kömür madeninde grizu patlaması

kömür madeninde grizu patlaması

Çin'de kömür madeninde grizu patlaması yaşandı. Çin'de kömür madeninde meydana gelen grizu patlamasında 22 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Çin'de, yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle birçok ölümlü maden kazası yaşanıyor.

Kartal Kömür İnşaat Malzemeleri Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kartal Kömür İnşaat Malzemeleri Nakliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Beykoz'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Yıldırım tarafından kuruldu. 

KMB Kömür Elektrik Beyaz Eşya İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

KMB Kömür Elektrik Beyaz Eşya İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi Güngören'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Murat Yıldırım tarafından kuruldu.

Çimento sektörü 3.Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı'nda buluştu!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 3.Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı gerçekleştirildi. Fuarda çimento sektörünün önde gelen isimleri bir araya geldi.

Adıyaman Kömür'e spor tesisi yapıldı!

Adıyaman’ın Kömür Belde Belediyesinin kayyum Belediye Başkanı Adem Kaya, bir ay gibi kısa sürede spor tesisi projesini hayata geçirdi...

Erilhan Demir Çelik Kömür İnşaat Nakliyat Tahmil Tahliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Erilhan Demir Çelik Kömür İnşaat Nakliyat Tahmil Tahliye Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Ümraniye'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Ersin İlhan tarafından kuruldu. 

Türkiye Kömür İşletmeleri'nden Soma'ya 396 lojman!

Türkiye Kömür İşletmeleri Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü Manisa Soma'da 396 adet lojman yapım işi ihale ediyor. İhale 31 Temmuz'da yapılacak..

Global İnşaat Malzemeleri Demir Çelik Kömür Elektrik Ticaret Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

Global İnşaat Malzemeleri Demir Çelik Kömür Elektrik Ticaret Sanayi Limited Şirketi Uğur Parıltı tarafından 50 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

Çanakkale Helvacı Kömür Ocağı Projesi için ÇED raporu alınacak!

Çanakkale Çan'da yapılması planlanan Helvacı Kömür Ocağı Projesi için ''ÇED gerekli değildir'' kararından dönüldü. Proje için rapor alınacak.

Edirne Keşan kömür ocağı ve tesis projesinin ÇED toplantısı 16 Şubat'ta!

Edirne Keşan'da Kırma-Eleme-Paketleme Tesisi Kapasite Artışı ve İlave Açık İşletme Kömür Ocağı projesinin yapılması için ÇED toplantısı 16 Şubat'ta gerçekleşecek.

Karaman- Akçaşehir kömür ocağı projesinde son durum ne?

Danıştay 14. Dairesi, Türkiye'nin tahıl ambarı Konya Karapınar havzasında kurulması planlanan Karaman-Akçaşehir kömür ocağı projesi için verilen 'ÇED olumlu' kararını iptal eden Konya 1. İdare Mahkemesi'nin kararını onadı.

Nuh Çimento, Tan Kömür'deki hisselerini satıyor!

Nuh Çimento Sanayi A.Ş., Tan Kömür Dış Ticaret Ltd. Şti.'ndeki %69,88 oranındaki ortaklık payının satılması/devredilmesiyle ilgili çalışmalara başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

1947 yılında Kuruçeşme'de modern kömür tesisat yapılacakmış!

1947 yılında Denizyolları İdaresi'yle anlaşma yapan İstanbul Belediyesi, Kuruçeşme'de 2 kilometre uzunluğunda bir saha tutan kömür depolarının yerine 370 metre uzunluğunda modern bir tesisat yaptıracakmış.

1941 yılında kömür depoları bulundukları yerde kalacak!

1941 yılında Boğaziçi'nin imar planını Prost'a hazırlatan Belediye, Kuruçeşme'deki kömür depolarının bir müddet daha bulundukları yerde kalmasına karar vermiş. Prost, Boğaz'da fabrika inşasının doğru olmayacağı görüşündeymiş.

kömür madeninde grizu patlaması

kömür madeninde grizu patlaması kömür madeninde grizu patlaması

Şinhua ajansının haberine göre, Çin'in iç kesimindeki Çongçing kentinde faaliyet gösteren Yenşıtay kömür madeninde meydana gelen patlama sonucu mahsur kalan 22 işçi yaşamını yitirdi.


Patlama sırasında madende bulunan 28 işçiden 6'sının kurtulduğu, hayatını kaybeden 22 işçinin ise cesedine ulaşıldığı açıklandı.


Dünyada en çok maden kazasının yaşandığı ülkelerden Çin'de, yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle birçok ölümlü maden kazası yaşanıyor. 


Çin, 2015'e kadar 2 bin küçük ölçekli kömür madenini iş güvenliğini artırmak amacıyla kapatacağını...