kiralık evler

kiralık evler

Dünyanın bir çok ülkesine seyahat eden çift, kiraladıkları evde hayatının şokunu yaşadılar. Evlerindeki yangın sensöründen öyle bir şey çıktı ki, gözlerine inanamadılar.

Uzaktan eğitim evleri boş bıraktı! Kiralık fiyatlar düştü!

Kovid-19 salgını sebebiyle üniversitelerin yaklaşık 2 dönem kapalı kalması, üniversite şehirlerindeki emlak sektörünü de zora soktu. Salgın nedeniyle kiralık ev fiyatları ciddi oranda düşerken, normal dönemde aylar öncesinden kiralanan evler boş kaldı.

Türkiye'nin en pahalı kiralık evleri!

Türkiye'nin en pahalı kiralık evler listesi açıklandı. Listede ilk sırada Bodrum'daki lüks evler yer aldı. 

Üniversiteler online oldu, İstanbul'da kiralık evler boş kaldı!

Üniversitelerin uzaktan eğitim kararı alması ile özellikle öğrencilerin yoğun olduğu şehirlerde kiralık evler boş kaldı. Türkiye genelinde öğrenciler tarafından her yıl 100-150 bine yakın ev kiralanırken, şimdi sadece İstanbul’da 50 bin evin kiralanamadığı ifade ediliyor. 

Şile ve Tuzla'da kiralık villa tarzı evlere talep yüksek!

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken İstanbul'un farklı ilçelerinde yaşayan vatandaşlar, Şile ve Tuzla'da bulunan kiralık villa tarzı eşyalı evler kiralamaya başladı...

Turistlerin gözdesi günlük kiralık evler oldu!

Otel fiyatlarını yüksek bulan turistlerin yeni gözdesi günlük kiralık evler oldu. Beyoğlu/Galata bölgesi turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri haline geldi.

Küba'da kiralık evler ikiye ayrılıyor!

Dünyada en çok görülmek istenen ülke olan Küba'da evler ikiye ayrılıyor. Ülkede konutların bir kısmı sadece Kübalılara kiralanabilirken, bir kısmının yabancılara kiralanmasının onayı verilmiş...

Evleri artık günlük değil saatlik kiralıyorlar!

Bir dönem günlük kiralık evler gündemdeydi, şimdi ise saatlik kiralamalar. Emlak sitelerinde bir çok ilan görmek mümkün. İstanbul’dan Ankara’ya, Diyarbakır’dan Kütahya’ya kadar birçok şehirde saatlik kiralama yapılıyor. Birkaç saatlik ev kiralamanın bedeli 40 TL'den başlıyor. 

Günlük kiralık evlere 2,3 milyon lira ceza!

Günübirlik kiralık evler denetlendi. Denetimlerde 543 ev sahibine 2 milyon 382 bin 254 lira idari ceza uygulandı...

Uğur Yüce: Ordu'da kiralık daire yok!

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Ordu ve çevresinde kiralık evler hakkında yorum yaptı. Yüce, Ordu'da kiralık dairelerin az olmasının kira bedellerini yükselttiğini söyledi.

Günlük kiralık evlere gözaltı!

Maliye Bakanlığı, günlük ve saatlik olarak kiralanan evler ile ilgili harekete geçti. Günlük kiralık evlere gözaltı 7 ilde başladı.

Türkiye’deki kiralık evlerde yasal boşluk var!

Günlük, haftalık, aylık olarak kontrolsüz olarak kiralanan evler terör yuvası haline geliyor. Kiralık evlerle ilgili Türkiye’de hem yasal boşluk hem de takipsizlik var.

Günlük kiralık evlerde denetim başladı!

Hürriyet Ankara'nın geçtiğimiz ekim ayında ‘Günübirlik kangren’ başlığıyla gündeme getirdiği günlük kiralık evler sorunu ile ilgili yapılan yasal düzenlemenin ardından denetimler başladı.

Murat Şen: Günlük kiralık evler turizme darbe vuruyor!

Denizli Turistik Otel ve İşletmecileri Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, oteller açısından haksız rekabet, devlet açısından da büyük bir vergi kaybına neden olan günlük kiralık evler sorununa çözüm beklediklerini söyledi.

kiralık evler Haberi

kiralık evler

Dünyanın pek çok ülkesine seyahat eden çift hayatının şokunu yaşadı. Kalmak için bir ev kiralamayı seçen çift eve yerleşmesinin ardından tavanda bulunan yangın sensöründe bir gariplik sezdi. Haklılardı da... Yangın sensöründen öyle bir şey çıktı ki, gözlerine inanamadılar.

Takvim'de yer alan habere göre; yangın sensörü gibi görünen şeyin içinden bir bir hafıza kartı çıktı. Eve yerleştirilen bu gizli kameranın, tam odanın yatak kısmınabakıyor olmasına daha da sinirlenen çift, olay yerine polis çağırdı. Polisler, ev sahibine ulaşmak için araştırma başlattı.

Amerika'da taşındığı evi tadilat etmek isteyen bir adam bulduğu gizli bölme ile şok oldu. Çatı katı çıktığında erkekler tuvaleti tabelası olan küçük bir kapı buldu.

İçeride kırmızı halı, borular ve havalandırma buldu. Fransız polisi durdurdukları bir araçta 1,8 milyon euro buldu. Koltukların...