Mercer Yaşam Maliyeti Araştırması 2019

Mercer Yaşam Maliyeti Araştırması 2019

Yabancılar için dünyanın en pahalı kentleri açıklandı. Buna göre yaşam maliyetinin en yüksek olduğu 154'üncü ülke İstanbul oldu. İstanbul geçen sene listeye 163 sıradan girmişti. 

Kayseri Engelsiz Yaşam Merkezi'nin ihalesi yapıldı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Engelsiz Yaşam Merkezi projesinin ihalesi gerçekleşti. 20 dönümlük alanda yapılacak projenin yaklaşık maliyeti 22 milyon 108 bin TL.

İstanbul en pahalı şehirler arasında 101. sırada!

İnsan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer'in 2016 yılı Yaşam Maliyeti Araştırması'na göre, bu yıl dünyanın en pahalı şehri Hong Kong olurken, İstanbul 101. sırada yer aldı.

Yaşam kalitesi en iyi şehir listesinde İstanbul 122. sırada!

Uluslararası danışmanlık şirketi Mercer'in 2016 yaşam kalitesi araştırmasına göre Viyana ilk sıradaki yerini korudu. Araştırmada değerlendirilen 230 şehir arasında İstanbul 122. sırada yer aldı.

Dünyada yaşam kalitesi en yüksek şehir Viyana!

Uluslararası danışmanlık şirketi Mercer'in 2016 yaşam kalitesi araştırmasına göre Viyana ilk sıradaki yerini korudu. 230 şehir içinde Viyana'nın ardınan İsviçre'nin Zürih kenti ikinci sırayı aldı.

Isı yalıtımı maliyeti nedir?

Maddi açının yanı sıra sağlıklı ve konforlu bir yaşam ortamı da sağlayan ısı yalıtımları her geçen gün daha fazla yaygınlaşmaya başlıyor. Peki, ısı yalıtımı maliyeti nedir?

Küçük daire kazandırıyor!

Küçük daireler fiyat açısından da yaşam maliyeti açısından da tasarruflu. Büyük kentlerde yükselen modern konut kulelerinde, daha az maliyetle konforlu yaşamı yakalamak isteyenlerin ilgisi, küçük konutlara talebi artırıyor.

Yoksulluk sınırı 4 bin liraya dayandı!

Ekim ayında, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 1205, yoksulluk sınırı da 3 bin 926 lira oldu. Bir kişinin yaşam maliyeti 1426 lira olarak hesaplandı.

Viyana, dünya çapında yaşam kalitesi en iyi şehir seçildi!

Uluslararası insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer'in dünya genelinde 223 büyükşehiri kapsayan "Yaşam Kalitesi Araştırması 2014"ün sonuçları belli oldu. Viyana, dünya çapında yaşam kalitesi en iyi şehir seçildi...

Sivas Termal Yaşam Merkezi 2015'te tamamlanacak!

Sivas'ın önde gelen iş adamlarının birlikte imza atüklan Sıcak Çermik bölgesindeki 'Sivas Termal Yaşam Merkezi' projesi inşaatı hızla ilerliyor. Yatırım maliyeti 100 milyon TL'yi aşan projenin 2015 yılının ikinci yansında tamamlanması hedefleniyor.

Wall Street caddesi üzerindeki plazalarda çalışanların ortalama yaşam maliyeti!

AMERİKA’da Wall Street caddesi üzerindeki plazalarda çalışanların ortalama yaşam maliyeti araştırıldı. Paranın kalbinin attığı Wall Street kazandırdığı kadar çalışanlarına oldukça yüksek maliyetli bir yaşamı da zorunlu kılıyor...

İzmir'e Sosyal Yaşam Kampüsü kuruluyor!

Büyükşehir Belediyesi, önemli projelerinden birini daha hayata geçirebilmek için inşaat çalışmalarına başladı.Buca Tınaztepe’de yapımına başlanan Sosyal Yaşam Kampüsü'nün maliyeti 64 milyon 814 bin TL...

İstanbul, dünyanın en pahalı şehirleri listesinde 9 sıra birden geriledi!

İnsan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer'in Yaşam Maliyeti Araştırması'nın sonuçlarına göre, İstanbul yaşam maliyetinde 79'uncu sırada

İstanbul dünyanın 58'inci pahalı şehri!

İstanbul, 140 şehrin sıralandığı dünyanın yaşam maliyeti en yüksek şehirleri arasında 58'inci sırada yer aldı. İstanbul listede kur farkı nedeniyle 30 sıra geriledi

Mercer Yaşam Maliyeti Araştırması 2019

Mercer Yaşam Maliyeti Araştırması 2019 Mercer Yaşam Maliyeti Araştırması 2019

Global piyasaların lider insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer'ın mobil işgücüne yönelik ücret ayarlamalarında ve politikalarında son derece önemli bir referans kaynağı olan ve bu sene 25'incisi gerçekleştirilen ‘Yaşam Maliyeti Araştırması'nın sonuçları açıklandı. 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; 5 kıtada 209 şehri kapsayan araştırmada 2019 yılında dünyanın en pahalı şehri yine Hong Kong olurken; en ucuz şehir ise Tunus olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl 163'üncü sırada yer alan İstanbul, bu yıl listeye 154'üncü sıradan girdi. Asya kıtasında yer alan şehirler, mobil (expat) çalışanlar için en pahalı şehirler olarak listede yer aldı.

Tüm dünyada 40'tan fazla ülkede 25 binin üzerinde müşterisine hizmet veren lider insan kaynakları yönetim danışmanlığı firması Mercer, her yıl gerçekleştirdiği ‘Yaşam Maliyeti Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı. Yurtdışındaki çalışanlara ödenecek...