06 / 02 / 2023

kredilerde üst limit

kredilerde üst limit

Afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi çerçevesinde sağlanacak konut ve işyeri yapım kredilerinde üst limit ve faiz oranı resmen yükseltildi. İşte ayrıntılar...

ÖTV matrah düzenlemesinin ardından otomobil fiyatları ne kadar oldu?

Matrah güncellemesi ile ilgili düzenleme geçtiğimiz gün Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararla birlikte 1600 cc altı araçlarda alt limit ve üst limit de netlik kazanmış oldu. Bu gelişmenin ardından sıfır otomobil almayı düşünenler "Otomobil fiyatları ne kadar oldu?, otomobil fiyatları düştü mü" gibi

Ev sahibi olmak isteyenler dikkat! Kredi ve faizler için yeni karar

Konut ve iş yeri yapım kredilerinde üst limit ve faiz oranında değişikliğe gidildi. Yeni düzenlemeyle, güçlendirme ve konut yapım ve edinme kredilerinde faiz oranı 400 baz puandan 600 baz puana, iş yeri yapım ve edinme kredileri ise 300 baz puandan 450 baz puana yükseltildi. İşte detaylar...

Hükümetten milyonlarca kişiyi ilgilendiren şok karar! Konut ve iş yeri yapım kredilerinde üst limit artırıldı!

Afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi çerçevesinde sağlanacak konut ve işyeri yapım kredilerinde üst limit ve faiz oranı resmen yükseltildi. İşte ayrıntılar...

Elektriğe yeni zam kapıda! Üst limit resmen yükseldi! Faturalar da artacak mı?

Elektriğin serbest piyasa teklif fiyatında üst limit 3.75 Türk Lirası'ndan 4 Türk Lirası'na çıkarıldı. Peki faturalara zam gelecek mi? İşte ayrıntılar..

Dolar alım satımında kimlik sorma limiti artırıldı! İşte yeni tutar

Döviz bürolarında dolar alım satımlarında vergi kimlik numarası sormayı gerektiren üst limit artırıldı. Yeni tutara ilişkin alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hükümetin kira adımı boşa çıktı! Ev sahipleri yasal limiti aştı

Konut kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan düzenleme geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Hükümetin 1 Temmuz'a kadar kiraya yüzde 25 üst limit koymasına rağmen ev sahipleri yasal sınırı çoktan aştı.

Kira artışları için üst limit talebi geldi! İşte talep edilen rakam...

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkan Bendevi Palandöken, hükümete seslenerek iş yeri kiralarına yapılan zamlara ilişkin üst limit talebinde bulundu.

İngiltere’de kiralar cep yakıyor! İşte yıllık zam oranı!

İngiltere’de enerji şirketlerinin 1 Nisan 2022 tarihi itibarıyla hane halkı tüketicilerinin enerji faturalarına uygulayabileceği üst limit yüzde 54 oranında arttı, ülkede son zamanlarda sık sık gündeme gelen sosyal konut kiralarına ise yıllık yüzde 4,1 oranında zam yapıldı.

Türkiye'de kripto varlık platformlarına yönelik ilk ceza kesildi!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Binance şirketine, yapılan yükümlülük denetiminde tespit edilen ihlallerle ilgili olarak en üst limit olan 8 milyon TL idari para cezası kesildiği belirtildi.

Devletten kredi desteği: 6 ay geri ödemesiz 100 bin TL!

Yeni ekonomi paketi detayları belli oldu. Çalışan herkese 100 bin lira kredi fırsatı sunuluyor. Kredi desteğinde üst limit ise 500 bin lira olarak belirlendi...

Kentsel dönüşümde kredi faiz desteği ne kadar yükseldi?

Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Güçlendirme kredilerinde üst limit 50 bin TL’den 80 bin TL’ye, gerek konut gerekse de işyeri yapım ve edinme kredilerinde ise üst limit 125 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkartılmış oldu" dedi.

Kentsel dönüşüm kredisinde üst limit ne kadar?

Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahipleri tarafından bankalardan kullanılacak olan kredilere sağlanacak faiz desteklerinde, kredi anapara tutarı için belirlenen üst limitler artırıldı.

SPK borsa faaliyetlerine ilişkin yönetmelikte değişikliğe gitti!

Borsada işlem yapma yetkisi verilenlere ve/veya temsilcilerine verilecek para cezasında üst limit 50 bin TL'den 5 milyon TL'ye çıkarıldı.

kredilerde üst limit Haberi

kredilerde üst limit

Afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi  çerçevesinde sağlanacak konut ve işyeri yapım kredilerinde üst limit ve faiz oranı resmen yükseltildi. 

Resmi Gazete'nin 2 Ekim tarihli sayısında yayımlanan 6306 sayılı kanun kapsamında afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi kapsamında sağlanacak konut ve işyeri yapım kredilerinde değişikliğe gidildi. 

İşte afet riskli alanlar kanunu kapsamında yapılan o değişiklik...

Dünya'da yer alan habere göre; Resmi Gazete'nin 2 Ekim tarihli sayısında yayımlanan 6306 sayılı kanun çerçevesinde afet riski altındaki alanlardaki yapıların dönüştürülmesi için hak sahiplerinin kullanacakları kredilerdeki faiz desteğiyle ilgili kararda değişiklik yapıldı. 

Bu kararla beraber, hak sahipleri için sağlanacak kredi anapara tutarı üst limiti, güçlendirme kredisi için 240 bin Türk Lirası'na, konut yapım ve edinme kredileri ve iş yeri yapım kredisi için 600 bin Türk...