13 / 08 / 2022

Koruma Uygulama ve Denetim Birimi-Müdürlüğü

Koruma Uygulama ve Denetim Birimi-Müdürlüğü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koruma Uygulama Ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB) meslek yüksek okulları mezunlarına 'Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım' isimli uygulamalı eğitim programı düzenliyor

Afyonkarahisar ve Konya'da riskli yapılar tespit edilmeli!

Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Çağlar Özkaymak, Afyonkarahisar ve Konya'da riskli yapıların tespit edilmesi gerektiğini belirtti. Özkaymak, bu bölgede hasarlı binalar için orta şiddetli depremlerin tehlike oluşturduğuna dikkat çekti.

Kuca Design İç Mimarlık Uygulama Ve Danışmanlık Limited Şirketi kuruldu!

Kuca Design İç Mimarlık Uygulama Ve Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi Şişli’de   100 bin TL sermaye bedeli  ile  Burak Asker tarafından kuruldu.

Esenyurt Çınar Mahallesi 1/5000, 1/1000 ve 1/1000 bin ölçekli plan tadilatı askıda!

Esenyurt ilçesi, Çınar Mahallesi, 250 ada, 11, 12 ve 13 parsellere ilişkin 1/5000 / 1/1000 ve 1/100.000 ölçekli 28.06.2021 tasdik tarihli Nazım İmar Planı ve Uygulama ve Çevre Düzeni Planı tadilatı askıya çıkarıldı.

Soarch Interior Design Dekorasyon Uygulama Ve Kozmetik Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Soarch Interior Design Dekorasyon Uygulama Ve Kozmetik Sanayi Ticaret Limited Şirketi Şişli’de 20  bin TL sermaye bedeli  ile Sedef Çelik tarafından kuruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı ilanı!

Ankara Mamak'ta yer alan Kıbrıs Vadisi Doğal Sit Alanı, "doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı" ve "doğal sit-sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı" şeklinde  tescil edildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi 2023'te açılacak!

Sivas'ta 500 milyon liraya mal olacak Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hastanenin 2023 yılında hizmete açılması bekleniyor. 

Finansal Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği'nin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik!

İstanbul Ticaret Üniversitesi Finansal Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği'nin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31298 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği'nin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik!

İstanbul Ticaret Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği'nin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31298 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatı tam gaz!

Sivas'ta yaklaşık 500 milyon liraya mal olacak Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatı son sürat devam ediyor...

Murat Kurum: Saraçoğlu Projesi yenileme ve koruma projesidir!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "Saraçoğlu Yenileme Projesi, tek bir ağacın bile kesilmeyeceği, Ankara'ya yemyeşil bir yaşam alanı kazandıracak bir koruma, yenileme ve yaşatma projesidir." şeklinde konuştu.

Dess Concept Tasarım Mimari Uygulama Ve Reklam Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Dess Concept Tasarım Mimari Uygulama Ve Reklam Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Serhan Başak ve Sonay Tünay ortaklığında kuruldu.

Hipoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezine konaklama tesisi yapılacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Eskişehir'in Mahmudiye ilçesindeki ESOGÜ Atçılık Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti ve okul bünyesindeki Hipoterapi Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında bilgi aldı

Halkalı nazım uygulama ve çevre düzeni planı tadilatı askıda!

Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Mahallesi, 842 ada, 37 parsele ilişkin 1/5000-1/1000 ve 1/100 bin ölçekli nazım uygulama ve çevre düzeni planı tadilatı askıda...

Koruma Uygulama ve Denetim Birimi-Müdürlüğü Haberi

Koruma Uygulama ve Denetim Birimi-Müdürlüğü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi- KUDEB (Koruma Uygulama ve Denetim Birimi-Müdürlüğü) bünyesinde Ahşap Eğitim Atölyesi tarafından düzenlenen uygulamalı eğitim 5.5 ay sürecek.


İlki 2008 yılında gerçekleştirilen eğitimlerin beşinci dönemini oluşturan program; koruma yaklaşımları, belgeleme, ahşabın yapı malzemesi olarak özellikleri ve türleri, geleneksel el aletleri ve makinelerin kullanımı, geleneksel ahşap yapı mimarisi, ahşap süsleme, ahşapta bozulmalar, ahşap koruma yöntemleri, geleneksel yapı elemanlarının üretimi ve üst yüzey işlemleri konularında teori ve uygulama derslerinden oluşuyor.


Atölye ve şantiye ortamında gerçekleştirilen koruma, onarım ve üretim işlemleri, İstanbul’un Dünya Miras Alanı Süleymaniye’de bir ahşap yapının restorasyon sürecine paralel olarak yürütülüyor.


Eğitim programı kapsamında, 8-9 Ekim 2012 (Pazartesi ve Salı günü) tarihlerinde, İstanbul Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde “Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım” adlı bir Sempozyum ve kursiyerlerin çalışmalarından...