kiralık konut fiyatları 2021

kiralık konut fiyatları 2021

Konut satışlarında hareketlenme beklenirken, kiralık evlerin fiyatları artışını sürdürüyor. İstanbul’da konut kiraları ise enflasyonun üzerinde artış gösterdi.

Satılık dairelerin fiyatları yüzde 29 arttı!

Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı yaptığı açıklamada, "Türkiye’de gerek satılıkta gerekse kiralıkta konut fiyatları artmaya devam ediyor. Son bir yılda satılık dairelerin fiyatları ortalama yüzde 29 artarken kira artışlarının ortalaması yüzde 17 seviyesinde oldu" şeklinde konuştu.

Kiralık evlerin fiyatları el yakıyor!

Kovid-19 salgınına rağmen kiralık ev fiyatlarındaki yükseliş dikkatleri çekiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde kiralık ev bulmak giderek zor hale gelirken, mevcut kiralık konutların fiyatları el yakıyor.  

Kiralık ev fiyatları cep yakıyor!

Kovid-19 salgınına rağmen kiralık ev fiyatlarında yükseliş hız kesmiyor. Kiralık ev fiyatlarının yükselmesi bazı soruları akıllara getiriyor. Vatandaşlar, kiralık ev fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Peki kiralık ev fiyatları düşecek mi? Sektör temsilcileri konuyu değerlendirdi.

Hangi şehirde konut fiyatları fırladı?

Türkiye'deki ekonomik krizle beraber ev ve araç sahibi olmak bir lüks oldu ve zorlaştı. İstanbul'da en kötü evin kira tutarı bin 500 Türk Lirası'ndan fazla. Yalnızca kiralık ev fiyatları değil satılık konut fiyatları da uçuşa geçmiş durumda.

Kiralık ev fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Konut satışlarında hareketlenme beklenirken, kiralık evlerin fiyatları artışını sürdürüyor. İstanbul’da konut kiraları ise enflasyonun üzerinde artış gösterdi.

Kiralık villa fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber vatandaşlar tatil planlarını devreye soktu. Kovid-19 önlemleri kapsamında kalabalıktan uzak tatil yapmak isteyenler kiralık villaları tercih ediyor. Artan talepler sebebiyle villa kiralarının fiyatları da uçtu.

Satılık konut ilan fiyatları en çok hangi ilde arttı?

BETAM’ın sahibindencom verileri ile hazırladığı “Konut Piyasası Görünümü” raporunun 5'incisi açıklandı. Rapor tekrar başlatılan tam kapanma önlemlerinin etkisiyle, kiralık konut piyasasında fiyatların yükseldiğini ve kiralık konutlara talebin azaldığını işaret ediyor. 

Kiralık konut fiyatları en çok hangi illerde arttı?

sahibinden ve Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi  (BETAM) işbirliği ile hazırlanan “Konut Piyasası Görünümü” raporunun 4'üncüsü açıklandı. Rapora göre, baharın başlaması ile birlikte satılık ve kiralık konut sektörleri hareketlendi. 

Hangi ilçede konut fiyatları yüzde 39,41 arttı?

Endeksa verilerine göre, yazlık bölgeler arasında mega kent İstanbul’a yakın olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen Şile’de satılık ve kiralık konut fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor.

Satılık konut fiyatları en çok hangi il ve ilçelerde arttı?

Türkiye’nin uzman emlak platformu Hürriyet Emlak’ın ülke genelini ele alarak hazırladığı Şubat 2021 Emlak Endeksi verileri açıklandı. Peki satılık konut fiyatları en çok hangi il ve ilçelerde arttı?

Ankara’da kiralık metrekare fiyatları düştü, piyasa canlandı!

BETAM ve sahibindencom ortaklığında hazırlanan Konut Piyasası Görünümü raporuna göre Ankara’da kiralık metrekare fiyatları düştü, piyasa hareketlendi.

Uzaktan eğitim evleri boş bıraktı! Kiralık fiyatlar düştü!

Kovid-19 salgını sebebiyle üniversitelerin yaklaşık 2 dönem kapalı kalması, üniversite şehirlerindeki emlak sektörünü de zora soktu. Salgın nedeniyle kiralık ev fiyatları ciddi oranda düşerken, normal dönemde aylar öncesinden kiralanan evler boş kaldı.

Satılık konut fiyatları artış trendinde!

sahibinden'in verilerine göre, kasım ayında Türkiye genelinde ve üç büyükşehirde ortalama satılık konut fiyatlarında artış sürdü. 

kiralık konut fiyatları 2021 Haberi

kiralık konut fiyatları 2021

Konut satışlarında hareketlenme beklenirken, kiralık evlerin fiyatları artışını sürdürüyor. Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; kiralanan ev sayısında düşüş yaşandı. İstanbul’da konut kiraları ise enflasyonun üzerinde artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan konut satış verilerinde; Türkiye'de konut satışları Nisan 2021'de 2020'nin aynı ayına göre yüzde 124.1 arttı ve 95 bin 863 oldu. Fakat Mart'a göre yüzde 14 düşüş kaydedildi.

KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas, konuya ilişkin değerlendirmesinde artan enflasyon riskinin tüketicileri bir miktar korunarak adım atmaya, gelecekle ilgili isteklerini erkene çekmeye yönlendirse de yüksek faiz oranları ve döviz kuru satışlarının sınırlandırdığını belirtti. 

Mart 2020'de dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını kısıtlamalarının ilk belirgin etkileri Nisan 2020'de görülmüş, Türkiye'de konut satışları Nisan 2020'de Nisan 2019'a göre yüzde 55.5 geriledi ve...