konut pazarlama yöntemleri

konut pazarlama yöntemleri

Bloomberg'den Ali Çağatay, konut sektöründe faaliyet gösteren pazarlama departmanlarına bir öneride bulundu. Çağatay, "Bu faiz indirim sürecinde, pazarlama tekniğini değiştirebilirlerse, umulan ve beklenen sayıdan daha fazla konut satmaları mümkün olabilir" diyor...

Yabancıya satış artıyor, konut pazarlama yöntemleri değişiyor!

Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş; son yıllarda hızlı artış gösteren yabancıya konut satışı ile birlikte konut pazarlama yöntemlerinin nasıl değişeceğini değerlendirdi..

Bodrum'da konut ve arsa fiyatları arttı!

Besa Grup Satış ve Pazarlama Koordinatörü Şule Alp, Bodrum'da konut ve arsa fiyatlarının da artığını söyledi.

Konut kredi faizleri yükselmeye başladı! Konut fiyatları düşer mi?

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, “Konut kredi faizleri yükselmeye başladı! Konut fiyatları düşer mi?” konulu yazısını kaleme aldı.

Yeni konut üretimi için çare teşvik!

Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Profesyonelleri Derneği Başkanı İsmail Özcan, satış fiyatlarını ve kiraları dengede tutabilmek için özel sektörün konut üretmeye teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Konut sektöründe çıkış yolu!

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, son iki yıldır daralan konut sektöründe yabancıya satışın daha önemli hale geldiğini ifade etti…

Ev kredisi mi tasarruf yöntemleri mi daha mantıklı?

Ev almak isteyenler, ''Ev kredisi mi tasarruf yöntemleri mi?'' sorusunun yanıtını merak ediyor. Gelir durumunuz iyi ve hiçbir harcamanızdan kısmak istemiyorsanız, almak istediğiniz evi konut kredisi olanakları ile satın alabilirsiniz. 

Türkiye'de ortalama konut metrekare fiyatı 2 bin 229 TL!

Endeksa, Türkiye genelinde toplam konut stok adet ve konut pazarlama süreleriyle ilgili verileri yayınladı. Buna göre, Türkiye'de toplam konut stok adedi 938 bin 474, ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 229 TL oldu.

360 Proje Pazarlama portföy hacmini 3,5 milyar TL'ye çıkarmayı hedefliyor!

Konut sektörünün tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayan 360 Proje Pazarlama, portföy hacmini yıl sonunda 3,5 milyar TL'ye çıkarmayı hedefliyor.

Onarlı Gayrimenkul'den lüks konut projelerine pazarlama danışmanlığı!

2018'de kurulan Onarlı Gayrimenkul Proje Pazarlama, Makyol’un Beylikdüzü’nde hayata geçirdiği Makyol Yaşam projesine yabancı müşteri satış ve pazarlama danışmanlığı veriyor.

Yabancıya konut satışında yeni rekorlar yolda!

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Keleş, "Yabancıların 2019 yılında satın aldığı 45 bin 483 adet konut, yabancıya konut satışında tarihin en yüksek yılı olarak kayıtlara geçti" dedi...

360 Proje Pazarlama 2020’de 3,5 milyar TL’lik gayrimenkulü yönetecek

Konut sektörünün tüm gerekli ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayan 360 Proje Pazarlama 2020 yılına 1 milyar TL’lik portföy ile başladı. Profesyonel satış ofisi yönetimi yapan şirket, portföy hacmini yıl sonunda 3,5 milyar TL’ye çıkartmayı amaçlıyor.

Evinizi kaç günde satabilirsiniz?

Gayrimenkul değerleme platformu Endeksacom, Türkiye genelindeki konut stoku ve konut pazarlama süreleri verilerini paylaştı. Türkiye genelinde 906 bin 205 konut stoku bulunuyor...

Konut faizlerinin düşmesi sektörü canlandırır mı?

Bumerang Kartal Projesi Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez, sıfır konut kredilerinde finansman oranının yüzde 0.79'a düşürmesinin sektör için olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi...

Anadolu Yakası konut projeleri yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor!

Beyttürk iştiraki olan Reagroups Gayrimenkul Pazarlama'nın Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, İstanbul'da yabancı yatırımcı ilgisinin son dönemde Anadolu Yakası konut projelerine yöneldiğini söyledi.

konut pazarlama yöntemleri

konut pazarlama yöntemleri konut pazarlama yöntemleri

Bloomberg'den Ali Çağatay "Konut sektörü için bir pazarlama yöntemi (Yatırım Tavsiyesi Yerine Geçer)" başlıklı yazı kaleme aldı. İşte yazının detayları;

Merkez Bankası'nın son toplantısında aldığı 425 baz puanlık faiz indirimi sonrası konut piyasasının durumu, şu an konut sektöründe hem satıcı, hem de alıcı tarafında "yağmur duası" bekleyen kurak tarla sahiplerinin durumuna benziyor.

Beklenti yönetimi şu anda aşağı yukarı şöyle olsa gerek konut sektöründe:

Faizler indi. Kredi faizleri de buna bağlı olarak bir süre sonra inecek. Kredi faizleri inince, konut firmaları küçük çaplı indirim/promosyon kampanyaları yaparak sektörü alıp uçuracak.

Beklenti budur.

Beklentinin bir bölümü gerçekleşecektir kuşkusuz ama günün sonunda konut piyasasındaki 1. el konut stoku belli. Bu stokların alıcılarının elindeki para ve bankaların kredi pozisyonları da belli. Günün sonunda, belirli sayıda 1. el konut satılacak...