kömür galerileri zonguldak

kömür galerileri zonguldak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın TOKİ, Zonguldak’ta uygulayacağı kentsel dönüşüm alanında bulunan, madencilikte “damar istikametinde sürülen nakliye ve havalandırma yolu” olarak tanımlanan “galerilerin” proje açısından risk taşımadığı belirlendi...

Zonguldak Karaelmas’ta eski binanın yıkımına tepki!

Zonguldak’ta Karaelmas Mahallesi Rıza Ulusman Sokak’ta eski bir binanın yıkım çalışmalarına başlandı. Vatandaşlar ise yıkıma tepki gösterdi. 

Türkiye Kömür İşletmeleri’nin taşınmazları için kayıt tutulmadı mı?

Sayıştay, Türkiye Kömür İşletmeleri’ne (TKİ) ait arazi, bina ve tarlalarla ilgili kayıt tutulmadığını ya da kayıt altına alınmadığını belirledi. Raporda, kapsamlı bir muhasebe dışı envanter çalışması yapılması gerektiği ifade edildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik!

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik!

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Zonguldak Kız Meslek Lisesi kültür varlığı olarak tescillendi!

Zonguldak'ta yıkılarak yerine otopark yapılmak istenen tarihi Zonguldak Kız Meslek Lisesi için Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne tescil başvurusu yapıldı. İlgili kurum tarafından tarihi okulun tescillendiği duyuruldu...

Kartal Kömür İnşaat Malzemeleri Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kartal Kömür İnşaat Malzemeleri Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Beykoz'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Yıldırım tarafından kuruldu. 

KMB Kömür Elektrik Beyaz Eşya İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

KMB Kömür Elektrik Beyaz Eşya İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi Güngören'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Murat Yıldırım tarafından kuruldu.

Zonguldak Taşkömürü Kurumu'nun lojmanları yıkıldı!

Zonguldak ili Kozlu ilçesi İhsaniye Mahallesi'nde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait lojmanların yıkım sebebi meclis gündemine taşındı. CHPli Yavuzyılmaz, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Türkiye Taşkömürü Kurumuna ait eski binalar turizme kazandırılacak!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli'de 130 yıl önce inşa edilen raylı sistemle Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) ait eski binaların turizme kazandırılması için çalışmalar başlatıldı.

Çimento sektörü 3.Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı'nda buluştu!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 3.Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı gerçekleştirildi. Fuarda çimento sektörünün önde gelen isimleri bir araya geldi.

Adıyaman Kömür'e spor tesisi yapıldı!

Adıyaman’ın Kömür Belde Belediyesinin kayyum Belediye Başkanı Adem Kaya, bir ay gibi kısa sürede spor tesisi projesini hayata geçirdi...

Erilhan Demir Çelik Kömür İnşaat Nakliyat Tahmil Tahliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Erilhan Demir Çelik Kömür İnşaat Nakliyat Tahmil Tahliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Ersin İlhan tarafından kuruldu. 

Türkiye Kömür İşletmeleri'nden Soma'ya 396 lojman!

Türkiye Kömür İşletmeleri Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü Manisa Soma'da 396 adet lojman yapım işi ihale ediyor. İhale 31 Temmuz'da yapılacak..

kömür galerileri zonguldak Haberi

kömür galerileri zonguldak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), Zonguldak’ta uygulayacağı kentsel dönüşüm alanında bulunan, madencilikte “damar istikametinde sürülen nakliye ve havalandırma yolu” olarak tanımlanan “galerilerin” proje açısından risk taşımadığı belirlendi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) lojmanlarının da bulunduğu alanda yapılan İstanbul Üniversitesi onaylı raporda göre “galeriler” yerleşim haçısından risk taşımıyor. 


TOKİ, TTK’nın Zonguldak Üzülmez’deki lojmanlarının da bulunduğu alanda kentsel dönüşüm projesi yürütüyor. İdare, kentsel dönüşüm uygulanacak proje alanında daha önce jeolojik ve jeoteknik etütler gerçekleştirmişti. Ancak alanda “galerilerin” bulunması nedeniyle TOKİ, daha detaylı bir araştırma gerçekleştirdi. Projenin ileride telafisi güç sorunlar doğurmaması amacıyla, ayrıntılı jeofizik ve geoteknik etüt raporları ile daha önce açılmış galerilerin risk oluşturup oluşturmayacağı ve gerekiyorsa alınacak önlemler konusunda bilimsel araştırmalar yaptırıldı. 


İstanbul Üniversitesi onaylı 

İstanbul Üniversitesi onaylı jeofizik ve geoteknik raporlarda,...