELİ KİRA SÖZLEŞMELERİ

Sözleşme belirsiz süreli olması halinde taraflardan her biri, daha uzun bir fesih bildirim süresi veya başka bir fesih dönemi kararlaştırılmış olmadıkça, yasal fesih dönemlerine ve fesih bildirim sürelerine uyarak sözleşmeyi feshetme hakkına sahip oluyor.

Taraflar, kira sözleşmesini belirlenen kira döneminin sonu için veya böyle bir âdetin bulunmaması durumunda, altı aylık kira döneminin sonu...