13 / 08 / 2022

merkez bankası 2022 beklentileri

merkez bankası 2022 beklentileri

Merkez Bankası milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen piyasa katılımcıları anketini paylaştı. Peki Merkez Bankasının yıl sonu dolar, faiz ve enflasyon beklentisi ne oldu?

Tüm gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında! Uzmanlar tek bir tahminde birleşiyor

Merkez Bankası, 2022 yılının 7. faiz kararını 23 Haziran Perşembe günü saat 14:00'te duyuracak. Anketlere göre, faizin yüzde 14'te sabit bırakılacağı tahmin edilmekte. İşte TCMB ve Foreks'in anketlerine katılan ekonomistlerin tahmini...

Dolar almak isteyenler merak ediyordu! Merkez Bankası 2022 yılının sonunda dolar beklentisini açıkladı

Para piyasaları uzmanları ve ekonomistlerden art arda yıl sonu dolar tahminleri gelirken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası da dolar tahminini açıkladı.

Merkez Bankası yıl sonu enflasyon beklentisini yükseltti

Merkez Bankası’nın hazırladığı Piyasa Katılımcılar Anketi sonuçları açıklandı. Merkez Bankası 2022 sonu enflasyon ve döviz kuru için yeni tahminini duyurdu. Anket sonuçlarına göre enflasyon yüzde 5 artarken yıl sonu döviz beklentisi 19 liraya ulaştı.

Piyasalar Merkez Bankası'nın faiz kararına kilitlendi! İşte uzmanların tahmini

Merkez Bankası, 2022 yılının 6. faiz kararını bugün saat 14:00'te açıklayacak. Milyonlarca vatandaş TCMB'den çıkacak faiz kararına odaklandı. İşte AA Finans, Bloomberg, TCMB ve Reuters anketlerine katılan ekonomistlerin tahminleri...

Tüm gözler Merkez Bankası'nın faiz kararına çevrildi! Uzmanlar tek bir tahminde birleşti

Merkez Bankası, 2022 yılının 6. faiz kararını 23 Haziran Perşembe günü saat 14:00'te açıklayacak. Milyonlarca vatandaş TCMB'den çıkacak faiz kararına odaklanırken yapılan anketlere göre, faizin yüzde 14'te sabit bırakılacağı tahmin ediliyor. İşte AA Finans, Bloomberg ve Reuters anketlerine katılan e

Avrupa Merkez Bankası'nın rüzgarı euroyu şimdiden etkiliyor! 6 Haziran 2022 euro akaç lira?

Avrupa Merkez Bankası faiz kararının 9 Haziran'da açıklayacak. Kararın ardından euro kurunda hızlı bir yükseliş bekleniyor. Peki euro bugün ne kadar? Euro kaç lira oldu 6 Haziran 2022? İşte euro/TL 6 Haziran 2022...

Piyasaların merakla beklediği Merkez Bankası faiz kararı açıklandı! İşte 26 Mayıs 2022 Merkez Bankası faiz kararı

Piyasalar tarafından merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Merkez Bankası tarafından bugün saat 14:00'da faiz kararı ve karar metni paylaşıldı.

Euro kurunda flaş karar! Avrupa Merkez Bankası'ndan kritik açıklama geldi! Euro'da son dakika 21 Mayıs 2022

Avrupa Merkez Bankası'nın üyeleri arasında yer alan Ignazio Visco, euro kuru için flaş kararı açıkladı. Euro bugün ne kadar? Euro TL 21 Mayıs 2022 kaç lira? İşte Euro'da son dakika gelişmeler...

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? 2022 Mayıs Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanan faiz kararı sonrası gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na (TCMB) çevrildi. Enflasyon verilerine göre yön gösteren merkez bankası kararı şimdiden merak konusu oldu. Peki Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı, karar ne zaman açıklanacak?

TL hakkında flaş gelişme! Merkez Bankası resmen açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ikinci enflasyon raporunda 2022 yıl sonuna ilişkin enflasyon tahminini yükseltti.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı! İşte Nisan 2022 Merkez Bankası faiz kararı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'te sabit bıraktı.

Merkez Bankası 3. faiz kararı ne olacak? İşte son durum!

Merkez Bankası, 2022 yılının ilk faiz kararını ocak ayında açıklamış ve faizi sabit tutmuştu. 17 Mart Perşembe günü saat 14.00'te açıklanacak Merkez Bankası 2022 yılının 3. faiz kararı ne olacak? İşte detaylar...

Merkez Bankası'ndan son dakika 'FAST' kararı! 5 bin liraya çıkarılıyor!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) para transferlerinde 2 bin TL şeklinde açıklanan Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) işlem tutarı limitinin 21 Şubat 2022 tarihi itibarıyla 5 bin TL'ye çıkartacağını açıkladı.

merkez bankası 2022 beklentileri Haberi

merkez bankası 2022 beklentileri

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) merakla beklenen şubat ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni resmen paylaştı.

Birgün'de yer alan habere göre, katılımcıların cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki ankette yüzde 29,75 şeklindeyken, açıklanan resmi rakamlara göre bu anket döneminde 34,06 şeklinde oldu.

Peki Merkez Bankasının yıl sonu dolar, faiz ve enflasyon beklentisi ne oldu?

Resmi olarak açıklanan ve merakla beklenen rakamlara göre, 12 ay sonrası tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 25,37 şeklinde olurken, yine açıklanan verilere göre, bu anket döneminde yüzde 24,83 şeklinde oldu. Yine açıklanan resmi verilere göre, 24 ay sonrası tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla yüzde 15,54 şeklinde ve yüzde 15,42 şeklinde oldu.

Merakla beklenen resmi rakamlara göre, 2022 yılı...