02 / 07 / 2022

kiraların en çok arttığı iller

kiraların en çok arttığı iller

Uzun zamandır kapalı olan okulların açılmasından sonra ardından, gözler kiralara çevrildi. Peki konut kiralamada yatırımcısına en çok kazandıran il hangisi?

İstanbul'da kiralar en çok Gaziosmanpaşa, Kadıköy ve Beşiktaş'ta arttı!

İlkbahar ve sonbahar dönemleri saptamasının artık geçerli olmadığı İstanbul'da emlak hareketleri her dönem çok yoğun geçiyor. Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyük illerin kiralık konutlarında büyük artışlar söz konusu.

Dolarda en çok merak edilen sorunun cevabı şimdiden belli oldu! Eski rakamlar rafa kalktı! 30 Haziran 2022 dolar kuru

Dolar almak isteyenler ve dolar yatırımcılarının en çok merak ettiği sorunun cevabı belli oldu. Milyonlarca kişi, ''Bugün dolar kaç TL? Dolar 30 Haziran 2022 ne kadar? Dolar kuru bugün kaç lira? sorularının yanıtını merak ediyor. İşte 30 Haziran 2022 dolar kurunda son dakika...

Kiralar en çok hangi ilde arttı? Yüzde 278,61'lik rekor artış!

Geçtiğimiz Nisan ayındaki konut piyasasının genel görünümünü masaya yatıran Endeksa, kiraların en çok arttığı ili masaya yatırdı. Peki kiralar en çok hangi ilde arttı? İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

Avrupa'nın en çok yatırım yapılan 4'üncü şehri İstanbul oldu!

İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkam Tüzgen, İstanbul'un Avrupa'da en çok yatırım yapılan 4. şehir olduğuna dikkat çekti. 

Avrupa'nın en çok altın madenciliği yapılan ülkesi Türkiye'de uzmanlar ikiye ayrıldı! Altın mı, çevre ve insan mı?

Avrupa kıtasında en çok altın madenciliği yapılan ve 19 adet aktif altın madeni bulunan Türkiye'de, altın madenciliği tartışmaları yeniden alevlendi. Uzmanlar, altın madenciliğinin çevreye ve halk sağlığına olan etkilerine ilişkin konuştu...

Şubat ayının en çok tercih edilen otomotiv markaları belirlendi!

Şubat ayında satışı en çok gerçekleştirilen otomobil markaları belli oldu. Peki Renault, Fiat ve Hyundai şubat ayında binek araç modellerinde ne kadar sattı? İşte cevabı...

Konut fiyatlarının en çok arttığı ilk 10 kentten 3'ü Türkiye'de!

Dünya genelinde son bir senede ev fiyatlarının en çok yükseldiği ilk 10 kentten 3'ü Türkiye’de yer alıyor. 2020 ile 2021'in ikinci çeyrekleri arasında 55 ülke ve 150 şehri kapsayan araştırmada İzmir, İstanbul ve Ankara ilk 10'da yer aldı.

Dünyada ev fiyatlarının en çok yükseldiği 10 şehirden 3’ü Türkiye’de!

Knight Frank Küresel Konut Fiyat Endeksi 2021 yılı ikinci çeyrek sonuçlarına göre; dünya genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı şehirler arasında Türkiye'den 3 şehir yer aldı.

Türkiye konut fiyatlarının en çok yükseldiği ülke!

Dünya genelinde, son bir senede konut fiyatlarının en fazla yükseldiği ülkenin Türkiye olduğunu dile getiren gayrimenkul sektöründe üst düzey yönetici olan Tarık Seçkin, konut üretiminde müteahhitlerin beklemeye geçmesiyle kiraların kış aylarında da yükselişi sürdüreceğine vurgu yaptı. 

Türkiye konut ve kira fiyatlarının en çok arttığı ülke oldu!

Avrupa genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı ülkeler araştırıldı. Türkiye bu ülkeler arasında ilk sırada yer aldı. 

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

Emlak Konut GYO hisseleri yabancıların en çok satış yaptığı 2'nci hisse oldu!

Yabancı yatırımcıların son 1 ay içindeki takas değişimleri değerlendirildiğinde; en fazla satışın Garanti Bankası hisselerinde yapıldığı kaydedildi. En çok ikinci satış ise Emlak Konut hisselerinde yaşandı.

Dünya genelinde konut fiyatları en çok hangi kentlerde arttı?

Uluslararası emlak şirketi Knight Frank tarafından yapılan araştırmaya göre, dünya genelinde konut fiyatlarının en çok arttığı kentler arasında Ankara, İzmir ve İstanbul zirvede...

2020'de en çok satılık ve kiralık daire aranan 5 il ve ilçe belli oldu!

Gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingatcom tarafından hazırlanan rapora göre, satılık konutta Kuşadası, Bodrum ve Beylikdüzü; kiralık konutta ise Beylikdüzü, Esenyurt ve Çankaya yılın en çok emlak aranan bölgeleri oldu.

kiraların en çok arttığı iller Haberi

kiraların en çok arttığı iller

Gayrimenkul sektöründe 2005'ten bu yana değerleme hizmeti veren Denge Değerleme, ülkemizin işlem hacmi yüksek ve piyasa koşullarının sağlıklı işlediği 11 kentteki toplamda 46 ilçede, 7 bin 800 adet konut kira bedelini masaya yatırdı. Denge Değerleme 2020 yılı ile 2021 seneleri arasında yaşanan kira artış oranlarıyla ilgili önemli değerlendirmeler yaptı. Konut kira fiyatlarının enflasyonun üzerinde arttığına değinen Denge Değerlemeye göre; en çok kira artışı yüzde 65,7 oranla ile tatilcilerin gözdesi Antalya’da yaşandı. Tatilcilerin gözdesi Antalya'yı yüzde 65.2 oranla ile Eskişehir ve yüzde 50 ile Bursa takip etti. Lokal bazda masaya yatırıldığında ise ilçe bazında da ilk sırada Antalya vardı. Alanya'da konut kiraları yüzde 76.6 oranında yükseldi. Eskişehir Tepebaşı'nda bu oran yüzde 73.2 olurken, İstanbul Başakşehir'de yüzde 71.4 şeklinde görüldü.

Antalya’da konut kiraları neden yükseldi?

Denge Değerleme, konut kiralarında görülen artışların nedenlerini masaya yatırdı. Kent genelinde...