Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Keçiörendeki binası

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Keçiörendeki binası

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı yönettiği ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne devredilen bina boşaltılıyor. Meteoroloji binası, şehrin göbeğinde, büyük kısmı orman olan 136 dönümlük arazide bulunuyor.

Gayrimenkul işlemleri artık internette!

E- devlet sistemi, gayrimenkul sektöründe de kullanılmaya başlandı. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Gayrimenkul sektöründe de e-devlet kullanımımız gittikçe artıyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 11 işleminin yanı sıra birçok işlem de e-devlet üzerinden yapılabiliyor" dedi..

Bankaya ve tapuya gitmeden konut alınabilecek!

Coronavrüs tedbirleri kapsamında bankalar ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışma ile tüketici evden çıkmadan online şekilde konut kredisi ve evinin tapusunu alabilecek...

Web Tapu kullanıcı sayısı koronavirüs tehlikesinden sonra arttı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yeni tip koronavirüs tehlikesi sonrasında uygulamaya koyduğu Web Tapu sistemini kullananların sayısı arttı. Web Tapu sistemini 17 Mart tarihinde 20 bin, 18 Mart tarihinde ise 35 bin kişi kullandı.

İller Bankası'nın yaptığı ödenekler meclis gündeminde!

İller Bankası Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünün temsil, tanıtma ve ağırlama ödenekleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Denizli Büyükşehir'in 2020 bütçesi 772 milyon 220 bin TL!

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir DESKİ Genel Müdürlüğünün 2020 yılı bütçeleri 1 milyar 215 milyon TL olarak belirlendi.

Milli Emlak'ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlanması mecliste!

Milli Emlak Genel Müdürlüğünün Maliye Bakanlığından ayrılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmasının personel üzerinde neden olduğu mağduriyet meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Türkiye'de 3,2 milyon hektar alana "özel statülü" koruma!

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünün doğal güzellikleri koruma faaliyetleri kapsamında Türkiye'de 3 milyon 211 bin hektar alanda koruma çalışmaları yapılıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün Mülkiyetindeki Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik!

Karayolları Genel Müdürlüğünün Mülkiyetindeki Taşınmazlar ile Kullanımındaki Alanların İdaresine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bosna Hersek'teki Alaca Cami yarın ibadete açılıyor!

Vakıflar Genel Müdürlüğünün desteğiyle yeniden inşa edilen Alaca Cami düzenlenecek törenle yarın ibadete açılıyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına KPSS ile yerleştirme sonuçları açıklandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün sözleşmeli pozisyonlarına yapılan yerleştirme sonuçları bugün açıklandı.

TOKİ'den dar gelirliye 35 bin 243 konut!

Tapu Genel Müdürlüğünün 2019 bütçelerinin sunumunu yapan Bakan Kurum, "Bu yılın ilk 10 ayında toplam 42 bin konutun satışı gerçekleştirilmiş, 35 bin konutun da vatandaşlarımıza teslimi yapılmıştır. TOKİ'nin halen satışı devam eden ve satışa çıkaracağı konut sayısı 35 bin 243 adettir." dedi.

Kütahya Şehir Hastanesi 2020 yılında tamamlanacak!

Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünün kamu-özel iş birliği modeliyle hayata geçirdiği Kütahya Şehir Hastanesi inşaatında incelemeler yaptı. 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne ilişkin usul ve esaslar düzenlendi!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün kuruluş, görev, yetki ve sorumlulukları ile teşkilatlanmasına ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Keçiörendeki binası

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Keçiörendeki binası Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Keçiörendeki binası

Ulu Önder Atatürk’ün mirası ranta kurban mı ediliyor? Ankara’yı karıştıran bu soru Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tarihi binasından taşınmasıyla gündeme geldi.


Meteoroloji binası, şehrin göbeğinde, büyük kısmı orman olan 136 dönümlük arazide bulunuyor. Kurum, Keçiören’deki binasını boşaltmaya başladı. Personelin büyük kısmı Beştepe’deki bakanlık binasına gönderildi.


100 DÖNÜMÜ AĞAÇLARLA DOLU

Ankara Keçiören’de bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 136 dönüm araziye sahip. Bunun 100 dönümü yeşil alan, 10 dönümü ise binalardan oluşuyor.


‘SONU İSTANBUL GİBİ OLMASIN’


Bu gelişme üzerine rant alanı yaratılacağı endişesi başladı. Binadan ayrılan personel, Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü’nün Göztepe’deki arazisinin yerine gökdelen yapıldığını hatırlattı ve şöyle dedi, “TOKİ’nin buraya bina yapacağı konuşuluyor. Kurum rant politikasına kurban mı edilecek? İstanbul’da yaşananların tekrarlanmasını istemiyoruz. Meteoroloji arazisi boşaltılacak. Bu arazi sonra ne olacak?”KURTULUŞ SAVAŞI’NIN KARARGAHI


Halen Meteoroloji Genel Müdürlüğü...