malatya depremde hasar gören binalar

malatya depremde hasar gören binalar

Malatya İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı ve İnönü Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, İnşaat Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi Vehbi Aluçlu, Malatya'da meydana gelen deprem sonrası bölgede oluşan hasar ve binalarda dikkat edinilmesi gerekilenler hakkında değerlendirmelerde bulundu...

Malatya'da depremde ağır hasar alan bina yıkılıyor!

Elazığ Sivrice'de meydana gelen depremde ağır asar gören Malatya'daki Gülfırat apartmanının kontrollü yıkımı devam ediyor...

İran Hürmüzgan'daki depremde 80 köy evi hasar gördü!

İran'ın güneyindeki Hürmüzgan eyaletinde yaşanan 5,5 büyüklüğündeki depremde 80 köy evi hasar gördü.

Büyükçekmece'de hasarlı 9 bina yıkıldı!

Büyükçekmece'de 2019 Eylül ayında yaşanan depremde hasar gören Hilal 86 sitesinde 9 blok kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı.

İzmir Büyükşehir ve Konak Belediyesi binaları tarihi çarşıya taşınsın önerisi!

EİB Koordinatör Başkanı Eskinazi, 30 Ekim'deki depremde hasar gören ve tahliye edilen İzmir Büyükşehir ve Konak Belediyesi hizmet binalarının tarihi Kemeraltı Çarşısı’na taşınması yönünde öneride bulundu.  

Elazığ depreminde hasar gören Cenk Apartmanı'nın arsa alanı düşürüldü!

Elazığ’da 24 Ocak’ta yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde ağır hasar gören ve ardından yıkılan binanın arsa alanı imarı Yeşilyurt Belediyesi tarafından 518 metrekareden 208’e düşürüldü.

Yerebatan Sarnıcı'nda tehlike büyük!

Yerebatan Sarnıcı'nın olası bir depremde hasar göreceğini belirleyen İBB'nin yapıya müdahale edebilmek için yaptığı başvuru reddedildi. Uzmanlara göre sütun başlarındaki gergi boşlukları büyük tehlikeye gebe.

Hasarlı binaların çoğu 1998'den önce inşa edildi!

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, 30 Ekim İzmir depremine ilişkin rapor yayınladı. Raporda depremde hasar gören binaların çoğunun 1998'den önce inşa edildiği belirtildi. 

Depremde hasar gören İzmir Büyükşehir Belediye binası için yıkım kararı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamada şehirde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde hasar alan İzmir Büyükşehir Belediye binasının yıkılarak yerine tarihi Hükümet Konağı ile bütünleşen sembolik bir başkanlık ve meclis binası yapılacağını duyurdu.

İzmir depreminde 92 camide hasar meydana geldi!

Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde hasar gören ve bu nedenle ibadete kapatılan 92 cami, güçlendirme, onarım ve restorasyon çalışmalardan sonra yeniden açılacak.

Bina artçı depremde yıkılırsa DASK ne olur?

Asıl depremde yıkılmayan binalar artçı depremde hasar görebiliyor hatta yıkılabiliyor. Peki, artçı depremde yıkılan binalarda nasıl yol izlenmeli? Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Erol Ulusoy, DASK hakkında bilinmesi gereken kritik noktaları açıkladı. 

İzmir'de depremzedeler için ev taşıma ücretleri sabitlendi!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı açıklamada, İzmir'de nakliye firmalarının depremde hasar görmüş binalardan taşınma için alacakları ücretlerin sabitlendiğini belirtti.

Van'da depremin yıktığı mahalleler yeniden kuruldu!

Van'da 9 Kasım 2011'de meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremde hasar gören kırsal mahalleler, devletin desteğiyle yeniden inşa edildi.

Hasan Akgün'den hasarlı bina açıklaması!

Büyükçekmece'de geçtiğimiz yıl Eylül ayında yaşanan 5.8'lik depremde hasar gördükten sonra tahliye edilen "üflesen yıkılacak" türden 8 binanın yıkımı İzmir depreminden sonra gerçekleştirildi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, hasarlı binalarla ilgili Bakanlığa çağrıda bulundu.

Büyükçekmece'de depremden hasar gören 8 bina yıkıldı!

Büyükçekmece'de geçen yıl eylül ayında merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan 5,8 büyüklüğündeki depremde hasar gören 8 bina ve 100 bağımsız bölümün yıkımı gerçekleşti.

malatya depremde hasar gören binalar Haberi

malatya depremde hasar gören binalar

Malatya İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı  Vehbi Aluçlu, Malatya'da meydana gelen deprem sonrası 30 bin hasarlı binanın ancak 10 bin tanesinin incelendiğini, hasar tespit çalışmalarının ise devam ettiğini belirtti.

Malatya Sonsöz haber, Malatya İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Vehbi Aluçlu ile Malatya depremi sonrası hasar alan yapılar ve yeni yapılacak binalarda nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerine söyleşi gerçekleştirdi. İşte o söyleşi...

24 Ocak 2020 tarihinde bir deprem yaşadık. Deprem sonrasını nasıl değerlendirirsiniz?

Depremlerden sonra insanlarımız öncelikle hasar tespitinin yapılabilmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir. Malatya’daki deprem sonrasında yaklaşık olarak bu konuda bu konuda müracaat sayısı 30 bin ’in üzerinde oldu.  Halen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaatlar var. Bu müracaatların sonucunda çıkacak rapora göre vatandaşlarımızın hafif hasarlı, az...