28 / 06 / 2022

konakın parkları yeniden mi tasarlanacak

konakın parkları yeniden mi tasarlanacak

"Konak için tasarlıyoruz" atölye çalışmasına katılan üniversite öğrencileri, oturma alanlarından peyzaj düzenlemelerine kadar Konak’ın parkları için birçok farklı tasarım üretti.

Analistler doların yükseleceği tarihi verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin kuru düşürmeye yönelik adım atacaklarını açıklamasının ardından dolar geriledi. Fakat analistler, FED'in 15 Haziran'da olası bir faiz artırımının doları yeniden yükselteceğini söylüyor.

Çeyrek ve gram altın fiyatlarında 'Büyük yangın' tarihi: Altını elinde tutan ateşte yanacak!

Çeyrek ve gram altın iç piyasada dolar kuruna bağlı olarak yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Yarım altın fiyatları 3 bin 200 liraya dayandı. Çeyrek altın da bin 600 lira seviyesinde. Altın fiyatları yeniden yükselişe geçecek hem de ne yükselme! Uzmanlar o tarihi açıkladı.

Altının kaderi yeniden yazılıyor! Altın fiyatları ne olur? Altın düşecek mi, yükselecek mi?

Altın fiyatları Fed'in faiz kararından sonra düşmeye başladı. Ardından ABD enflayon oranlarının açıklanması ile dip seviyelere kadar geriledi. Altın yatırımcıları merak ediyor: Altın ne olacak; altın düşecek mi yükselecek mi?

Altın fiyatlarında ilk tepki! ABD'deki o veriler açıklandı!

2022'de altın fiyatlarında dalgalı bir seyir kaydedilirken, ABD'de tarım dışı istihdam ve işsizlik verilerinin açıklanmasıyla altın fiyatları yeniden hareketlendi. Peki altın fiyatları ABD verilerinden sonra nasıl bir tepki gösterdi? Altın fiyatlarını gelecek süreçte neler bekliyor?

Meslek Odalarından 'Zorlu Konak'ın ruhsatı iptal edilsin' çağrısı!

İzmir Zorlu Konak Projesi'nde sular durulmuyor. TMMOB İzmir İKK Dönem Sözcüsü Maden Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Aykut Akdemir ve Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı İlker Kahraman' da Zorlu Konak tartışmalarına dahil oldu.

Abdül Batur'dan Konak kentsel dönüşüm açıklaması!

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 2022 senesinin ilk meclis toplantısında Konak'ın kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu belirtti.

Dolar yeniden 7 TL seviyesine düşecek mi?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Nagehan Alçı, bugünkü köşesinde dolardaki dalgalanmayı kaleme aldı. İşte Nagehan Alçı'nın 'Dolar yeniden 7 TL olur mu?' başlıklı yazısı...

Abdül Batur: Konak'ın en büyük sorunu yapı stokunun eski olması!

 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçedeki yatırımlarla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Batur, Konak'ın en büyük sorununun yapı stokunun eski olması olduğunu belirtti.

Kutan Arıkonak İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

Kutan Arıkonak İnşaat Anonim Şirketi Güngören’de 50 bin sermaye bedeli  ile Mahmut Özbek tarafından kuruldu.

Aspendos Arena’nın arazisi yeniden mahkemelik oldu!

Antalya Serik'te belediyenin mühürlenen ve kaçak yapılaşma sebebiyle verdiği para cezası ve yıkım kararları, mahkeme tarafından da onaylanan Aspendos Arena'nın yer aldığı arazi, yeniden mahkemelik oldu. 

Rızabey Apartmanı'nın yerine bina inşa edilmesine tepki!

İzmir'de 118 kişinin yaşamını yitirdiği 30 Ekim depreminin simgelerinden olan Rızabey Apartmanı'nın yerine yeniden bina inşa edilmedi tepkilere neden oldu.

Kovid-19 salgını şehirleri yeniden şekillendiriyor!

Bir yıldan uzun süredir dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını, birçok alanda değişim ve dönüşümlere neden oluyor. Değişen ve dönüşen alanlardan biri de şehirler oldu.

Tom Cruise, Telluride'deki dağ evini 39.5 milyon dolara yeniden satıyor!

Hollywood'un en gözde yıldızlarından Tom Cruise, satmak için yıllardır uğraştığı Telluride'deki dağ evini Kovid-19 salgını sonrası yeniden satışa sundu. Cruise, ev için fiyat düşürdü. Dağ evinin fiyatı 59 milyon dolardan 39.5 milyon dolara indi.

konakın parkları yeniden mi tasarlanacak Haberi

konakın parkları yeniden mi tasarlanacak

Konak Belediyesi, üniversite öğrencilerinin kent yaşamına katkı sağlayacak fikirlerini ve tasarımlarını öğrenmek için ‘Konak için tasarlıyoruz’ adıyla üç günlük bir atölye çalışması düzenledi. Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nün yürütücülüğünde Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Kadifekale’deki fidanlığında gerçekleştirilen atölye çalışmasına İzmir Ekonomi ve Yaşar Üniversitesi’nin İç Mimarlık ile Endüstriyel Tasarım bölümlerinin 3. ve 4. sınıfında eğitim gören 18 öğrenci katıldı. Belediye yöneticileri ile üniversite öğrencilerini aynı masa etrafında buluşturan çalışmaya katılan genç beyinler, Konak’ın parklarında kullanılmak üzere oturma alanları ve çöp kutuları ile peyzaj düzenlemeleri konularında birbirinden farklı tasarımlar üretti. İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Ertan Demirkan ile Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Can Aysan’ın gözetiminde ikişerli gruplara ayrılan öğrenciler, kendilerine verilen bilgiler doğrultusunda tasarımlar hazırladı. Üniversitelileri Konak...