Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeşil bina

Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeşil bina

Deprem güvenliği düşünülerek yıkılıp yeniden inşa edilen Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye’nin ilk, dünyanın ise en büyük EDGE Yeşil Bina sertifikalı hastane yapısı olma özelliğini taşıyor.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi açıldı!

İstanbul'un dev sağlık yatırımlarından biri olan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin resmi açılış töreni gerçekleştirildi. 

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi açılıyor!

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeni binası ve tesisleriyle açılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden mesaj paylaştı...

Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni binasına taşınıyor!

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, mart ayında açılan yeni binasına bugün taşınıyor.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi'ne EDGE Yeşil Bina Sertifikası!

Deprem güvenliği düşünülerek yıkılıp yeniden inşa edilen Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye’nin ilk, dünyanın ise en büyük EDGE Yeşil Bina sertifikalı hastane yapısı olma özelliğini taşıyor.

Arch+Dsgn Summit 2019 kapılarını yarın açıyor!

"Mimarı ve Tasarımda Gelecek" temalı Arch+ Dsgn Summit, mimarlık ve tasarım profesyonellerinin katılımıyla İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yarın ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak. 

Arch+Dsgn Summit 5-6 Nisan'da gerçekleşecek!

“Mimari ve Tasarımda Gelecek” temasıyla 5-6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda üçüncüsü düzenlenecek Arch+Dsgn Summit, mimarlık ve tasarım profesyonellerinin katılımıyla ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kartal'da çöken binada yaralananlardan 2'sinin durumu ciddi!

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan, "Hastalarımızın 7'si yoğun bakımda yatıyor, bunlardan 2'sinin durumu oldukça ciddi. Diğer 5 hastamızın durumu daha iyiye gidiyor." diye açıklama yaptı. 

Mimarlık ve tasarımın geleceği 5-6 Nisan’da konuşulacak!

Mimari ve tasarım zirvesi Arch+Dsgn Summit, bu sene “Mimari ve Tasarımda Gelecek” temasıyla 5-6 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

Akıllı şehirler artıyor!

Geçen hafta İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Dijital Şehircilik Zirvesi'de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Ülkemizde 30 büyükşehir belediyemiz dijital şehirciliğe tam olarak geçtiği zaman yüzde 20 enerji tasarrufu sağlıyor olacağız." dedi...

Balıkesir akıllı kent oluyor!

İstanbul Lütfi Kırdar Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen Dijital Şehircilik Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Akıllı Kent Balıkesir Projesi hakkında açıklamalar yaptı. 

Dijital Şehircilik Zirvesi 25 Ekim'de İstanbul'da yapılacak!

Şehirlerde dijital dönüşüm ve sürdürülebilir şehir politikalarının tartışılacağı Dijital Şehircilik Zirvesi, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 25 Ekim'de gerçekleştirilecek.

Lütfi Kırdar, TL'ye dönemedi!

İstanbul Lütfi Kırdar ve Kongre Sarayı'nda dövizle fiyat konusunda sıkıntı yaşanıyor Tesisin yönetimi toplantı ve kongreler için döviz bazlı fiyat vermeye devam ediyormuş...

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi'nin ek binası hizmete açıldı!

OHAL Kararnamesi kapsamında Hazineye devredilen Fatih Üniversitesi Sema Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ek hizmet binası olarak yeniden hizmete başladı.

Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeşil bina

Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeşil bina Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeşil bina

İstanbul Valiliği’ne bağlı İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), 2006'dan beri ‘İSMEP’ projesi kapsamında, sağlık sektöründe toplamda 18 hastane ve 61 poliklinik/sağlık ocağında güçlendirme ve yeniden yapım çalışmalarını bitirdi. İPKB’nin katkılarıyla İstanbul'da hayata geçirilen Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi depreme dayanıklı, kullanılan sismik izolasyon teknolojisi ile deprem anında da hizmet verebilecek nitelikte, güvenli, teknolojik ve çevre dostu modern birçok önemli hastaneden bir tanesi oldu. 

İPKB Direktörü Kazım Gökhan Elgin’in önderliğinde İstanbul’daki kamu binalarında deprem riskini asgari düzeye düşüren İPKB, çevre dostu yeşil bina uygulamalarına sahip oluyor. İstanbul’da yıkılıp yeniden inşa edilen Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi sadece deprem güvenliği ile değil, aynı zamanda enerji ve su verimliliği sağlayan uygulamaları ve çevre dostu inşaat malzeme seçmesiyle sektörün...