merkez bankası faiz eylül 2019

merkez bankası faiz eylül 2019

Merkez Bankası bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 325 baz puan düşürerek yüzde 19,75'ten yüzde 16,50'ye çekti.

Konut kredisi faiz oranları için gözler Merkez Bankası'nda!

Merkez Bankası’nın Eylül ayı politika faizlerinde indirim beklentileri artarken konut kredisi faiz oranlarında bir indirim atağının daha yaşanma olasılığı merakla beklenmeye başladı. Konut kredisi kullanmak isteyen tüketici merakla Merkez Bankası’nın faiz kararını beklemeye başladı...

Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara uygulanan faizi düşürdü!

Merkez Bankası, Türk Lirası zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını yüzde 6'dan yüzde 5'e düşürdü.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 8,25'te sabit tuttu.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 8,25'e indirdi!

Merkez Bankası bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 50 baz puan düşürerek yüzde 8,75'ten yüzde 8,25'e indirdi...

Merkez Bankası'ndan üst üste 9. faiz indirimi!

Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 50 baz puan düşürerek yüzde 8.75'ten yüzde 8.25'e çekti.

Yabancı ekonomistler Merkez Bankası'ndan faiz indirimi bekliyor!

Yabancı ekonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın bu haftaki toplantısında da faiz indirimine devam edeceğini öngörüyor.

Merkez Bankası'nın faiz indirimi ne kadar işe yarar?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 9.75'ten 8.75'e indirdi. Peki faiz indirimi ne kadar işe yarayacak?

Rusya Merkez Bankası faiz indirdi!

Rusya Merkez Bankası, ülkede yavaşlayan ekonomik faaliyetler nedeniyle faiz oranlarında 50 baz puanlık indirime gitti.

Merkez Bankası'ndan faiz indirimine devam kararı!

Merkez Bankası dün faizi 100 baz puan indirip yüzde 8.75’e çekerken risklere de vurgu yaptı

Merkez Bankası politika faizini 9,75'e indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 100 baz puan düşürerek yüzde 10,75'ten yüzde 9,75'e çekti.

Merkez Bankası faiz oranını 100 baz puan düşürdü!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, koronavirüs sonucunda Para Politikası Kurulu'nu erken topladı.TCMB, faizi 100 baz puan düşürdü ve politika faizi yüzde 9.75'e düşürdü.

Merkez Bankası faiz oranını yüzde 6'ya indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını yüzde 8'den yüzde 6'ya çekti.

Kredi ve kredi kartı hizmetlerinden Merkez Bankası sorumlu olacak!

Tüketiciden faiz dışında alınacak her türlü ücret, komisyon ve masraf türlerini belirlemeye ilişkin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda olan tüm yetkiler Merkez Bankası'na devredildi.

Merkez Bankası politika faizini yüzde 10,75'e indirdi!

Merkez Bankası bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 50 baz puan düşürerek yüzde 11,25'ten yüzde 10,75'e çekti.

merkez bankası faiz eylül 2019

merkez bankası faiz eylül 2019 merkez bankası faiz eylül 2019

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 325 baz puan düşürerek yüzde 19,75'ten yüzde 16,50'ye çekti. 

TCMB tarafından faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruda, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal başkanlığında toplanan PPK'nın, politika faizinin yüzde 19,75'ten yüzde 16,50'ye indirilmesine karar verdiği bildirildi.

Duyuruda, son dönemde açıklanan verilerin, iktisadi faaliyetteki ılımlı toparlanma eğiliminin devam ettiğini gösterdiği belirtildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Yılın ilk yarısında net ihracatın büyümeye katkısının devam ettiği, yatırımların zayıf seyrini koruduğu ve özel tüketimin kademeli olarak katkısını artırdığı aktarılan duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Küresel büyüme görünümündeki zayıflamaya rağmen rekabet gücündeki gelişmelerin etkisiyle mal ve hizmet ihracatı artış eğilimini sürdürmekte, özellikle turizmdeki güçlü seyir doğrudan ve bağlantılı sektörler kanalıyla iktisadi faaliyeti...