29 / 06 / 2022

konya meram organize sanayi projesi

konya meram organize sanayi projesi

Konya'nın Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, yerel ekonominin güçlendirilmesi için Meram'da gıda üzerine ihtisaslaşmış bir organize sanayi bölgesi kurulmasıyla ilgili gerekli planlamaları yaptıklarını söyledi.

Konya Meram’da evi olmayan kalmayacak!

Konya Meram'da kentsel dönüşüm uygulanan alanlara kurulacak yapı kooperatifleriyle her gelir grubuna yönelik konutlar üretilecek..

TOKİ Konya Meram projesinin ihalesi yapıldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Konya Meram'da hayata geçireceği 609 konutun ihalesi yapıldı.

TOKİ'den Konya Meram'a 609 konut!

2023'e kadar toplamda 1 milyon 200 bin konut üretmeyi planlayan TOKİ, Konya Meram projesi düğmeye bastı.

Konya Meram’daki 198 konuta 3 bin 14 başvuru!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Konya Meram Gödene'de hayata geçirdiği 2 projenin kura çekilişi yapıldı.

Konya Meram Gödene 6 Aralık kura sonuçları açıklandı mı?

176 daireden meydana gelen TOKİ Konya Meram Gödene projesinde kura çekilişi bugün yapıldı. Peki Konya Meram Gödene 6 Aralık kura sonuçları açıklandı mı?

Konya Meram Gödene TOKİ 22 konut kura sonucu sorgulama!

TOKİ Konya Meram Gödene'de 22 konut kuralı satış yöntemiyle alıcılarını bekliyor. TOKİ Meram Gödene daire fiyatları 91 bin 281 TL'den başlıyor.

TOKİ Konya Meram Gödene 2017 kura tarihi!

TOKİ'nin Konya Meram Gödene Mahallesi 804 Konut projesi kapsamında yer alan 176 konut kuralı olarak satılıyor. İşte, TOKİ Konya Meram Gödene 2017 kura tarihi...

Konya Meram'da 18 milyon TL'ye satılık 2 gayrimenkul!

Konya Meram Belediyesi tarafından Kozağaç Mahallesi ile Yenice Mahallesi'ndeki gayrimenkuller iki ayrı ihale ile satışa sunuyor. İhaleler aynı tarihte gerçekleşecek..

Konya Meram'da yıkım çalışmaları tamamlanıyor!

Konya Meram Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. Proje kapsamında yıkımı gerçekleştirilen binaların molozları yeniden kum ve çakıla dönüştürülüyor.

TOKİ Konya Meram Gödene Mahallesi sözleşme dönemi!

TOKİ Konya Meram Gödene yapımı devam eden 804 konut projesinde kalan 604 konutun hak sahipleri ile gayrimenkul satış sözleşmesi imzalanacak..

Konya Meram'da 100 yıl konuşulacak dönüşüm!

Konya Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Şükran Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin detaylarını paylaştı. Toru, ''Önümüzdeki 100 yıl boyunca konuşulacak bir dönüşümdür" diye konuştu.

TOKİ Konya Meram sözleşme işlemleri bitiyor!

Konya Meram Gödene Mahallesi Emeklilere Özel 198 konut için sözleşme imzalama işlemleri bugün mesai bitiminde sona eriyor..

Konya Meram'da 4 milyon 50 bin liraya satılık arsa!

Konya Meram'da yer alan arsa 4 milyon 50 bin TL bedelle satılıyor. Meram Belediyesi tarafından satışa sunulan arsanın ihalesi 12 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

konya meram organize sanayi projesi Haberi

konya meram organize sanayi projesi

30 Mart yerel seçimlerinden sonra Meram'ın temel sorunlarına neşter vurmak üzere imar planlarında yoğun bir revizyon çalışması yaptıklarına dikkat çeken Başkan Toru, "Toplam 43 milyon metrekarelik bir alanda, Meram'ın yaklaşık yüzde 40'ında imar planlaması yaptık. Tabii ki bizim açımızdan bu yeterli değildi. 

Çünkü Meram'ın mevcut potansiyeli ve dinamiklerini ortaya çıkaracak yeni çalışmaların yapılması gerekiyordu. İlçemizde yoğun bir iş gücümüz var. Bu iş gücümüz ağırlıklı olarak Meram'ın güney mahallelerinde ikamet ediyor. Biz bu potansiyelin Meram'ın çalışma hayatına kazandırılması ve yerel ekonominin güçlendirilmesiyle alakalı olarak bölgemize gıda sanayinin kazandırılması için bir takım çalışmalar yaptık. Konya'daki sivil toplum kuruluşları, odalar, sanayiciler, siyasiler ve bürokratlarla bir araya gelerek bununla ilgili bir konsorsiyum oluşturduk. Karaman Yolu ile Kaşınhanı bölgesi arasında kalan ve imarda mera arazisi...