maketten konut almak

maketten konut almak

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkanı Ali Taylan, vatandaşları, maket üzerinden konut alırken dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Maket üzerinden konut almayın!

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkanı Ali Tavlan, vatandaşları uyardı. Tavlan, son günlerde kötü niyetli kişilerin maket üzerinden hayali konut sattıklarını ve birçok kişinin mağduriyet yaşadığını söyledi.

Makete bakıp ev alırken dikkat edin!

Maketten beğenerek alanlar, daireye taşındığında projede sayılan özellikleri bulamayınca hayal kırıklığı yasıyor. 1.300 dairelik siteden daire alan Ali K. maketten ev aldığına pişman olduğunu söylüyor....

2 yıl önce maketten konut satın aldılar, bugün ''dolandırıldık'' diye savcılığa başvurdular!

Maketten konut satın alanların mutlaka okuması gereken bir haber! 2 yıl önce maketten konut satın alanlar şimdi dolandırıldığını söylerek soluğu savcılıkta aldı! Maketten konut satın alanların ve almayı düşünenlerin ibretle okuması gereken bir haber!

Konutzede olmamak için dikkat etmeniz gereken 8 altın kural!

Maketten konut satın alanlar ve yeni bir projeden konut satın almayı düşünenler bu uyarılar sizin için. Yıllardır kazandığınız birikimlerinizi kaybetmemeniz için dikkat etmeniz gereken 8 altın kural var. Bu kurallar neler?

Türkiye’de konut almak isteyenler ayda 719 TL biriktiriyor!

Tasarruf finansının mimarı Birevim, Akademetre ile birlikte bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmada, konut veya taşıt satın almak isteyen vatandaşların ayda ortalama 719 TL tasarruf yaptığı belirlendi.

Maketten konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Günümüzde birçok vatandaş maketten konut satın alırken çeşitli mağduriyetler yaşayabiliyor. Takvim Gazetesi köşe yazarlarından Feride Hilal İmal maketten konut satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları kaleme aldı.

Konut almak için uygun zaman mı?

Posta Gazetesi köşe yazarı Özlem Denizmen, bugünkü köşesinde bir okuyucusunun konut almak ile ilgili sorusunu yanıtladı. Denizmen, günümüzde ev almanın mantıklı olup olmadığını anlattı...

Konut almak için şimdi doğru zaman!

Kamu bankalarının Haziran'da konut kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte konuta olan talep arttı. Konuttaki talep artışı fiyat artışını da beraberinde getirdi. Peki konut almak için şimdi doğru zaman mı?

Konut almak için şu an doğru zaman mı?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte, konut talepleri arttı. Talebin artmasıyla birlikte fiyatlarda yükseldi. Peki şimdi konut almak için doğru zaman mı? Fiyatlar artmaya devam edecek mi?

Konut almak artık daha kolay! İşte peşinatsız konut kredisi veren bankalar!

Kredi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte ev almak isteyenler bankalara akın ediyor. Bu anlamda konut almak istiyor ancak birikmiş paranız yoksa üzülmeyin. Evin tamamına kredi alabiliyorsunuz. İşte tüm merak edilenler...

Akif Hamzaçebi maketten konut satışı mağdurları için araştırma önergesine destek istedi!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, maketten konut satışı mağdurları için araştırma önergesine destek istedi...

Şu an konut almak için doğru zaman mı?

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi, konut talebini artırırken ev fiyatları da yükseldi. Peki şu an konut almak için doğru zaman mı?

Konut almak için doğru zaman mı?  

Yaklaşık sekiz aydır bankalar konut kredisi faiz oranlarında çeşitli fırsatlar sunuyor. Şimdi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla konut kredisi peşinat oranı yüzde 10'a çekildi. Peki bu şartlarda ev almak doğru mu? Konut almak için doğru zaman mı?

Konut almak için en doğru zaman!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsünün yarattığı ekonomik etkisiyle beraber hükümetin açıkladığı ekonomik pakette ev almak isteyenler için sevindirici müjdeler verildi. Uzmanlar konut almak için en doğru zaman olduğunu söylüyor.

Maketten konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Ön ödemeli konut satışı ile ilgili düzenlemeler 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da düzenlendi. Maketten ev alacakların arsa üzerinde satışa sunulacak konut sayısı, kat irtifakı kurulması ve inşaat izinlerinin alınmış olmasına dikkat etmesi gerekiyor.

Maketten konut satışıyla canı yananlar ne yapmalı?

Birçok ilde maketten ev alımına dayalı sorunların çözümü için vatandaşlar adliye koridorlarında beklemekte. Markalı konut projesi üreten bazı firmalar, birçok inşaat firmasından canı yanan vatandaşlardan bir kısmı ne yapacağını bilmeden, da hukuki süreçlerin bir an evvel sonuçlanmasını bekliyor...

Konut almak için neden doğru zaman?

Kredili konut satışlarında yaşanan düşüşten sonra, konut talebi ve satışında artış yaşandı. Talep artışından sonra konut fiyatlarında da artış yaşandı. Peki konut almak için şu an doğru zaman mı? 

maketten konut almak Haberi

maketten konut almak

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkanı Ali Taylan, vatandaşları, maket üzerinden konut alırken dikkatli olmaları yönünde uyardı. 


Taylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde kötü niyetli kişilerin maket üzerinden hayali konut sattıklarını ve birçok kişinin mağduriyet yaşadığını söyledi. 


Maket üzerinden konut almanın doğru olmadığını belirten Taylan, ancak güvenilir şirketlerden bu şekilde konut alınabileceğini ifade etti. 


Firma ve projelerin çok iyi araştırılması gerektiğini anlatan Taylan, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımız maket üzerinden konut almak zorundaysa, şirketlerin ticaret ve sanayi odalarına kayıtlı olmaları veya emlak danışmalarına danışmalı. Kötü niyetli olan bazı kişiler maket üzerinden hayali konutlar satıyor ve vatandaşlarımız mağdur oluyor. Konut satışı yapan şirketlerin geçmişi, yaptığı projeler ve güvenilirliliği çok iyi araştırılmalı. Kurumsal firmalar var, kendini kanıtlamış, başarılı projeler yapmış, firmalar tercih edilmeli....