konut kredisi kampanyası başlayacak mı 2021

konut kredisi kampanyası başlayacak mı 2021

Konut kredisi faizleri düşecek mi? Ev sahibi olma hayalleri kuran vatandaşlar, kredileri tercih ediyor. Vatandaşlar şimdi konut kredisi faizlerini araştırıyor. Peki faizlerde geçen seneki gibi bir indirim yapılacak mı?

Konutta kredi kampanyasına ihtiyaç var!

NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, inşaat maliyetleri ve konut kredisi oranları hakkında yaptığı açıklamada, “Bu dönemde konutta kredi kampanyasına ihtiyaç olacaktır. Bu sene bu faiz oranlarıyla gidilecekse farklı rakamlar görmemiz çok zor" diye konuştu.

Konut kredisi kampanyaları satışları artıracak!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Aydoğan, konut sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Şubat ayının konut satış istatistiklerinin düşük olduğunu belirten Akdoğan, "Çözüm, konut kredisi kampanyası başlatılması" dedi. 

Konut kredisi kampanyaları satışları artıracak!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Başkanı Hakan Aydoğan, konut sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Şubat ayının konut satış istatistiklerinin düşük olduğunu belirten Akdoğan, "Çözüm, konut kredisi kampanyası başlatılması" dedi. 

VakıfBank’tan 'Yeşil Konut Kredisi’ kampanyası!

Türkiye’nin ilk karbon negatif bankası olan VakıfBank, sürdürülebilir bankacılık çalışmalarını sürdürüyor .Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile yakın zamanda 200 milyon Euro’luk  'Yeşil Konut Kredi’ anlaşmasına imza atan VakıfBank, bu kapsamda ‘Yeşil Konut Kredisi’ kampanyası başlatıyor.

Şubat 2021'de en uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerini merak ediyor. Haziran ayında kamu bankaları tarafından başlatılan ve Ağustos'ta sona eren düşük faizli konut kredisi kampanyasının yeniden yapılıp yapılmayacağı araştırılıyor. Peki bankaların güncel faiz oranları ne oldu?

Ziraat Bankası'ndan emekliye özel konut kredisi!

Ziraat Bankası, emeklilere özel yüzde 0.99 faiz oranı ile özel konut kredisi kampanyasını sunuyor. Kampanyada 180 aya varan taksit imkanı da sunuluyor. İşte kampanya detayları...

Düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Konut kredisinde olağanüstü avantaj sunan koşullar sona erince ipotekli satışlar yavaşladı. Peki yaz aylarında hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyası ev satışlarını nasıl etkiledi?

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faizleri düşecek mi?

Normalleşme süreciyle birlikte kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyasında faiz oranları güncellendi. Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerinin bundan sonra nasıl seyredeceğini araştırıyor. Peki konut kredisi faizleri düşecek mi?

Konut kredisi faizleri Ağustos'un son haftasında ne oldu?

Haziran ayı başında konut kredisi faiz oranlarının tarihin en düşük seviyelerine düşürülmesiyle konut satışlarında rekorlar kırıldı. 3 aylık düşük faiz kampanyasından sonra faiz oranları yükselmeye başladı. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte detaylar...

0.74 faizli konut kredisi bitti mi?

Kamu bankaları tarafından Haziran ayında başlatılan 0.74 faiz oranlı konut kredisi kampanyası konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görülüyor. Peki 0.74 faizli konut kredisi bitti mi? İşte detaylar...

İkinci el konut kredisi faizleri ne oldu?

Kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyasında değişiklik yapıldı. Yeni güncellemeyle ikinci el konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte konut kredisi faiz oranları hakkında detaylar...

En uygun konut kredisi veren bankalar hangileri?

Kamu bankaları tarafından hayata geçirilen 0.64 faizli konut kredisi kampanyası konut satışlarında rekora sebep oldu. İkinci el konut satışları, sıfır konutların iki katı kadar fazla oldu. Peki en uygun konut kredisi veren bankalar hangisi?

Konut kredisi kullanımı 11,5 milyar TL arttı!

Haziran'ın başında hayata geçirilen düşük oranlı kredi kampanyası sayesinde 19 günde 2019'un tamamından daha fazla konut kredisi kullanıldı. Geçen yıl 10,6 milyar TL artan konut kredi bakiyesi, 1-19 Haziran arasında 11,5 milyar TL arttı...

Konut kredisi kullanımında bir haftada 6.6 milyar TL'lik artış!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın 2 Haziran'da sıfır konutta 12 ay ödemesiz, 15 yıl vade, yüzde 0.64 aylık faiz kampanyasını başlatması konut kredisi kullanımını artırdı. Kredi kullanımında haftalık bazda 6 milyar 590 milyon TL'lik artış yaşandı...

Kısa çalışma ödeneği alan bazı vatandaşların konut kredisi başvurusu onaylanmıyor mu?

Kamu bankalarının, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması amacıyla Haziran'ın başında yürürlüğe aldığı düşük faizli konut kredisi kampanyasında kısa çalışma ödeneği alanlar arasında meslek ayrımcılığı yapıldığı ileri sürüldü. 

konut kredisi kampanyası başlayacak mı 2021 Haberi

konut kredisi kampanyası başlayacak mı 2021

Yeniçağ Gazetesi köşe ayzarı Remzi Özdemir, bugünkü köşesinde konut satışlarını ve faiz indirimini kaleme aldı.

İşte Remzi Özdemir'in 'Konut çılgınlığı faiz indirimi bekliyor' başlıklı yazısı...

Son bir aydır herkes faizlerin düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Herkesin gündeminde faizler bulunuyor. Yeni Merkez Bankası Başkanı'nın faizleri sert bir şekilde düşüreceği söylentiler arasında yer alıyor.

Peki Türkiye'de faiz düşüşü neden bu kadar fazla bekleniyor? Yatırımların hareketlenmesi, yeni iş imkanları için mi? Yoksa parasını yatırdığı mevduatın kazancı için mi? Elbette hayır.

Türk halkına faiz denildiğinde aklına sadece iki şey geliyor. İlki konut kredisi, ikincisi ise ihtiyaç kredisi.

İhtiyaç kredisi ile ilgilenen geniş bir kesim bulunuyor. Bu kişilerlar; ay başını maaşı ile getiremeyen ve kredi kartına ve bankadaki kredili mevduat hesabını kullanan insanlar. Sonunda tıkanır, limitleri sona erer...