30 / 06 / 2022

köprü ve otoyol satışı

köprü ve otoyol satışı

Koç - Ülker Grubu ’nun verdiği 5.7 milyar dolarlık teklifin yeterli bulunmamasıyla iptal edilen köprü-otoyol özelleştirmesinde, imtiyaz sözleşmesi yerine özel hukuk sözleşmesi imzalanacak...

Köprü ve otoyollar 2008 yılı başında satışa çıkarılıyor

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan otoyol ve köprülerin satış stratejisinin belirlenmesine ilişkin teknik çalışmaların bir ay içinde tamamlanması ve 2008 başında da ihale açılmasına hazır hale gelinmesi hedefleniyor.

2022 Ramazan Bayramı’nda metrobüs, otobüs, metro, köprü ve otoyollar ücretsiz mi? 

Ramazan Bayramı ziyaretlerinde marmaray, şehir hatları vapurları, metro, metrobüs, otobüs (İETT) ve tramvay gibi toplu taşıma araçlarının çalışma durumu belli oldu. Bayram tatilinde toplu taşıma, köprü ve otoyollar ücretsiz olacak mı, bedava mı? 

Son dakika: Bayramda ücretsiz olacak köprü ve otoyollar açıklandı! İşte ücretsiz olacak o yollar...

Karayolları Genel Müdürlüğü Ramazan Bayramı dolayısıyla sorumluluğundaki otoyol ve köprülerden geçişlerin ücretsiz olacağını duyurdu. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasına dahil edilmedi. 

Köprü ve otoyolların ocak ayı geliri!

Ocak ayında köprü ve otoyollardan 189 milyon 525 bin lira gelir elde edildi.

Rekabet Kurumu: 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu hisse devri izne tabi değil!

Rekabet Kurumu, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş. hisse devri işleminin 'izne tabi olmadığına' karar verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü 2022 yılında tamamlanacak!

Ulaştırma sektörünün üçüncü büyük yatırımı 1915 Çanakkale Köprüsü hızla ilerliyor. Köprü ve otoyol istikametindeki araziler adeta kapanın elinde kalıyor. Proje 2022 yılında tamamlanacak. Bölgenin tamamı yatırımcının odağında olacak...

Köprü ve otoyollardan 9 ayda 1.4 milyar lira gelir elde edildi!

Köprü ve otoyollardan ocak-eylül aylarında elde edilen gelir 1 milyar 434 milyon 504 bin 391 lira oldu.

Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine yüzde 20 zam!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), bugünden itibaren geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerine ortalama yüzde 20 oranında zam yaptı.

Bilkent Şehir Hastanesi için 29 köprü ve kavşak yapılıyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Aralık ayında açılması planlanan Bilkent Şehir Hastanesi çevresindeki yol çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.Tuna, bağlantılarla birlikte 29 köprü ve kavşağın etap etap tamamlanacağını açıkladı.

3.köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu arsa yatırımı için fırsatlar sunuyor!

Yatırım ve Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu çevresindeki arsaların yatırım için fırsatlar sunduğunu ifade etti...

Köprü ve otoyollardan 6 ayda 679 milyon lira gelir elde edildi!

Türkiye'de köprü ve otoyollardan elde edilen gelir, ocak-haziran döneminde 679 milyon 59 bin 942 lira oldu

Bu yıl 156 köprü ve viyadük açıldı!

Karayolları Genel Müdürlüğünce bu yıl 44,3 kilometre uzunluğunda 156 köprü ve viyadük trafiğe açıldı. Türkiye'de trafiğe hizmet veren toplam 8 bin 35 köprünün uzunluğu 509,4 kilometreye ulaştı.

Sakarya'ya 3. köprü ve duble yol için kamulaştırma müjdesi!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından daha önce şehre müjdesi verilen 3’üncü köprü ve köprüye bağlı olarak inşa edilecek yeni duble yol projesinde önemli bir aşamaya gelindi.

Çanakkale 1915 Köprüsü arsa fiyatları kat kat artırdı!

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe otoyolu projesinin ihale tarihi Resmi Gazete'de yayımlandı. Köprü ve otoyol güzergahında arsa fiyatları kat kat arttı.

köprü ve otoyol satışı Haberi

köprü ve otoyol satışı


Köprü ve otoyolların özelleştirilmesinde henüz kesin olmamakla birlikte ibre hisse satışına dönerken, imzalanacak işletme hakkı devri sözleşmesinin de ‘imtiyaz’ yerine özel hukuk hükümlerine tabi olması öngörülüyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu bünyesinde oluşturulan alt komisyonda yapılan değişiklikle, köprü ve otoyollar için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na  1 milyar lira sermayeli bir veya birkaç anonim şirket kurdurulması ve özelleştirme işleminin ve şirketlerin hisselerinin satışıyla gerçekleştirilmesi hükme bağlanıyor.


Köprü ve otoyolların işletme hakkı devri için çıkılan ve Koç-Ülker ortak girişim grubunun 5.7 milyar dolarla en yüksek teklifi verdiği ihalenin iptal edilmesiyle belirsizlik dönemine giren özelleştirme sürecinde, yeni gelişmeler yaşanıyor.


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na geçen yıl haziran ayında getirilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ilgili KHK’da yapılan değişiklikle, köprü ve otoyolların özelleştirilmesine yönelik de...