kiralar ne kadar artacak ağustos 2019

kiralar ne kadar artacak ağustos 2019

Enflasyon oranları Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün açıklandı. Böylece 2019 Ağustos ayı kira artış oranları da belli oldu. İşte kira artış oranları Ağustos 2019...

Bu ay kiralar ne kadar artacak?

Milyonlarca kiracı ve ev sahibi "Kira artışı ne kadar olacak?" sorunu merak ediyor. Tabloya bakıp mevcut kiranıza göre yeni kiranızı öğrenebilirsiniz...

Aralık'ta kiralar ne kadar artacak?

Aralık'ta kira sözleşmesi yenilenen kiracılara senelik ne kadar zam yapılacağı dün belli oldu. Peki, Aralık'ta kiralar ne kadar artacak?

2018 Temmuz'da kiralar ne kadar artacak?

Kira sözleşmesi 2018 Temmuz'da yenilenen kiracılara yapılacak zam oranı bugün belli oldu. Peki, 2018 Temmuz'da kiralar ne kadar artacak?

2018 Mayıs'ta kiralar ne kadar artacak?

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşmenin senelik olarak yenilenmesi halinde kira bedeline zam yapılıyor. Peki, 2018 Mayıs'ta kiralar ne kadar artacak?

Kiralar Ocak 2018'de ne kadar artacak?

2018 Ocak ayı kira artış oranları belli oldu. Peki, kiralar Ocak 2018'de ne kadar artacak?

2017 yılında kiralar ne kadar arttı? 

2017 yılı boyunca her ayın başında TÜİK tarafından aylık kira zam oranları açıklandı. Peki 2017 yılında kiralar ne kadar arttı? diyorsanız işte ay ay kira artış oranları...

Aralık 2017'de kiralar ne kadar artacak?

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşmesi senelik olarak yenilenen kiracılara mal sahipleri belli oranlarda zam yapıyor. Peki, Aralık 2017'de kiralar ne kadar artacak?

2017 Kasım ayında kiralar ne kadar artacak?

Konut ve işyeri kiralamalarında Kasım ayı içerisinde kira söleşmesi yenilenen kiracılara yapılacak zam belli oldu. Peki, 2017 Kasım ayında kiralar ne kadar artacak?

2017 Ağustos ayında kiralar ne kadar artacak?

2017 Ağustos ayında yenilenen kira anlaşmaları için mal sahibinin kiracısına yapacağı zam oranı belli oldu. Peki, 2017 Ağustos ayında kiralar ne kadar artacak? İşte kira artış oranları..

2017 Haziran ayında kiralar ne kadar artacak?

Kira sözleşmesi Haziran ayında yenilenen kiracılara bu ay zam yapılacak. Kiracıya yapılacak zam oranı TÜİK tarafından açıklandı. Peki 2017 Haziran ayında kiralar ne kadar artacak? diyorsanız işte yanıtı...

2016 Ekim ayında kiralar ne kadar artacak?

Kiracıların imzaladıkları kira sözleşmesinin yenilenmesi durumunda, kira bedellerine senelik zam yapılıyor. Peki, 2016 Ekim ayında kiralar ne kadar artacak?

2016 Eylül ayında kiralar ne kadar artacak?

Eylül 2016 döneminde kira sözleşmesi yenilenen kiracılara yapılacak zam oranı belli oldu. Peki, 2016 Eylül ayında kiralar ne kadar artacak?

Temmuz ayında kiralar ne kadar artacak?

Kira artış hesaplamalarında kullanılacak oranlar TÜİK tarafından açıklanıyor. Hesaplamada ÜFE oranlarından on iki aylık ortalamalar baz alınıyor. Peki, Temmuz ayında kiralar ne kadar artacak?

kiralar ne kadar artacak ağustos 2019

kiralar ne kadar artacak ağustos 2019 kiralar ne kadar artacak ağustos 2019


Kirada oturan vatandaşlar ve ev sahipleri Ağustos ayı TEFE TÜFE kira artışı oranlarını araştırıyor. Kira sözleşmesi yenilenecek olan kiracılara yıllık olarak belirli oranlarda zam yapılıyor. Yapılacak bu zamlar Borçlar Kanunu kapsamında hesaplanıyor.

2018'de enflasyon oranlarında yaşanan yükselişlerin kiralara olumsuz olarak yansıması sebebiyle kira artışı hesaplamasında değişiklik yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan Orta Vadeli Ekonomi Programı (2019-2021) geçtiğimiz Eylül ayında açıklandı. Yeni Ekonomi Paketi gereğince kira zam oranları artık üretici fiyat endeksi oranlarına göre hesaplanamayacak, kira artış oranına dair üst sınır tüketici fiyat endeksi (TÜFE) oranlarına göre hesaplanacak.
 
Yapılan bu değişikliklere göre; Türk Borçlar Kanunu'nun Tüketici Fiyat Endeksi'ndeki (TÜFE) 12 aylık ortalamalara göre değişim oranının esas alınacağına ilişkin hüküm, kira sözleşmeleriyle akdedilmiş diğer kira...