kredi ve faizde uyarı

kredi ve faizde uyarı

Son dönemde gözlenen ABD emlak piyasasındaki değişim, beklentilerin küresel ölçüde bozulmasına neden oldu. Bu durum da finansal piyasaların içinde bulunduğu bu konjonktürün yanı sıra Ortadoğu bölgesine yönelik jeo-politik riskleri de arttırdı.

Ruhsar Pekcan'dan esnafa kredi yapılandırma müjdesi!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada "Esnaf ve sanatkarlarımızın Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilerden takipte olanları yapılandırıyoruz." diye konuştu.

Çiftçilerin kredi ve kira ödemeleri ertelendi!

 Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerin, mayıs ve haziran aylarında vadesi gelecek olan Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan Hazine destekli kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay ertelediklerini söyledi.

Halkbank'tan tüm esnaf ve sanatkarlara kredi desteği!

Halkbank, ayrım yapmaksızın tüm esnafa 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği verecek.

Kredi ve kredi kartı hizmetlerinden Merkez Bankası sorumlu olacak!

Tüketiciden faiz dışında alınacak her türlü ücret, komisyon ve masraf türlerini belirlemeye ilişkin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda olan tüm yetkiler Merkez Bankası'na devredildi.

Kentsel dönüşüme kredi ve faiz desteği!

Çöken binalar bina güvenliğini ve kentsel dönüşümü yeniden gündeme getirdi. Kentsel dönüşüm kamu tarafından yürütülse de riskli binanızı kendiniz de dönüştürebilirsiniz.

Faizlerdeki artış konut kredi ve satışını frenledi!

Konut kredi faizlerinin 2018 yılında aylık yüzde 2,50'lere kadar çıkması, hem ipotekli konut satışlarında hem de konut kredi kullanımlarını düşürdü.

Kredi faizleri 9.5 yılın zirvesinde!

Kredi ve mevduat faizlerindeki yükseliş devam ediyor. Haziran ayı itibarıyla faizler 9.5 yılın zirvesini gördü...

Kredi faizleri 9 yılın zirvesinde!

Kredi ve mevduat faizlerinde 2018'de de artış devam ediyor. Şubat ayı itibarıyla faizler 9 yılın en yüksek seviyesini gördü.

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarına ait 6 sorun TBMM'de!

Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtların yetersizliği sorunu Meclis gündemine taşındı. CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Toplam kredi stoku yüzde 22,4 arttı!

Bireysel nitelikli kredi ve kredi kartları içinde en yüksek artış yüzde 19,4 ile konut kredilerinde gerçekleşti

Toplam kredi stoku 1,9 trilyon lirayı aştı!

Toplam kredi stoku 1,9 trilyon lirayı aştı. Bireysel nitelikli kredi ve kredi kartları içinde en yüksek artış yüzde 15,5 ile konut kredilerinde gerçekleşti.

Yeniden yapılandırma ile kredi borçlarının yüzde 50'si silinecek!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Kasım ayının ödenemeyen kredi ve kredi kartı borçlarına ilişkin verileri açıkladı. Canikli, kredi ve kredi kartları borçlarında yeniden yapılandırma öngören yönetmelikle düşüş olacağını belirtiyor.

En uygun faizli kredi esnafa!

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği'nin 2016 yılı, 46. Olağan Genel Kurulu, birlik toplantı salonunda yapıldı.

kredi ve faizde uyarı

kredi ve faizde uyarı kredi ve faizde uyarı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) Finansal Piyasalar Raporunda, global ekonomik ve finansalçerçeveye bakıldığında, 2006 yılında da, son beş yıldır süren güçlübüyüme eğiliminin devam ettiğinin görüldüğü belirtilerek, "ancak, sondönemde özellikle ABD emlak piyasasındaki gelişmeler, küresel ölçektebeklentilerin bozulmasına ve oynaklığın artmasına neden olmuş, finansalpiyasaların içinde bulunduğu bu konjonktürün yanı sıra Ortadoğubölgesine yönelik jeo-politik risklerin devam etmesi, genel hatlarıylarisklerin arttığı bir döneme girildiğine işaret etmektedir" denildi.BDDK'nın üç ayda bir yayımladığı ve Mart 2007 verileriyle hazırlananbeşinci "Finansal Piyasalar Raporu"nda, Türkiye ekonomisinde,özellikle yurt içi talepteki daralma ile 2006 yılının ikinci yarısındanitibaren büyüme hızının nispi olarak yavaşladığına dikkat çekilerek, budönemde devam eden yüksek dış talebin üretim artışının sürmesinisağladığı, talep unsurlarındaki yavaşlama eğiliminin, toplam bireyselkrediler tutarında da kendisini gösterdiği bildirildi.


FİNANSAL SİSTEMDE BÜYÜME EĞİLİMİ MART 2007'DE DE...